Cesta zenu

Cesta zenu https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522342/bmid_cesta-zenu-4m7-522342.jpg 4 52 6

Kniha je rozčleněna na dvě části. První pojednává o kořenech a historii zenu, druhá je věnována jeho principům a cvičením. Cesta zenu je úvodem do problematiky zen-buddhismu a nejhutnějším vyjádřením buddhistické teorie i praxe.

negramota
26.05.2023

Odloženo asi ve čtvrtině. Suchopárná filosofická encyklopedie, velmi obtížně čitelná, nudná.

martin3975
24.09.2020 5 z 5

Výborný úvod na cestu..

Godvind
12.01.2020 5 z 5

Pro mne to byla možná nejtěžší kniha, kterou jsem kdy četl. K některým pasážím jsem se musel vracet, abych je plně pochopil. Rozhodně to není oddechové čtení zalité sluncem, ani instantní návod na klid a štěstí.
Cesta zenu je seriózní pojednání od seriózního autora. Je to úžasný průvodce pro zájemce o východní filozofie, taoismus a zen buddhismus. Zkoumá kořeny, vývoj, snaží se poctivě bez příkras popisovat, citlivě vykládat a hlavně překládat do našeho kulturního kontextu. Díky tomu se dozvíte mnohé nejen o zenu, ale i o nás a našem vnímání světa.
Slovy zen buddhismu jsem přečtením této knihy "nezískal nic, protože není nic, co by mohlo být získáno". Během čtení jsem ale měl mnohokrát pocit, že někdo právě rozsvítil v doposud tmavé místnosti a já s úžasem zjišťuji, co už dávno mám nebo získávám novou perspektivu na to, kdo jsem a jak jednám. Vloženého úsilí rozhodně nelituji.

RichardvonT.
12.01.2017 5 z 5

Když stojí bílá volavka jednou nohou ve sněhu, má jinou barvu.

Když zapálíš oheň, něco ti ukážu. Velkou sněhovou kouli!!!

Kolik třešní, tolik višní.

A každý máme svého Stehlíka.

Tolik k zenu.

gonga
14.12.2016 5 z 5

Alan Watts patří dodnes k nejlepším popularizátorům nejen východních nauk , ale i křesťanství a po přečtení jeho knih může dočasně získat pocit vhledu i naprostý laik.

EinAr
11.10.2016 5 z 5

Óooooooooohhhhhhhhhmmmmmmmmm [hluboký nádech] oooohhm..