Český Honza

Český Honza https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/102590/cesky-honza-102590.jpg 5 149 36

Humorné pohádky o chytrém Honzovi sebral a upravil Jiří Horák, obrázky k nim nakreslil oblíbený ilustrátor Josef Lada. V knize najdeme rozverné vyprávění o tom, jak se stal Honza čarodějníkem, jak šel pro lék, jak se vyučil nebo jak rozesmál princeznu a mnoho dalších pohádek. Jsou každá jiná, ale jedno mají společné: Honza v nich vtipem a chytrostí vítězí nad svými protivníky, ať už to jsou chamtiví sedláci, lstiví čarodějové nebo čerti. Pro čtenáře od 6 let. (10. vydání, v SNDK 4. vydání)... celý text

Rozmarýna Rozm
24.12.2019 5 z 5

V roce 1966 jsem dostala v první třídě na vánoce tuto první krásnou pohádkovou knížku, kterou jsem si sama přečetla.
Milovala ji moje dcera a teď i můj vnuk, i když se už trochu začíná rozpadat.

n.ezn.amy
21.12.2019 5 z 5

Další z klasických českých pohádkových knih s hlavním hrdinou Českým Honzou s překrásnými ilustracemi Josefa Lady. Tyto pohádky jsou naprosto nestárnoucí

Vlk.kh
15.12.2019 5 z 5

Kdysi jsme to na základní škole četli při hodinách čtení - myslím, že tenhle předmět dnes už ani neexistuje :-) nebo alespoň ne v takové podobě, jako tenkrát.

ijcro
24.11.2019 5 z 5

Krásné pohádky jako vzpomínka na dětství. Ale moje děti už mají v pohádkách kapku maglajs a plete se jim to s datlem Woody, Simpsonovými a Pokemony... inu, je jiná, mobilní doba, na jeden klik a nejvýše jeden odstavec, který se vejde na displej mobilu.

Damato
16.09.2018 5 z 5

Pohádky, které mi četli rodiče, já pak četla mým synům a teď je ta nejkrásnější doba, kdy je pomaloučku čteme s vnučkou - čerstvou druhačkou. Milé , usměvavé, pohodové čtení ( a soukromá poznámka - milý můj příteli, co se mnou vedeš rozepři o zadávání knížek z dětství, trochu ti zvýším adrenalin - všechny pohádky si pamatuji.... do jedné ti je tady můžu vyprávět, proto si ten komentář sem dám a přeber si to jak chceš :-)))))) )

topi80
23.02.2018 4 z 5

Honza na několik desítek způsobů, ale pořád to byl ten, co si uměl za každé situace poradit. Tu byl vybaven talentem, jindy byl odměněn za svou dobrotivost kouzelnými rekvizitami, jindy musel všechny přechytračit. Vyprávění jsou dost přímočará, ale to proto, aby se do vás těch Honzových příběhů vešlo co nejvíce.

Kačkaknihomol
06.02.2018 2 z 5

Nedá se úplně říct, že by tohle byla moje oblíbená pohádková kniha. Ach, jak naivně jsem si říkala, že v tomhle roce budu číst alespoň jednu pohádkovou knihu za měsíc. Tohle byl celkem přešlap. První den, kdy jsem knihu začala číst, jsem se dostala na stou stránku a odložila jsem ji s tím, že se k ní druhý den vrátím. Jenže mi ležela ladem a skladem na nočním stolku asi měsíc. Ještě, že jsem si ji vzala na hory, kde jsem ji z nudy přečetla.
Teď k pohádkám, aby to nebylo jen o mě a mém nudném životě. Pohádky mě moc nebavily, byly napsané jazykem, který mi moc nesedl a byly někdy až totožné. Můj názor bohužel není moc objektivní, už dávno mi není šest, avšak myslím si, že jako malé by se mi kniha líbila ještě méně.

ivakola
20.10.2017 5 z 5

Kniha mého dětství. Milovala jsem pohádky o tomto chlapíkovi. Každá jiná, jenom Honza pořád tentýž. Vrátila jsem se k ní díky výzvě a znovu mě mile překvapila. Navíc ty obrázky od pana Lady jsou opravdu moc pěkné.

4xbabča
09.04.2017 5 z 5

Krásná kniha klasických pohádek, příjemné čtení pro děti i dospělé. Kvalitu knihu přidávají pěkné ilustrace Josefa Lady. Doporučuji.

konicekbily
10.02.2017 5 z 5

Moc hezká knížka, náš Honza si vždycky dokázal poradit! I dnešním vnoučatům se líbí, nemusí jenom Elsu a Annu!

alnahu
01.02.2017 5 z 5

Kniha plná Honzů, Janků a Jeníků spočítala jsem ,že je v knize 67 pohádek, některé delší ,ale většinou dlouhé tak akorát, přečíst dětem před spaním. Pohádky jsem četla svým dětem, nejraději měli tu "Jednou ranou zabil", ta byla jejich oblíbená . Teď čtu knihu vnoučkovi a také se mu líbí, má i krásné obrázky od pana Lady.

Faustka
14.09.2016 4 z 5

Tolik Jeníků, Honzů a Janků by porazilo i Chucka Norrise. Já to dala.

hortenzie
10.05.2013 5 z 5

Moc hezké pohádky - jako malá jsem si je neustále půjčovala ve školní knihovně, později jsem je koupila svým dětem a teď z nich čtu vnoučatům.

kneznaliba
23.01.2013 5 z 5

Moje nejoblíbenější pohádková kniha v dětství. A ty opravdu hezké Ladovy obrázky tomu taky dodávaly kouzlo. Ještě bych ji někde doma určitě našla.
Akorát se mi nějak nepozdává ten datum vydání 1987, to jsem už moc na pohádky nebyla. Ani ten obal. Možná jsme měli nějaké dřívější vydání.

Selinute
31.10.2012 4 z 5

Milé pohádky s krásnými ilustrace Josefa Lady.

Addie
01.04.2011 4 z 5

Český Honza je prostě český Honza, a proto Batman, Chuck Norris či Superman, jsou podle něj bídáci jako řemen!