Mortdecaiův záhadný případ s knírem

Mortdecaiův záhadný případ s knírem https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234703/mid_mortdecaiuv-zahadny-pripad-s-knirem-234703.jpg 3 144 40

Charlie Mortdecai série

< 3. díl

Světem protřelý aristokrat, excentrik a obchodník s uměním Charlie Mortdecai, zaujatý právě kultivací nové ozdoby svého horního rtu, je povolán do Oxfordu, aby v roli neoficiálního vyšetřovatele přišel na kloub tragické nehodě tamní profesorky provázené řadou podezřelých okolností. Cesta k odhalení pravdy o celém případu se však ukáže být mimořádně spletitá a neohroženého pátrače čeká řada těžkých zkoušek v podobě brutálních násilníků, tajnůstkářských bankéřů, řecky psaných poznámek, záludností zákonů optiky či půvabných ruských agentek. Navzdory všem překážkám spěje Charlie neochvějně k cíli své mise – jak ale tuší, ani ten nejďábelštější z protivníků neprověří jeho schopnosti tak jako jeho neodolatelná žena Johanna, odhodlaná nevpustit jej do manželského lože, dokud se nezbaví svého tolik hýčkaného kníru...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Paseka

The Great Mortdecai Moustache Mystery , 1999

Micheline
11.03.2016 2 z 5

Začala jsem číst, ale nejde to a nejde. Co dělám špatně?

pichova.veru
05.02.2016 2 z 5

Kniha se četla půměrně, ale není mým šálkem čaje.

wesulle
11.10.2015 3 z 5

Na styl Bonfiglioliho psaní asi nejsem dostatečně vyspělý čtenář. První půlkou knihy jsem se musela doslova prokousat a druhá půlka už byla lepší a čtivější.

bararich8
27.08.2015 4 z 5

Četla jsem až po shlédnutí filmu, který mě teda dost zklamal, ale knížka tu reputaci napravila. Styl psaní je takový neotřelý a tím je knížka zajímavá a zábavná.

Verrrunka
16.08.2015 4 z 5

Skvělé čtení na dovolenou, lehké, ale přitom duchaplné a třeskutě vtipné. Fakt se těším na film, protože Johnnymu takhle role musí neuvěřitelně sednout.
Zápletka zábavná, některé slovní obraty nezapomenutelné!

teacup
16.08.2015 2 z 5

Mám ráda suchý britský humor, fakt jo. Ale s Mortdecaiem a jeho knírem jsme se bohužel minuli. Tady už té snahy o vtip v jedné každičké větě bylo příliš.

Eskandriel
05.08.2015 3 z 5

Zmlsaná filmem jsem čekala větší show. Detektivka, u které se zasmějete a nemusíte moc zapojovat mozek. Recenze v záložkách ♥

alfinha2321
16.07.2015 3 z 5

Podle recenzí jsem čekala něco víc, ale kniha mi nesedla. Nemohla jsem se pořádně začíst, asi kvůli přeumělkovanému stylu, a celou jsem jí nějak nepochopila. Když se k tomu přičte můj reálný odpor ke knírkům, kdy jsem od prvních chvil měla na mysli obraz Miloušův ze Saturnina a měla jsem neskutečnou chuť hlavního hrdinu praštit palicí a násilně oholit, nemohl z knihy vzejít nějaký trvalejší zážitek a stopa v mé mysli. Sbohem, Charlie!

Honey19
08.07.2015 3 z 5

Z počátku se kniha pěkně četla, ale postupem času byla snaha autora o vtip v každé větě docela úmorná. Myslím si, že není nutné být vtipný za každou cenu. Nicméně se kniha dá přečíst, přesto bych knihu spíše nedoporučovala. Čekala jsem víc.

vkontextu
27.05.2015 2 z 5

Vtipný kreativní jazyk a excelentní překlad předpovídal silný zážitek, kupodivu se tak nestalo.. Kniha mě vůbec nesedla, množství vtipných obratů jsem vnímal na úkor příběhu a stránky se táhly jak čerstvě ušlehanej med. Přestože mám po přečtení chuť si pořídit řádný pěstěný knír, s Bonfigliolim si dám raději pauzu.

LaCata
24.05.2015 4 z 5

Excentrický styl mi kupodivu nezačal jít na nervy a po celou dobu byl opravdu vtipný a neotřelý. Kapitoly uvozené vlastními přemrštěnými básněmi, jak neobvyklé! V kontextu praštěného příběhu nebyl ani konec příliš ulítlý. A když to všechno dohromady takhle stylově ladí, tak nevadí, že bych to zrovna nenosila, pochválit to klidně můžu.

BleškaEška
24.05.2015 5 z 5

Výborný humor a velké díky překladatelce za boží překlad, bylo to pošušňání!

kikies
19.05.2015 3 z 5

Takové úsměvné, asi jako nejnovější zpracování Sherlocka Holmese americkou produkcí.... taková odlehčená, humorná záležitost, podle mě ale místy až moc odlehčená. Jazyk a styl jsou jedinečné, to uznávám a skláním se před překladatelkou, a je tam patrná snaha o vtip a neotřelost, ale chybělo mi trochu hloubky a propracovaných detailů na to, že má jít o detektivku.

veronica 01
15.05.2015 3 z 5

Ovocná morčátka mě pobavila. I když mě Bonfiglioliho další tvorba neláká, tak tohle bylo velice příjemné čtení a moc jsem se u toho bavila.
Možný SPOILER! Nenechte se zmást, s filmem to má společného jen skutečně velice málo.

Clara del Valle
11.04.2015 4 z 5

To je prostě super čtení :-))) Jsem nadšená, už dlouho jsem se tak u knihy nepobavila. I když pointa je mírně řečeno praštěná, tak mi kniha ohromně kápla do noty.

Mauri
08.04.2015 4 z 5

Zaskočil mě styl psaní (bezpochyby překladatelský oříšek) .Kniha tím neztrácí na kráse a vtipu.... popis cesty v zastaralém letadle mě neskutečně pobavil. :'D

DariDerek
22.03.2015 5 z 5

recenze tady v záložkách :)))

Mantichora
24.02.2015 4 z 5

Nesmírně ráda bych dala plný počet. Za ten styl, jakým je kniha napsaná by si jej určitě zasloužila. Před překladatelkou smekám, má můj nehynoucí obdiv. Jednu hvězdu jsem ale přece jen strhla, a to za závěr. Nebudu se rozepisovat, jelikož nejsem fanynka spoilerů, ale nějak se mi nepozdával, čekala jsem víc podrobností. Taky je zavádějící filmová obálka, jelikož tento román není námětem filmu, který zrovna běží v kině (usuzuji podle traileru, celý film jsem zatím neviděla, takže pokud se mýlím, tak komentář časem upravím). Každopádně i přes tyto výtky je to pořád vynikající kniha hodná přečtení. Bavila mě i mě nutila přemýšlet, a tak to má být.

ewi
14.02.2015 5 z 5

zabavne,miestami trochu prekombinovany dej, uzasny styl pisania a jazyk, doporucujem :)

sosna
12.02.2015 5 z 5

Můj první Bonfiglioli. Suchý jako troud, šťavnatý jako ovocné zvířátko. Dochází mi slova...

humor

Kyril Bonfiglioli
britská, 1928 - 1985
2015  65%Mortdecaiův záhadný případ s knírem
2010  70%Nemiř na mě tou věcí
2010  67%Pistole má přednost

Kniha Mortdecaiův záhadný případ s knírem je v