Nad Českými zeměmi slunce nezapadá

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

České střemhlavé bombardéry proti carským bitevním lodím. V polovině 19. století postihla svět katastrofa. Celé části zemského povrchu byly vymazány, hladiny oceánů se zvedly. Zanikly celé státy, jiné vznikly. Jedním z nich bylo Česko-slovenské království. V polovině dvacátého století je z království námořní velmoc s koloniemi a državami po celém světě. Kdo vládne mořím, vládne světu. Ale Češi nejsou jediný národ, který touží vládnout oceánům, jedním z největších hráčů na světovém poli je carské Rusko, které si brousí zuby i na česko-slovenské území. Carovo námořnictvo má drtivou materiální převahu. Aby Češi mohli vyrovnat síly, musí vsadit na novou, nevyzkoušenou zbraň. Námořní letectvo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289894/nad-ceskymi-zememi-slunce-nezapada-5S9-289894.jpg 4131
Série

České země 1.

Žánr
Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno, Brokilon
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (40)

Kniha Nad Českými zeměmi slunce nezapadá

Přidat komentář
jarmuk
24. května

četl jsem až po přečtení 2. dílu. I tak zhltnuto za 2 večery. Moc mě ba.

Rita55
22. května

Za mne překvapené "ano" :-) nečekala jsem, že mne to bude bavit. Sice jsem byla trochu nešťastná z té velké spousty jmen, ale brzy jsem pochopila, která jména jsou důležitá a která mohu klidně hnedka zapomenout. Konec byl napínavý... jdu na další díl :-)


KillHurt
08. února

Propracovanost alternativní historie Země je obdivuhodná. Stejně jako napojení na skutečnou historii. Příběh rychle odsýpá a prvotní zmatení z velkého počtu postav zaniká velmi záhy. Můj osobní problém, že nejsem schopen sledovat všechny technické reálie, mi už kdysi pomohly vyřešit knihy Davida Webera. Jednoduše technický žargon nechávám plout a občas se v něčem chytnu. Právě má znalost Weberových románů je, aspoň v mých očích, největší slabinou této knihy. Při tomto srovnání příběh prvního dílu Českých zemí s Honorverse neobstojí a zdá se být poněkud plytkým a ledabylým. Naštěstí jsem si předem zakázal srovnávat Koutouče a Webera a nakonec jsem si knihu výborně užil. Těším se na pokračování.

miselin36
27. ledna

Celou serii Ceske zeme mam rad, vzdy se velmi tesim na kazdy novy dil a rychle jej zhltnu...U tohoto prvniho dilu sou jeste citit mensi nedostatky ale nic hrozneho. Kniha me bavila, rovnez jako cely svet po Velke bouri

biki
07. ledna

Zajímavá a zábavná myšlenka na téma alternativní historie jako výsledku katastrofy apokalyptických rozměrů, jejímž překvapivým výsledkem je nebývalý vzestup našich zemí, Česka a Slovenska. /Poznámka bokem - ve světle současné vnitropolitické situace v obou zemích to na mě působí dost ironicky/. Politické i územní uspořádání, či problémy tohoto nového světa, zvláště týkající se bojů o zdroje potravin, to vše je velmi slušně vymyšlené, stejně jako námořní a letecké boje. Jenže vlastní zpracování podle mého názoru dost pokulhává - postavy jsou černobílé, působí ploše, i jejich jednání je zcela podřízeno průběhu děje. Ani důsledky oněch bojů mě emocionálně nijak zvlášť nezasáhly.
Autor to však umí o hodně lépe, jak dokládají hodnocení dalších dílů zde na DK (a také série Centrální impérium), takže pokud se mi je podaří sehnat, ještě to s touto sérií zkusím.

midloch
26.09.2019

Od přečtení autorovy povídky ve sborníku "Ve stínu apokalypsy", která je vlastně prequelem k této sérii jsem si říkal, že tuhle alternativní historii si musím jednou přečíst. Nyní došlo na první díl. Kniha se velmi snadno čte, počet postav je vcelku velký, ale orientace v nich mi nedělala problém. Zkrátka, při čtení jsem se dobře bavil. K dokonalosti tomu sice něco chybělo (např. stejně jako jiní bych i já uvítal víc map), takže to není za plný počet. Už se ale těším na další díly.

Pan_Skala
22.08.2019

Mám rád knihy, které jsou nějak založený na původní historie ve které dojde k nějaké události, která může rozjet fiktivní vývoj. O to více bylo příjemné číst o tom, že se české země tak rozmohly i když první lákadlo byla hodně hezká obálka. Celkově se to četlo hrozně fajn, protože je to takové nenáročné čtení. Nebyl problém se ponořit do děje a ani rozlišovat jednotlivé postavy od sebe. S ohledem, že vím o dalších dílech tak se konec celkem dal tušit. I tam došlo k pár menším překvapením, ale neublížilo to celkovému dojmu z knihy. Takže já se jdu vrhnout na další díl.

TheEngineer
18.08.2019

Pohodové čtení. Literární zázrak to není, ale ani neurazí. Zajímavý koncept alternativní historie, děj trochu předvídatelný.

1

Doporučujeme

Továrna na Absolutno
Továrna na Absolutno
Spad
Spad
Propast času
Propast času
Poslední tango v Havaně
Poslední tango v Havaně