Nad Českými zeměmi slunce nezapadá

České střemhlavé bombardéry proti carským bitevním lodím. V polovině 19. století postihla svět katastrofa. Celé části zemského povrchu byly vymazány, hladiny oceánů se zvedly. Zanikly celé státy, jiné vznikly. Jedním z nich bylo Česko-slovenské království. V polovině dvacátého století je z království námořní velmoc s koloniemi a državami po celém světě. Kdo vládne mořím, vládne světu. Ale Češi nejsou jediný národ, který touží vládnout oceánům, jedním z největších hráčů na světovém poli je carské Rusko, které si brousí zuby i na česko-slovenské území. Carovo námořnictvo má drtivou materiální převahu. Aby Češi mohli vyrovnat síly, musí vsadit na novou, nevyzkoušenou zbraň. Námořní letectvo....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/289894/nad-ceskymi-zememi-slunce-nezapada-5S9-289894.jpg 4122

České země 1.

Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno, Brokilon

Kniha Nad Českými zeměmi slunce nezapadá

KillHurt

Propracovanost alternativní historie Země je obdivuhodná. Stejně jako napojení na skutečnou historii. Příběh rychle odsýpá a prvotní zmatení z velkého počtu postav zaniká velmi záhy. Můj osobní problém, že nejsem schopen sledovat všechny technické reálie, mi už kdysi pomohly vyřešit knihy Davida Webera. Jednoduše technický žargon nechávám plout a občas se v něčem chytnu. Právě má znalost Weberových románů je, aspoň v mých očích, největší slabinou této knihy. Při tomto srovnání příběh prvního dílu Českých zemí s Honorverse neobstojí a zdá se být poněkud plytkým a ledabylým. Naštěstí jsem si předem zakázal srovnávat Koutouče a Webera a nakonec jsem si knihu výborně užil. Těším se na pokračování.

miselin36

Celou serii Ceske zeme mam rad, vzdy se velmi tesim na kazdy novy dil a rychle jej zhltnu...U tohoto prvniho dilu sou jeste citit mensi nedostatky ale nic hrozneho. Kniha me bavila, rovnez jako cely svet po Velke bouri

biki

Zajímavá a zábavná myšlenka na téma alternativní historie jako výsledku katastrofy apokalyptických rozměrů, jejímž překvapivým výsledkem je nebývalý vzestup našich zemí, Česka a Slovenska. /Poznámka bokem - ve světle současné vnitropolitické situace v obou zemích to na mě působí dost ironicky/. Politické i územní uspořádání, či problémy tohoto nového světa, zvláště týkající se bojů o zdroje potravin, to vše je velmi slušně vymyšlené, stejně jako námořní a letecké boje. Jenže vlastní zpracování podle mého názoru dost pokulhává - postavy jsou černobílé, působí ploše, i jejich jednání je zcela podřízeno průběhu děje. Ani důsledky oněch bojů mě emocionálně nijak zvlášť nezasáhly.
Autor to však umí o hodně lépe, jak dokládají hodnocení dalších dílů zde na DK (a také série Centrální impérium), takže pokud se mi je podaří sehnat, ještě to s touto sérií zkusím.

midloch
26.09.2019

Od přečtení autorovy povídky ve sborníku "Ve stínu apokalypsy", která je vlastně prequelem k této sérii jsem si říkal, že tuhle alternativní historii si musím jednou přečíst. Nyní došlo na první díl. Kniha se velmi snadno čte, počet postav je vcelku velký, ale orientace v nich mi nedělala problém. Zkrátka, při čtení jsem se dobře bavil. K dokonalosti tomu sice něco chybělo (např. stejně jako jiní bych i já uvítal víc map), takže to není za plný počet. Už se ale těším na další díly.

Pan_Skala
22.08.2019

Mám rád knihy, které jsou nějak založený na původní historie ve které dojde k nějaké události, která může rozjet fiktivní vývoj. O to více bylo příjemné číst o tom, že se české země tak rozmohly i když první lákadlo byla hodně hezká obálka. Celkově se to četlo hrozně fajn, protože je to takové nenáročné čtení. Nebyl problém se ponořit do děje a ani rozlišovat jednotlivé postavy od sebe. S ohledem, že vím o dalších dílech tak se konec celkem dal tušit. I tam došlo k pár menším překvapením, ale neublížilo to celkovému dojmu z knihy. Takže já se jdu vrhnout na další díl.

TheEngineer
18.08.2019

Pohodové čtení. Literární zázrak to není, ale ani neurazí. Zajímavý koncept alternativní historie, děj trochu předvídatelný.

Gracian1964
27.05.2019

Ku knihe som sa dostal úplnou náhodou. Môj známy zháňal druhý diel a veľmi ju vychválil, nuž som ostal zvedavý, požičal si ju od neho a prečítal. I keď spočiatku s nedôverou, napokon ma vtiahla do deja a zvládol som to pomerne rýchlo, za pár dní. Dobre sa to čítalo, nie som si istý, či budem chcieť aj druhý diel, uvidíme. Zaujal ma častý výskyt priezvisk, ktoré sa objavovali v televíznom seriály 30 prípadov majora Zemana, napríklad Hradec, Pavlásek, Stejskal, Čadek a iné, na ktoré si teraz v rýchlosti nespomeniem. Zaujímalo by ma, či to bol autorov malý žartík, alebo čistá náhoda....

lumpíkcz
16.05.2019

Slušný dobře se četla neni to na plnej počtet hvězdiček :-)

Lovci
Lovci