Lepší než život

Lepší než život https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17212/bmid_lepsi-nez-zivot-pzi-17212.jpg 4 556 54

Červený trpaslík série

Pokračování Červeného trpaslíka líčí další příhody party kosmických ňoumů ve vesmíru vzdáleném tři miliony světelných let od Země. Všichni společně se tentokrát ocitnou v zajetí nejúžasnější, nejdokonalejší a nepřekonatelné počítačové hry „Lepší než život“, která má jedinou nevýhodu: je tak dobrá, že z jejího systému nelze uniknout zaživa. Jak ovšem víme již z prvního dílu, smrt někdy může být pro život tím nejlepším řešením a putovat po kosmu se stříbřitým hologramovým H na čele může mít svůj půvab.... celý text

Literatura světová Humor Sci-fi
Vydáno: , Argo

Better Than Life , 1991

Eisy
16.02.2024 2 z 5

Povinné pro fanoušky, ale párkrát jsem se přistihnul, že jsem se do doposlouchání audio knihy musel nutit.

morienhithwen
19.01.2024 5 z 5

Pláču dojetím. Ten konec...

whale77
20.12.2023 4 z 5

Seriál jsem si dávala nejčastěji jako večerníček před usnutím (rozuměj při usínání), takže když jsem četla tenhle díl knižní podoby, říkala jsem si, že jsem toho zaspala asi fakt hodně, že tohle jsem určitě nikdy neviděla :-) Takže při čtení jsem prožívala takový pocit jako – jé, nové díly Trpaslíka! Je to propracovanější, detailněji vysvětlené a trošku i natahované (než v těch pár dílech seriálu), tím pádem ten v knížce ucelený příběh funguje skvěle. A myšlenka takové drogy, závislostní hry, je geniální!

klara1550
24.05.2023 3 z 5

Tenhle díl mě svými příběhy moc nezaujal. A podobně jako píše Rambocrack, kdyby se mi nelíbil seriál, tak bych tuhle knížku vzdala někde na začáktu.

Rambocrack
15.05.2023 4 z 5

Jsem velikým fanouškem seriálu Červený trpaslík, a tak jsem předpokládal, že se kniha bude nést v podobném duchu. A skutečně v ní nalezneme spoustu scén a hlášek známých přímo se seriálu... Ovšem, není to stejné, nefunguje to tak dobře... Knižní předloha je o dost vulgárnější... Jedná se o jednu z mála knížek, kde bych řekl, že ji předčilo filmové zpracování a myslím, že kdybych neměl citovou vazbu na seriál, nejspíš bych ji ani nedokázal dočíst. Což by ale byla věčná škoda, protože pokud se něco téhle knize upřít nedá, pak je to její geniální závěr... Nebyla to úplně ztráta času, ale vím jistě, že už se k této knize nikdy nevrátím

novipav177
25.04.2023 5 z 5

Stejně jako Omnibus - rozšiřující informace k tv seriálu. Pro fanoušky prakticky povinné.

Koza3
18.04.2023 5 z 5

Můj pokračující maraton trpaslíka, kdy jsem sjel celý seriál a dal se do knížek. Škoda, že jsem nestihl dobráka Ackermana na ComicConu :-) Druhý díl "trilogie" je posledním společným dílem, které dál rozvádí příběhy kluků z Trpaslíka. Lepší než život je tak půlka knížky, možná míň a pak se podíváme na zoubek třeba Polymorfovi nebo královi kulečníkových šťouchů. Pokud nemáte nakoukáno, myslím si, že to není titul pro Vás. Pro nás ostatní trpaslikofily je to povinnost a budete se pousmívat po celou čtenářskou dobu.

Corso
28.03.2023 2 z 5

Ako televizny serial to funguje lepsie. Vypocute ako audio, pricom dalsie dve knihy uz nie su nacitane, tudiz ani na trhu. A asi sa ani nechystaju. Ale neviem ci som na to zvedavy, ved je to to iste co serial. Takze nejdem zhanat ani ebook a uz vobec nie knihu papierovu. :)

Vendy1993
13.02.2023 4 z 5

I druhý díl mě moc bavil ale přece jen trošku méně než díl první a proto ta jedna hvězda dolů. I tak to bylo fajn oddechové čtení s hláškami u kterých jsem se mohla potrhat smíchy :) Těším se na další díl

Kory98
22.01.2023 4 z 5

Ve druhém dílu mi připadalo méně vtipných hlášek a o to více bláznivých scén. Zasmát se tomu dá, body plus za ten nápad, ale úplně mě to neohromilo. Přesto pokračuji dalším dílem, který už je dílem pouze jednoho z autorů :-)

DonFilipson
02.06.2022 5 z 5

Pro fanoušky určitě nutnost přečíst. Spoustu věcí je jinak než v seriálu ale knihy mě baví…

wendulka321
02.06.2022 5 z 5

(SPOILER) Pozor spoiler!
Tak doposlechnuto a jako jo bylo to fajn. Byly tam části u kterých se zasmějete nahlas a pak i části které jsou docela nudné... Za mě byly nejvtipnější ty části kdy z Rimmera zůstal jen hlas a byl zavřený ve vězení s ostatními hlasy a pak ještě když se na scénu dostal toustovač sice nebyl až tak vtipný jako je v seriálu ale i tak byl super.
Poslouchala jsem jako audio knihu

haWranka
10.05.2022 3 z 5

Já jsem velká fanynka trpaslíka a líbila se mi i první kniha. Tady už to ale bylo místy moc fantasmagorické i na mě. Super pasáže se střídaly s neskutečně nudnými nebo zbytečnými. A tak dlouhým scénám, popisujícím pro mě nezáživné okamžiky, musely ustoupit vtipné postřehy a myšlenky postav. Asi už další díl číst nebudu a užiju si raději seriál.

Pítrs85
05.05.2022 2 z 5

Knižní Trpaslík je skutečně zvláštní, něco jako kdyby se v BBC utrhli a dovolili natočit sprostější a drsnější verzi. Což neudělali, nutno dodat, že naštěstí, protože takové to "naivní" kouzlo televizního Red Dwarf mi v knížkách chybí. Ale i tak se člověk pobaví, hlavně Smeg Head je pořád Smeg Head... :-)

Kochy84
04.04.2022 4 z 5

Temnější než seriál, skvěle napsané, těším se na další díl!

lukaskmn1
07.11.2021 5 z 5

Naprosto geniální.

martin9666
07.11.2021 4 z 5

Příjemné počtení, příběhem jiné ale než seriál. Ideální do MHD.

Pavla181
20.09.2021 5 z 5

Skvělý! Asi patřím mezi hrstku seriálem nepolíbených čtenářů, ale už teď vím, že je to moje nová srdeční záležitost. :)

DzordanoChruno
04.06.2021 4 z 5

Stále vynikajúce nápady, ale ku koncu už trocha nuda. Vadia mi zjednodušujúce prechody z nezvratných vecí späť (reinkarnácia toastovača) a dosť nihilistické smerovanie deja (deštrukcia robíkov, ľahkovážne vypustenie paliva, havárie dopravných rakiet, ...). Ale Rimmer tu získal rozum a tým aj vážnosť, čo mu prajem :-)

PeterBahn
06.01.2021 4 z 5

Druhý díl se vydal trochu jinou cestou než díl první, jak již hezky psali předešlí vážení přispívatelé. Za mě taky velmi povedené dílko, které taky generovalo salvy smíchu!!!

humorné sci-fi

Autoři knihy

Doug Naylor
britská, 1955
Rob Grant
britská, 1950

Kniha Lepší než život je v