České milenky nacistů

České milenky nacistů https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360366/bmid_ceske-milenky-nacistu-WPO-360366.jpg 4 71 35

Autor líčí neobvyklé životní osudy českých žen, které si v období protektorátu Čechy a Morava začaly s Hitlerovými muži, a vrhly tak na sebe cejch nacistických milenek. Některé se dokonce snížili k tomu, že gestapu – tajné nacistické policii, donášely či s nimi aktivně spolupracovaly. Jednotlivé osudy jsou rozmanité a některé nejen překvapí, ale i zarazí. Zatímco si ke svému mladému tělu Adina Mandlová připouštěla jednoho milence za druhým, dokázala v posledních 37 letech svého života vést spokojený vztah s proslulým homosexuálem a ještě k tomu roznítit český národ za její pletky s nacisty. Protagonistky této knihy přinášejí řadu překvapujících skutečností a nečekaných souvislostí. Nebyly jen krásné a vyzývající, ale některé také nebezpečné a nevyzpytatelné.... celý text

dearkiki
03.05.2018 2 z 5

Tento autor mi zkrátka nesedí. Připadá mi, že si prostě k daným faktům doplňuje své vlastní spekulace, které můžou být dost zavádějící. Nelíbí se mi ani jak se o některých postavách vyjadřuje. Některé výrazy do literatury faktu vážně nepatří. (Narážím na kapitolu o Adině Mandlové.) Kromě toho jsem se občas v textu ztrácela a nevěděla o kom je zrovna řeč. Někdo by si měl text před vydáním přečíst a ujistit se, že dává smysl. No nic, byla to má druhá knížka od tohoto autora a opět zklamání. Za dobrý nápad dávám dvě hvězdičky, ale to je tak vše.

rosalee3974
20.08.2017 3 z 5

Nelíbil se mi přístup autora k obsahu knihy. V jednu chvíli se snaží být nezaujatý, na další stránce ovšem cítíme osten kritiky, ať už oprávněné, či neoprávněné. Nejsem si jistá, zda mělo jít o seriozní literaturu, nebo jen o populární, ale mnohé nasvědčovalo druhé variantě (prozaické líčení určitých situací, které mi hodně vadilo, přímé řeči).
Závěr se mi nelíbil vůbec. Je to kniha o českých milenkách nacistů, nepotřebovala jsem do několika odstavců shrnout teorie o přesunu Čechů kamsi na Sibiř, protože to se milenek vůbec netýkalo...
O ilustracích se raději vyjadřovat nebudu.
Za mě je to kniha spíš na odpočinek, ačkoliv jí nemůžu upřít, že mě místy i překvapila.

jindriskamalovc
27.05.2017 5 z 5

Kdyby kniha byla opatřena fotografiemi, těžko by se dala kritizovat. Za některé nové skutečnosti dávám plný počet hvězd.

jirickovazuzka
26.05.2017 5 z 5

Ilustrace je otřesná, ale krizitizovat složení vět ??? to mi příjde tedy hloupé. Vypravěčský styl a formulace vůbec je na hodně vysoké úrovni. Snad jen jedna výtka k tomu, že autor dost hodnotí, ale to asi k faktorgrafii patří.

daza.dt
03.05.2017 5 z 5

Jak již zmiňoval jardaplech i další - ilustrace si rozhodně mohli odpustit, ještě, že už dané dámy nežijí - mohly by ilustrátora klidně žalovat.
Pro mě mohl autor vypustit notoricky známé příběhy - Baarová, Gollová a více se zaměřit na ty neznáme.

Lucina88
01.04.2017 3 z 5

Nelíbí se mi očividná zaujatost autora. Takové knihy se píší na základě faktů a odbornosti. A taky ubírám hvězdičku za katastrofickou ilustraci. Kniha se mohla obohatit dobovými fotografiemi. Jinak informace zajímavé...

jardaplech
20.01.2017 5 z 5

Vyčetl bych ilustraci, ale obsah a zpracování kritizovat nejde, to už je pak závist nebo hloupost

OldaB
29.12.2016 2 z 5

Dobrý nápad, ale mizerně zpracován. Autor často spekuluje bez podpory faktů, také literárně je to občas slabší. Redakční práce zřejmě minimální.

jaroslavavrbeck
28.12.2016 5 z 5

To nebylo vůbec špatné

renpavlicek
07.12.2016 5 z 5

tak naše ženy rády nacky? Většinu v knize bez výhrad jenom ty obrázky???? fotografie by daly knize slušnou hodnotu ale jinak lepší průměr

jitusbaresova
10.11.2016 5 z 5

Nádherná knížka a dokonalé textové zpracování. Překvapí mnoho čtenářek.

Baloun
09.11.2016 5 z 5

Velmi čtivé a dynamické. Netušil jsem, že bych jí přečetl za den. Hodně mě překvapil obsah a docela jsem hltal historii, kterou jsem myslel, že už máme probádanou. Kniha se fakt povedla, a také chválím stylistiku psaní

Li@
02.07.2016 3 z 5

Nekdy velice malo informaci a naopak hodne nazoru autora. Ale v celku se mi kniha docela libila...

Mikik
21.05.2016 2 z 5

Styl autora mi teda vůbec nesedí. Na literaturu faktu mi mnohé jeho komentáře přijdou hodně subjektivní. Zajímavé téma, které by mohlo být zpracované mnohem lépe.

magduska
11.01.2016 5 z 5

Zajímavé osudy některých českých žen . Kniha se mi líbila, jen u některých kapitol bylo přeci jen dost málo informací narozdíl od Baarové nebo Mandlové.