České země v letech 1620-1705

České země v letech 1620-1705 https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318063/bmid_ceske-zeme-v-letech-1620-1705-MEw-318063.jpg 5 9 3

Syntetické zpracování pobělohorského období představí jednu z nejdramatičtějších epoch českých dějin. Na jejím počátku stály radikální proměny českých zemí po porážce stavovského povstání, které navíc doprovázelo násilí třicetileté války. Po ukončení tohoto konfliktu, tedy v dobách mírové rekonstrukce, pak střední Evropu ohrozila rozpínavost osmanských Turků, proti kterým se spojilo několik zemí, aby zachránily obleženou Vídeň. Kniha vedle těchto i mnoha dalších událostí z českých dějin, nazíraných v širším kontextu habsburské monarchie, seznámí s barokní společností, s rozvojem katolické zbožnosti obyvatelstva a s kulturním vývojem v českých zemích. Představí také modernizační rysy, které již v 17. století položily základy novodobého státu.... celý text

Literatura faktu , Historie

Vydáno: , Libri

adaben
adaben
23.04.2020 5 z 5

Velmi zevrubně a z různých úhlů popsaná jedna důležitá doba naší historie. A navíc čtivým stylem.

martin č.
martin č.
04.12.2017 5 z 5

První svazek ze série „České země v....“, který jsem přečetl. Šáhl jsem po něm víceméně náhodou, asi se mi líbil, jak je nový. A ač mne doba „temna“ zas tak nezajímá, dílo pana Mikulce mne naopak bavilo velmi, je dobře strukturované, ne příliš podrobné a přesto se z něj laik dozví vše podstatné. Dobré v kontextu odpovídajících dílů seriálu Toulky českou minulostí.

nemharap
nemharap
09.03.2017 5 z 5

S touto knihou jsem byl naprosto spokojen. Je pravda, že se nejedná o dílo, které by zabíhalo do přílišných podrobností, ale pro základní přehled nejdůležitějších událostí a postav, je naprosto dostačují. Autor navíc používá srozumitelný jazyk i pro ty, kteří se historií tolik nezabývají, a tak se kniha velice dobře čte.