Cesta po Taliansku

Cestopis láske, kráse a vášni, bez toho aby sme sa niekam stratili. Vrchol niečo nádherného.....

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/288700/cesta-po-taliansku-WUq-288700.jpg 55

Italienische riese (1817)

Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno:, Práca

Jacck
23.07.2017

Je zvláštní číst 250 let starý cestopis. Ale autoři dnešních cestopisů by ze něj mohli hodně učit. Goethe byl univerzální genius, polyhistor, dělal téměř do všech oborů lidské činnosti. Vystudoval práva a pracoval jako vysoký úředník v jednom z německých knížectví. Zdeprimován úřednickou prací jednoho dne bez ohlášení se vytratil a vycestoval do Itálie, kde si psal tento cestopis. Kdysi jsem si tento cestopis vzal na svou vlastní cestu po Itálii. Goethe byl neuvěřitelně pozitivní člověk a básnickým jazykem popisuje krajinu Itálie, přírodu, lidi, města. Popisuje perlu italského pobřeží Neapol pod sopkou Vesuvem. Dnes už je z toho města špinavá stoka plná odpadků a pokleslých živlů a žádná perla Itálie :-)

HTO
15.05.2012

Představte si hlas Ivana Wernische. Máte? Takže: „Ivane, konečně jsem sehnal Goethovu Italskou cestu!“ – „Ta je krásná, viď?“ – – Další slova jsou myslím nadbytečná.

Johann Wolfgang Goethe

Johann Wolfgang Goethe