Hněv andělů

Hněv andělů https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164923/charlie-parker-hnev-.jpg 4 118 30

Charlie Parker série

V hlubokých lesích Maine je objeven vrak letadla. Nikde se však ani nemihla zpráva o jeho zmizení, nikde nejsou žádná těla. Jen někteří lidé, dobří i zlí, po něm usilovně a velmi, velmi dlouho pátrají. To, co se ve vraku ukrývá, má mnohem větší cenu než peníze: je to seznam jmen mocných a vlivných mužů a žen, kteří zaprodali svou duši Ďáblu. Schyluje se k bitvě mezi těmi, kteří si přejí, aby seznam zůstal v tajnosti a těmi, pro něž představuje zásadní zbraň v boji proti silám temnot. V závodě na život a na smrt chce uspět i soukromý detektiv Charlie Parker, muž, který toho ví o podstatě Ďábla, jenž se snaží nalézt cestu, kudy prorazit na svět, víc než ostatní. Parker má ale zároveň strach, aby na seznamu neobjevil i své jméno. K vraku se stahují ale i další: krásná žena se zjizvenou tváří a chutí zabíjet; mlčící dítě, jež si pamatuje vlastní smrt; sériový vrah, který si říká Sběratel, jenž vidí ve jménech na seznamu jen další obětní beránky pro své spády… A jak rivalové postupují do nitra severoamerického Maine, aby se střetli uprostřed nekonečných lesů, netuší, že v jejich hloubi se ukrývá další tajemství. Někdo nebo snad něco pád letadla přežilo. A teď to čeká… 1. vydání. – zdroj: www.legie.info –... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Fantasy
Vydáno: , BB art

The Wrath Of Angels , 2012

Pavlusa007
22.06.2015 4 z 5

Knížka se mi opravdu líbila, trochu jiný žánr, než čtu obvykle, ale bavila jsem se. A místy i trochu bála :).

makhushka
09.04.2015 5 z 5

Chápu ty, kteří píší, že kniha je zbytečně rozsáhlá. Jo, Connolly rád obkecává a krouží kolem, a to je právě to co se mi u něho líbí. Člověka donutí začít přemýšlet, rozvíjet fantazii a pak máte pocit, že jste přečetli 3 knížky naráz :-)

Na takovou knížku musí mít člověk klid, aby se dokázal začíst a aby ho nic nevyrušovalo a mohl by se klidně soustředit. Za mě palec nahoru :)

zjo
09.07.2014

Jedna z NEJVĚTŠÍCH BLBOSTÍ co jsem četl.Zmatečné,naprosto nezáživné.

jh666
07.07.2014 3 z 5

Docela zklamání. Námět knihy je bezpochyby zajímavý, ale zpracování bohužel pokulhává. Největším problémem je rozvleklost. Ani mi tak nevadí hodně podrobný popis, jako spíš naprosto zbytečné pasáže, které se sice tváří, že do všeho zapadají, ale ve finále jsou naprosto zbytečné, např. ta ženská, kterou znásilňoval bratr. Lepší průměr.

Slooki
18.03.2014 2 z 5

Tuto knihu jsem dostal k vánocům a tedy jsem nevěděl co mě čeká. Tíhnu spíše k fantasy přesto mě kniha už od začatku zaujala. Kniha se opravdu „jak recenze slibovala“ četla dobře, zápletka nabírala na síle děj se pěkně rozvijel, skakajíc z mynulosti do přítomnosti, „přesně jak to mám rád“ sledujíce více postav na jednou. Občas jsem se mezi těmito jmény ztratil, zvláště pokud byli jen zmíněny v rozhovoru druhých osob, nebo na ně jen lehce vzpomenuto, třebaže měli v příběhu své místo dané. Velký nedostatek to ale není a dá se mizi těmito jmeny zorientovat. „ Příště budu muset zřejmě věnovat více pozornosti tomu co čtu.“
Přehnané se mi zdá ostránkovaní knihy na 400 stran, kdy by se dal děj určitě lépe a né tak rozvláčně zpracovat. Sálodlouhé rozhovory mezi párem mužem a ženou, táhnoucí se přes dvacet stránek, který vás vůbec nazajíma jelikož se zaobírá rodínnými příslušníky této dvojce, „které za A.: vůbec neznáte, a za B: jsou vám u zadnice“, by se dal určitě zkrátit a dát tím prostor něčemu mnohem zajímavějšímu.
Jak bylo už napsáno níže konec knihy byl opravdu zbytečně rychle utnut, vždyť přeci jen člověk čeka při čtení knihy o nadpřirozanych věcech a bytostech a trošku více néž jen dvě kulky do zad „dokonce i John Constantine by zvládl bravůrnější kousek“ a napětí a mystyčno tím trošku pozdvyhnout, „zrejmě tyto stránky padly za oběť již zminěné nudné rodině“ a z knihy dostat jestě trošku zážitků navíc.
Knihu jsem dočetl bez většího učarovaní a po druhé se do ní určitě nepustím, předchozí a nasledující díly přeletím pohledem. I tak ale autor své čtenáře mezi jinými určitě najde ja to ale nebudu.

anishta
04.03.2014 5 z 5

Neznám předchozí knihy. Knihu mi půjčila mamka a začala jsem to číst aniž bych si zjistila, že autor napsal i něco předtím.:D Ups, ale nevadí, přimělo mě to k rozhodnutí, že určitě sáhnu po dalších příbězích Charlieho Parkera. Celkově se mi to hodně líbilo, ale ten konec byl na mě moc rychlý.

bezprezdivky
17.10.2013 4 z 5

Vysokýk Connollyho nadstandard. Na každou novou knížku se těším jako malý kluk a ještě mě nikdy nezklamal. Kvality předchozí knihy Až na popel nedosahuje, ale to je absolutní špička. V této knize je na rozdíl od např. té předposlední více nadpřirozených momentů. Opět skvělá zápletka.

Herodes
08.08.2013 5 z 5

Knihu si určitě přečtu znovu, líbila se mi.

Schalimar
23.07.2013 5 z 5

U mě opět knížka zabodovala. :-) Mám ale pocit, že tento díl byl něčím jiným a lepším. Doufám, že série s Charliem bude pokračovat.

Patapuf
11.07.2013 5 z 5

Charlie zraje jako víno... tento příběh je zase o něco více o mystice, ale určitě mu to neubírá na kvalitě....

John Connolly
irská, 1968