Černá tlupa / Žhář

Černá tlupa / Žhář https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231998/bmid_cerna-tlupa-zhar-231998.JPG 4 5 2

Podtitul: spisy Egona Hostovského svazek 2 Černá tlupa dle 1. vydání roku 1933: Konfrontace snu a skutečnosti, dětství a dospělosti. Mladý hrdina přenáší své pohádkové představy do válečného světa. Postupně kolem sebe soustředí skupinu podobně smýšlejících lidí. Žhář dle 4. vydání roku 1968: Ve východočeském pohraničním městečku řádí v noci žhář.Vylepuje výhružné plakáty,děsí jimi pokojné obyvatele a vzápětí své hrozby splňuje.Je hledán četnictvem a vystrašenými občany a zatímco se všichni dohadují o jeho podobě a jménu a hlavně o pohnutkách jeho zločinů,uniká,jako by byl neviditelný.... celý text

los
10.05.2021 3 z 5

o reverzních stranách mužského dospívání

RomanTilcer
09.05.2021 5 z 5

Černá tlupa: Hostovskýho bych mohl číst už pro ten jazyk, kterým vypráví, ale tentokrát se mu povedlo přijít s nabokovovsky strhujícím a nejednoznačným hrdinou - i vedlejší postavy se velice povedly a celý to bylo moc pěkně vystavěný. Jedna z nejlepších věcí, co jsem od něj četl, a určitě ne poslední. :-)

Žhář: toto mělo nebývalej spád, vskutku strhující věc, slupl jsem to jako malinu. Nádhernej jazyk, výrazný postavy, a byť je to vlastně psychologickej román (poněkud hravějšího ražení), můžete jako u detektivky až do konce dumat, kdo je tím titulním žhářem. Hostovský je poklad.

Egon Hostovský
česká, 1908 - 1973