Cesta pozpátku do Anglie a Skotska

Cesta pozpátku do Anglie a Skotska

Nezkrácené vydání s francouzskými ilustracemi. Obsahem knihy, která nemá prakticky žádnou zápletku, je popis cesty, kterou Jules Verne a jeho přítel (v knize jde o dva mladé Pařížany, kteří se jmenují Jacques Lavaret a Jonathan Savournon) podnikli roku 1859 do Velké Británie.

https://www.databazeknih.cz/images_books/95_/959/cesta-pozpatku-do-an-959.jpg 3.112

Voyage en Angleterre et en Ecosse (1859)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Návrat

Eigis
21.08.2013

Nemohu si pomoci a dávám čtyři hvezdičky. Jako velkého fanouška Verneovek, mě na tomto raném díla zaujala určitá syrovost vyprávění, snaha o novinářskou reportáž, ve které se nevyhíbá sociálním tématům nebo prostituci, které jsou v jeho dalších dílech zobrazeny mnohem opatrněji nebo chybí vůbec. Dalším raně Verneovským prvkem jsou satirické, mnohdy silně ironické, poznámky na adresu skotů a angličanů, které také z jeho pozdější tvorby rovněž vymizely. Samotný příběh je sice velice slabý, ale vzhledem k výše uvedeným faktům není kniha celkově vůbec špatná a rozhodně ji doporučuji všem fandům Verna jako zajímavost a doplnění celkového obrazu jeho tvorby.

tenax
15.08.2013

Jedno z raných děl J. V., objevené v pozůstalosti a nepřijaté Hetzelem. Bez zápletky, v podstatě cestovní příručka zaobalená do vyprávění, plná dobových základních informací z historie, architektury, geografie a literatury. Také o zvyklostech, stolování, cenách, ošacení a společenských mravech viktoriánské Anglie. Z dnešního pohledu nudné, zajímavé snad jen pro hodně velké fanoušky J. V.

vitavita
05.04.2012

I tento vlastně cestopis je čtivý ....