Černý kapitán

Černý kapitán https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80537/bmid_cerny-kapitan-jgm-80537.png 4 21 2

Kniha obsahuje tři příběhy. První z napoleonské doby je o francouzském pirátovi, druhý o španělských banditech a třetí o pokladu mexických indiánů.

Kakho-Oto
27.02.2024 3 z 5

Titulní povídka, či spíše novela, je nejzajímavější částí knihy. Karel May napsal poutavé vyprávění o skutečném francouzském korzárovi, vrstevníkovi Napoleona Bonaparta. Gitano je velmi krátká povídka, takže má i značně jednoduchý děj. V případě Jeskyně pokladů se jedná o upravený výňatek z kolportážního cyklu Lesní růženka. Z toho důvodu znalce nemůže překvapit značná krvavost tohoto příběhu. Suma sumárum je tento český výběr povídek Karla Maye průměrnou dobrodružnou záležitostí, nejvhodnější skutečně pro větší fanoušky německého spisovatele.

minirock
17.01.2022 3 z 5

Kniha obsahuje tři povídky. Černý kapitán se odehrává ve Francii v dobách vlády Napoleona Bonaparte, kdy Anglie ovládla se svým loďstvem světové oceány a pouze jediný Francouz byl schopný jí na moři konkurovat - Černý kapitán.
Krátká povídka Gitano pojednává o cestě několika obchodníků do španělské Zaragozy, k nimž se připojí mladý cikánský pár, chlapec a dívka. Karavana je na cestě přepadena vládními vojáky, cikánský mladík však zajaté obchodníky osvobodí a k překvapení všech se zjistí, že nic není tak jak se zdá.
Jeskyni pokladů jsem četl již několikrát v jiných mayových knihách.
Celkově se jedná o naprosto průměrnou knížku po které sáhnou jen opravdoví milovníci mayovek.

Část díla

Karel May