Černooké Zuzany

Černooké Zuzany https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326971/bmid_cernooke-zuzany-3zh-326971.jpg 3 413 413

Píše se rok 1995. Šestnáctiletá Tessie Cartwright, zdravá, šťastná, mladá hvězda školního týmu, je v blízkosti svého domova ve Fort Worth unesena. O více než 30 hodin později je nalezena zraněná, zbitá a částečně zahrabaná v hrobě na poli, které je pokryto kobercem z květin, známých jako černooké Zuzany. Není tam sama, v hrobě je nalezna další mrtvá studentka a kosti dalších dvou obětí. Senzacechtiví novináři oběti nazvou právě podle oněch květin, které na hrobě rostou. Jedinou z černookých Zuzan je i Tessie – jediná dívka, která přežila. Tak začíná brilantně koncipovaný a mistrně napsaný thriller Julie Heaberlin je o boji jediné křehké dívky proti všemocnému zlu. Tessiin příběh je vyprávěn ve dvou časových rovinách, jež se navzájem prolínají a po kapitolách střídají. Pohled do minulosti se točí kolem soudu s Terrellem Goodwinem, mužem, jenž je díky jejímu svědectví obviněn z únosů a vražd, současný děj se odehrává v době, kdy je Tessie 34 let, a tváří v tvář musí čelit Goodwinovi i svým pochybnostem, zda její tehdejší svědectví bylo pravdivé. Kapitoly vyprávěné dospívající Tessie se zaměřují na její sezení s psychiatrem. Dívka trvá na tom, že útočníka na vlastní oči nikdy neviděla a pamatuje si jen chvíle, kdy se napůl pohřbená musela dívat do tváře jiné mrtvé dívky. Státní zástupci však doufají, že by psychiatr mohl z její paměti dostat i další vzpomínky, které by mohly podezřelého usvědčit. Tessie však sezení u lékaře bojkotuje a odmítne se podrobit i hypnóze. Co asi skrývá? V kapitolách ze současnosti se dospělá Tessa musí rozhodnout, zda bude spolupracovat s právníky, kteří by mohli s použitím moderních testů DNA buď definitivně usvědčit, nebo naopak osvobodit Goodwina, který čeká na popravu v cele smrti. Tessa bojuje se svou pamětí i výčitkami, že možná poslala do vězení nevinného. Proč? Protože už nějakou dobu dostává výhružné zprávy a myslí se, že je posílá skutečný vrah. Nebo jsou tyto zprávy dílem někoho jiného? Do případu bylo tehdy zapleteno mnoho lidí...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Omega

Black-Eyed Susans , 2015

CHezunka
11.10.2017 5 z 5

kniha byla pro mě napínavá až do naprostého konce a moc se mi líbila :-)

111moni
10.10.2017

Velmi zajímavě napsaná kniha, neotřele,bez toho,aby jen bylo naznačeno, co se dělo. Dějové linky,které řeší život hrdinky,minulost,zločin i následky zločinu.
Kniha se mi líbila, změna od jednotvárnosti - stalo se to, vedlo k tomu to a dopadli toho, protože.Důvody vraha, který vrah má pro obyčejné lidi pochopitelné důvody,je třeba je znát?Je to kniha o uvěřitelných náhodách, o přátelství v nevraživosti, o důvěře v nedůvěře,o životě se smrtí.

kikies
03.10.2017 4 z 5

Moc zajímavý námět, z toho šlo rozhodně vytěžit víc, než kniha nabízí. Nedotažený konec, místy docela dost nepochopitelná hrdinka. Nebylo to vyloženě špatné, ale autorce možná ještě chybí zkušenosti. Námět a obálka si ovšem zaslouží jedničku s hvězdičkou :-)

Vojtos
03.10.2017 2 z 5

Ujde no.. moc se mi do toho nešlo začíst..

hana2111
28.09.2017 3 z 5

Jak už bylo zmíněno v jiných komentářích, i mě přišla kniha zbytečně dlouhá a místy jsem se musela do čtení nutit. Četla jsem díky kladným doporučením na internetu, ale moc nechápu, z čeho plynou.

JitkaHambi
27.09.2017 2 z 5

Kniha mě moc nebavila, chvílema jsem se do čtení musela nutit, ale zajímalo mě, jak to vše bylo a o to víc jsem byla zklamanà z konce-dost nedotažené, divné.Čekala jsem mnohem víc.

fis.rena
26.09.2017 2 z 5

Tak teda...mohlo to být o dost kratší,lépe pojaté a hlavně to mohla paní spisovatelka dotáhnout do konce nějakým vysvětlením motivu,že jo. Protože dát na konec knihy "udělal/a to/ten/ta/ono" a nic,to je pro mě tak trochu ztráta času. A je tam víc věcí,které by mě zajímaly dotažené,a to věci vztahové. Pro mě jsou tedy Zuzany spíš nic než moc. A přiznám se,že jsem u čtení několikrát i "bucla". Pěkný přebal to nezachrání...

zuzi1162
25.09.2017 3 z 5

Zacatek byl pecka, ale tak od tretiny zacala kvalita pribehu upadat a pak uz jsem to cetla jen abych si overila, ze jsem zaplatku odhadla spravne.

teniska_rotter
24.09.2017 3 z 5

POZOR SPOILERY!
Pro mě trochu zmatený styl psaní, nápad na příběh každopádně dobrý, jen si myslím, že jeho potenciál autorka mohla víc rozvinout. Chybělo mi vysvětlení, co vedlo vraha k jeho činům. Nevím, jestli jsem něco nepřehlédla, ale mám ráda, když je pořádně a do hloubky vysvětlen důvod vraždění. Taky mi chybělo nějaké uzavření vztahu Tessy a Billa. Některé pasáže byly zbytečné a některé neuzavřené. Knihu mám půjčenou, jsem ráda, že jsem měla možnost si jí přečíst, sle na to jak jsem se na ní těšila, zas tak nadšená nejsem.

macer1991
19.09.2017 3 z 5

Mám rozporuplné pocity ....výborný námet , miestami spracovaný profesionalne , miestami amatérsky . Asi v polovici som vedela kto je skoro-vrah , ale záver je slabo prepracovaný

Macoska
16.09.2017 5 z 5

Knížku jsem četla jedním dechem. Přečteno přesně za 4 dny! To už se mi opravdu dlouhou nestalo. Velmi talentovaná spisovatelka.

RyxiraAmyGinger
12.09.2017 3 z 5

Je to někde na pomezí mezi dvěma a třemi hvězdičkami... nebylo to úplně špatné, ale některá slovní spojení opravdu tahají za uši a hlavní hrdinka je tak dokonale unylá, že si o ní čtenář nemůže myslet vůbec nic. Popisy jejích myšlenkových pochodů patří k tomu nejslabšímu v knize vůbec. Zhltla jsem Černé Zuzany v podstatě během jednoho dne jako nic, protože mě zajímalo rozuzlení bezpochyby interesantně nastíněného případu, autorka ovšem z námětu nevytěžila nic než lehce podprůměrné dílko, které předpokládám do týdne zcela vymizí z mojí paměti.

adela2230
07.09.2017 5 z 5

Kniha je skvěle napsaná, doporčuju k přečtení. Krásně napsané střídáí součastnosti s minulostí, člověk nedokáže tu knihu odložit. V každé stránce je něco, co vás donutí pokračovat ve čtení.

Vikos
24.08.2017 5 z 5

BOŽÍÍÍ

Aya81
16.08.2017 4 z 5

Mě se kniha líbila. Styl psaní mi seděl, střídání minulosti a současnosti mne nijak nemátlo, naopak, zajímavě to skládalo střípky dohromady. Rozuzlení překvapivé. Jen teda mi vadila špatná korektura chyb a myslím, že autorka trochu "odflákla" závěr, tam si to zasloužilo trochu víc propracovat.

sabanka
10.08.2017 1 z 5

Když někdo psát neumí, tak sakra psát nemá...

Suziella
07.08.2017 2 z 5

Kdybych nečetla, tak o nic nepřijdu. Tohle mě fákt nebavilo (a to se mi u knih nestává), nemohla jsem se do knihy dostat, možná pak trochu ke konci.. Každopádně bída..

Salinka
03.08.2017 4 z 5

Kniha mě také zaujala obálkou, hodně se o ní psalo a mluvilo, takže jsem byla zvědavá. Nebylo to špatné, zezačátku jsem se bála, že to bude takové nudné a zdlouhavé, ale pak se to celkem dobře četlo, střídání minulosti a současnosti mi nijak nevadilo. Jako většině zde tak i mě vadil takový ten nedotažený konec, nic nebylo detailně vysvětleno, motiv, průběh, souvislosti... to mi docela vadilo. Postava Lydie byla zajímavá - dobře popsaná. Celkově ale hodnotím knihu kladně.

zuzurana
25.07.2017 3 z 5

No, na to ako bola chvalena, ma sklamala...obcas som sa v deji stracala..miestami nuda...

Leni.S89
24.07.2017 2 z 5

Jediné, co se mi na knížce líbilo, byla její obálka. Sice mi nevadí více dějových linek, kniha se četla dobře, ale chybělo mi proč a jak k tomu došlo a co k tomu vraha vedlo..škoda.