Černá vdova

Černá vdova https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417974/bmid_cerna-vdova-E7P-417974.JPG 4 114 33

„Zlo je silné tam, kde dobro mlčí…“ Jean-Paul Sartre Módní návrhářka Edita žije od smrti prvního manžela jen se svým psem a postupně začíná vnímat zrychlené tikání biologických hodin. Její osud od základu změní setkání s charismatickým Ondřejem, do kterého se bezhlavě zamiluje. Mladá žena přijímá nabídku k sňatku a věří, že konečně přijde i vysněné dítě. Čeká ji však tvrdé prozření. Z partnera se krátce po svatbě vyklube agresivní násilník, který se neštítí žádné krutosti. Edita, plná ponížení a studu přede všemi pečlivě tají domácí násilí a marně hledá cestu z bludného kruhu. Jako podnikatelka je soběstačná i úspěšná, ale v soukromí se pod vlivem systematického týrání mění v submisivní a vystrašenou bytost. V jednu chvíli sice najde sílu k odporu, ale její pokus vyklouznout zpod Ondřejovy nadvlády nevyjde tak, jak plánovala. Dochází k tragické konfrontaci a Edita svého muže zabije. Noční můra však nekončí, a teprve teď paradoxně nastává skutečný boj o život… Proč jen se někomu nesvěřila?... celý text

Jajina564
24.06.2020 5 z 5

Krásně napsaný příběh, výborně zpracované téma. Škoda, že nemůžu dát víc hvězdiček :-D

Ann98
19.06.2020 5 z 5

Velice příjemné čtení. Musím ocenit hlavně jednotlivé manipulace a to, jak má psychopat vše do detailu promyšlené. Taková osoba má snad zvláštní dar zjistit, co si oběť přeje, a to jí plní, aby mu začala důvěřovat. Nedivím se, že tito lidé nakonec svou oběť vždy ovládnou. Je zde i bravurně vykresleno, jak moc se oběť stydí, a proto všechno a před každým tutlá. To se holt potom těžko dostává z takového vztahu pryč. A ten konec? No páááni.. S možností, že to mohlo být úplně jinak jsem vůbec nepočítala. Překvapilo mě to, ale příjemně. Doposud je to za mě autorčina nejlepší knížka (po všech stránkách).

Janaves
13.05.2020 4 z 5

Kniha se době četla. Celou dobu jsem se strašně bála o život Wendy. Ondřej byl opravdu psychopat. Je děsivé, čeho je takový magor schopných. Nechci nic z děje prozrazovat.

ArwenAragorn
21.03.2020 3 z 5

Emotivní kniha o domácím násilí, o životě se sociopatem. Jenže některé pasáže od svatby Edity s Ondřejem mi připadly dost podobné a opakované pořád dokola.

josska
01.03.2020 5 z 5

Kniha se pěkně četla, téma domácího násilí vyborně zpracované,čtivé,napínavé,,autorku mám moc ráda....

LeSk
27.02.2020 5 z 5

Velmi emotivní čtení s tématem domácího násilí, četla jsem se zatajeným dechem, určitě vede kniha k zamyšlení ... Velmi všem doporučuji k přečtení.

janina66
11.02.2020 5 z 5

Musím hlavně pochválit krásnou obálku. Jinak kniha je opravdu trochu odlišná od většiny knih autorky, jen se shoduje s dobrým koncem. Čtení jsem musela často přerušovat, byla jsem obsahem domácího násilí rozrušená až deprivovaná. Nemohu posoudit, protože sama jsem se ani s nikým, kdo si tím prošel, nesetkala, ale iritovalo mě, že se Edita nikomu nesvěřila. Konec knihy velice dojemný, i pár slz ukáplo. Mohu jen doporučit k přečtení.

alnahu
24.01.2020 5 z 5

Tentokrát kniha úplně odlišná tématem než jsme u této autorky zvyklé.Silný a velmi dojemný psychologický příběh domácího násilí.S Editou se život nemazlil,její první manžel zemře při seskoku padákem a pak se náhle po čase objeví ten praví-snáší jí modré z nebe ,ale vše se změní ihned po tom co se za něj provdá.Musí čelit fyzickému i slovnímu napadení,byla těhotná a i o děťátko přijde, Edita najde však v sobě sílu a nastane mezi nimi boj kdo z koho.Vůbec se nedivím,jak tento příběh dopadl.Opravdu mistrně zpracovaný příběh.Kniha má také pěknou obálku.

Beruska18
17.01.2020 4 z 5

Musím říct, že při čtení tohoto příběhu mi běhal mráz po zádech a obávala jsem se, co bude dál ... Opravdu přesvědčivě napsaný příběh o domácím násilí.

assaly
05.01.2020 3 z 5

Mistrně zpracované téma domácího násilí. Silný příběh, nicméně už se ke knize určitě nevrátím. Pro mě příliš rozepsané dialogy, které mě nutily přeskakovat řádky.

majík1
26.12.2019 5 z 5

Tato kniha je velmi působivá co se týká domácího násilí,nechybí v ní ani erotika a napětí až do konce.Za mě vynikající kniha od autorky.

veronika0382
05.12.2019 5 z 5

Novinka od Markéty Harasimové je tentokráte úplně jiná než ostatní. Nečekejte pátrání po vrahovi a zapeklité vyšetřování. Černá vdova poukazuje na domácí násilí, psychický i fyzický teror a odhaluje psychiku násilníka. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

georginaa
05.11.2019 5 z 5

Kdo opravdu poznal agresivitu u partnera a dostal se z toho jakýmkoliv způsobem, v téhle knize si vše zpětně připomene. Pocítíte strach , tu bezmocnost, ponížení a opravdu si popláčete. Je to přesvědčivě napsané a to co udělal Ondřej labradorce, za to by fakt potřeboval pořádně dostat přes hubu. Co udělal Editě tak zavřít až zčerná. No v každém případě vše skončí jinak než bychom si přáli, ale o tom příběhy jsou. Chci jenom říct, že mě to hodně zasáhlo (i z vlastní zkušenosti) a na tuto knihu dlouho nezapomenu.