Český barok

Český barok https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/54938/cesky-barok-54938.JPG 5 7 2

Proti předcházejícímu vydání, které mělo spíše charakter výběrové monografie, v níž autor na vůdčích uměleckých představitelích blíže objasnil osobitost a dějinný přínos barokního umění v Čechách, se v tomto vydání snažil o syntetický přehled. Proto doplnil medailóny většiny umělců i počet jejich typických děl a nově zařadil některé další osobnosti českého baroka. Přepracoval a rozšířil také výklad o architektuře a v katalogové části jej doplnil půdorysy nejvýznačnějších staveb.... celý text

Lesní_chodec
07.06.2023 5 z 5

Úžasný počin. Za mě knížka, kterou si nepřečtu od první stránky do poslední, ale neustále se k ní vracím a listuji a listuji. A jelikož je česká krajina barokem poseta opravdu hojně, jedná se o velice časté návraty.

Pablo70
12.11.2020 5 z 5

Napadá vás, co se s vámi stane, když pročtete tuto bichli? Otevřou se vám dveře a okna našich měst a vesnic a vy náhle spatříte a pochopíte, co jste dříve jen bez zájmu míjeli. Barokních památek je u nás habaděj a český barok je vskutku originální, je milý a úměrný, jak pravil Jan Werich: "Vono to baroko je pěkný pro voko!"
Tato kniha je opravdu základní (jak se teď říká: BASIC).

baroko

Jaromír Neumann