Černooké Zuzany

Černooké Zuzany https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326971/bmid_cernooke-zuzany-3zh-326971.jpg 3 413 413

Píše se rok 1995. Šestnáctiletá Tessie Cartwright, zdravá, šťastná, mladá hvězda školního týmu, je v blízkosti svého domova ve Fort Worth unesena. O více než 30 hodin později je nalezena zraněná, zbitá a částečně zahrabaná v hrobě na poli, které je pokryto kobercem z květin, známých jako černooké Zuzany. Není tam sama, v hrobě je nalezna další mrtvá studentka a kosti dalších dvou obětí. Senzacechtiví novináři oběti nazvou právě podle oněch květin, které na hrobě rostou. Jedinou z černookých Zuzan je i Tessie – jediná dívka, která přežila. Tak začíná brilantně koncipovaný a mistrně napsaný thriller Julie Heaberlin je o boji jediné křehké dívky proti všemocnému zlu. Tessiin příběh je vyprávěn ve dvou časových rovinách, jež se navzájem prolínají a po kapitolách střídají. Pohled do minulosti se točí kolem soudu s Terrellem Goodwinem, mužem, jenž je díky jejímu svědectví obviněn z únosů a vražd, současný děj se odehrává v době, kdy je Tessie 34 let, a tváří v tvář musí čelit Goodwinovi i svým pochybnostem, zda její tehdejší svědectví bylo pravdivé. Kapitoly vyprávěné dospívající Tessie se zaměřují na její sezení s psychiatrem. Dívka trvá na tom, že útočníka na vlastní oči nikdy neviděla a pamatuje si jen chvíle, kdy se napůl pohřbená musela dívat do tváře jiné mrtvé dívky. Státní zástupci však doufají, že by psychiatr mohl z její paměti dostat i další vzpomínky, které by mohly podezřelého usvědčit. Tessie však sezení u lékaře bojkotuje a odmítne se podrobit i hypnóze. Co asi skrývá? V kapitolách ze současnosti se dospělá Tessa musí rozhodnout, zda bude spolupracovat s právníky, kteří by mohli s použitím moderních testů DNA buď definitivně usvědčit, nebo naopak osvobodit Goodwina, který čeká na popravu v cele smrti. Tessa bojuje se svou pamětí i výčitkami, že možná poslala do vězení nevinného. Proč? Protože už nějakou dobu dostává výhružné zprávy a myslí se, že je posílá skutečný vrah. Nebo jsou tyto zprávy dílem někoho jiného? Do případu bylo tehdy zapleteno mnoho lidí...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Omega

Black-Eyed Susans , 2015

konicekbily
17.04.2017 1 z 5

Nadmíru časté přepínání děje tam a zase zpět knize uškodilo. Zbytečně to zamotávalo děj, komplikovalo mi to orinetaci v něm. Ani závěr mne moc nepřesvědčil. Pokud nemusíte, nečtěte.

JaKa1974
04.04.2017 3 z 5

Kniha je opravdu zvláštní, je .. nevím jak to přesně říct. Je těžká na čtení, čte se zvláštně, autorka přeskakuje v čase i v osobách, které příběh vypráví. Čte se opravdu zvláštně, mám z ní takový divný pocit. I přes to všechno, jsem knihu nemohla nedočíst, prostě je v té knize takové napětí, které Vás donutí knihu přečíst a dozvědět se, kdo je vrahem Černookých Zuzan.

faraonka
02.04.2017 5 z 5

Na knížku jsem se těšila.Nevim, nemá to ani hlavu ani patu.Vubec jsem to nepochopila asi je kniha psaná pro IQ 150.

pastelka53
27.03.2017 5 z 5

PÁÁÁNI!!!
Nebudu tu chválit obálku, o to se postarají jiní.
Ale bože, padla mi brada! Skoro celou knížku jsem nevěděla "vo co de" ... Spílala jsem hromadu teorií kdo, co, jak proč ...
Autorka mě celou dobu držela v napětí, knížka na mě z nočního stolku promlouvala a táhla zpátky ke čtení.
Za mě TOP!!!!!!
PS: Nejsem zvrácená, když bych si chtěla vzít vraha?

Hella
18.03.2017 1 z 5

Jsem chodícím důkazem toho, že čím víc se člověk těší, tím víc bývá zklamaný. Tahle kniha byla ukrutná, ani trochu mě těch 110 stran, které jsem dočetla z pocitu, že už se určitě něco musí zlomit a najednou to bude zábavné, originální a napínavé, nebavilo. Neustálé odskoky v čase a ději tomu taky zrovna nenahrávaly.
Prostě, ač jsem v menšině, já určitě nedoporučuji.

evasamankova
17.03.2017 4 z 5

Zajímavé a trochu rozporuplné psychologické drama. Autorka byla zmatečná, občas zbytečně rozvláčná, ale myslím, že i to přispělo k tomu, že byla jednoduše nepředvídatelná.

Urbana
17.03.2017 5 z 5

Super, doporučuji.

Šárka5875
13.03.2017 4 z 5

Černooké Zuzany jsou bezpochyby výborný psychologický thriller. Od začátku jsem byla napnutá, zmocňoval se mě zvláštní pocit úzkosti. Tento příběh je svým způsobem jiný než všechny ostatní thrillery, které jsem četla. Těžko to lze popsat. Lépe mě pochopíte, pokud si knihu přečtete. Autorce se však, bohužel, nepodařilo udržet mou plnou pozornost až do samého konce. Rozuzlení pro mě nebylo šokující, byť většinu z vás jistě překvapí. Mě překvapilo také, ale čekala jsem, že to vše na konci nějak neuvěřitelně vygraduje. A ono to prostě „pouze vyplynulo“. Ale možná budete mít vy ostatní čtenáři úplně jiné pocity :)

Knihu určitě doporučuji k přečtení. Rozhodně bylo zajímavé poznat autorčin nezaměnitelný rukopis. Krásné květiny, mladé dívky, mrtvoly, kosti, páchnoucí hrob, to vše dohromady je vcelku bizarní spojení. Při čtení některých pasáží jsem měla opravdu nepříjemné až tísnivé pocity. Byl mi naservírován hodně dobrý psychothriller, ale osobně bych ho nehodnotila jako výjimečnou pecku či thriller roku. Radím však, přečtěte si knihu a posuďte sami.
Za zmínku stojí jistě nádherná obálka.

Alchemilla75
10.03.2017 4 z 5

Nejvíc na celé knize mi vadil překlad. Stylistické chyby, scházející nebo přebývající slova ve větách, špatné skloňování, divný slovosled.... Těch "chyb" tam bylo víc než dost.
To ale nesnižuje hodnotu samotného příběhu, který se mi moc líbil. Určitě to nebyl strhující thriller, který vám nedá spát... ale velmi dobrá, poutavá detektivka, to ano. Četla jsem lepší i horší příběhy, podle mého názoru si kniha 4* určitě zaslouží.

alcerka
10.03.2017 4 z 5

Začátek byl poněkud rozvláčný, konec to ale plně vynahradil. :-)

Olga.S
06.03.2017 3 z 5

Nádherný obal knih, zajímavý název, velká reklama. Obsah knihy? Podivný a zdlouhavý. Po přečtení mám velmi rozporuplné pocity. Místy kniha zmatená a ztrácela jsem se v ději.

skipiii
02.03.2017 4 z 5

Napínavý příběh, kde se prolínají dvě časové linie. Přiznám se, že konec mě překvapil a díky tomu u mě kniha ještě více stoupla. Krátké kapitoly Vás nutí číst dál a dál a styl vyprávění je velmi poutavý...a samozřejmě ta obálka!:) Rozhodně doporučuji

Aaliyan
02.03.2017 3 z 5

Já se musím, bohužel, připojit k těm, kterým se kniha moc nelíbila. Na mě byla strašlivě zdlouhavé, ten děj se tak strašně táhl a nudil mě.

Kniha mě zaujala svou anotací, těšila jsem se na ni a nakonec opravdu velké zklamání, nejen, že jsem velice brzy začala tušit, kdo je Netvor, ale navíc jsem se strašně nudila, těch opravdu záživných scén bylo strašně málo, navíc mi to přišlo občas trochu chaotické ... závěr mi připadal strašně tuctový, takové klišé ... navíc to, jak se čtenář postupně dozvídal další a další věci ohledně případu, bylo na mě strašně neuspořádané, a ta zdlouhavost k tomu ... v každé kapitole záživná jedna věta.

S přihlédnutím k jiným zdlouhavým knihám, které mě bavily ještě mnohem méně, dávám tři hvězdičky.

Nika_holo
01.03.2017

Osm hodin v kuse, kniha mě tak pohltila, že jsem ji musela dočíst! Dvě roviny? Super nápad. Zápletka? Do poslední chvíle se mi tomu nechtělo uvěřit. Báječné zpracování, čtivá od začátku až do konce a velké plus má za mně i obal knihy.

Luci_in_books
28.02.2017 3 z 5

Pro mě byla kniha trošku zklamáním. Kniha slibovala strhující napínavý příběh, ale děje v obou časových rovinách mi přišli příliš zdlouhavé a místy nezáživné.
Na knížce velmi oceňuji nápad dvou časových rovin, které umožňuji čtenáři vrátit se do minulosti a dozvědět se tak více o postavách, ale v tomto případě realizace nebyla příliš zdařilá. Samotné rozuzlení příběhu mi naopak přišlo až moc uspěchané.

evka.jurca
17.02.2017 5 z 5

Napínavá kniha. Dvě dějové linky - současnost a rok 1995. Obě hltáte a lámete si hlavu, jak to tehdy vše bylo. A ono bylo i nebylo...

zdenka1901
15.02.2017 5 z 5

Naprosto úžasné čtení.

Sali88
14.02.2017 4 z 5

Kniha se cetla sama, stranky rychle utikaly, netusila jsem, kdo by mohl byt vrahem. Jen rozuzleni mi prislo ponekud zvlastni, zaver knihy mi tolik nesedel.Proto ctyri hvezdicky.

PetraBery
11.02.2017 4 z 5

Příběh, kde se minulost střídá se současností a Tessa hledá pravdu, co se stalo před lety, kdy jako jediná přežila. Zda označila správného vraha, který čeká na popravu. Kniha s krásnou obálkou se mi četla celkem dobře, rozuzlení se dle mého povedlo.

Pett
09.02.2017 2 z 5

Asi jako u opilé paní, která jezdila vlakem tam a sem... i zde jsem si u čtení málem zoufalstvím prostřelila koleno, abych si prošla alespoň nějakým tím slibovaným vzrůšem... WTF? Kostrbaté sázení písmen, kdy marně hledáte vysvětlení toho či onoho... Tessa byla marnost sama... boha jeho, málem mi z ní praskla cévka... a tu umělou naroubovanost případných podezřelých ani komentovat nebudu... závěr byl vytlačen už tak nějak na sílu ve stylu "co dům dal" aneb z h*vna bič neupleteš, no...