Čierna labuť vzlieta

Čierna labuť vzlieta https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170232/bmid_cierna-labut-vzlieta-170232.jpg 4 192 46

Černá labuť vzlétá série

Jedného pochmúrneho dňa sa Garet Jamesová, šperkárka z New Yorku, zatúla do čudesného starožitníctva a v tej chvíli sa jej život obráti naruby. Záhadný obchodník John Dee jej ponúkne veľmi štedrú sumu za otvorenie starej striebornej skrinky. Garet nemôže uveriť vlastným očiam, keď na skrinke zbadá symbol labute – identický so znakom na prsteni, ktorý dostala od svojej zosnulej mamy. Ale keď skrinku otvorí, začnú sa diať prapodivné veci... Garet sa pustí do pátrania a zistí, že sa ocitla v storočnom proroctve. Otvorením skrinky totiž vypustila zlé sily. Postupne sa dozvedá, kým vlastne je, a aj to, že ju mama pred týmto poznaním chcela za každú cenu ochrániť. Mocní démoni totiž sužovali a nakoniec zahubili mnoho žien z Garetinho rodu po celé generácie – vrátane jej milovanej mamy. Dokáže Garet využiť svoje schopnosti a porazí tak ničivé sily z podsvetia?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Motto

Black Swan Rising , 2010

Aires
01.11.2013 4 z 5

Mě se kniha poměrně líbila, ale je pravda, že má své mouchy a není to typická urban fantasy.Garet vybočuje z početné řady urban fantasy hrdinek, které jsou obvykle drsné holky, co nejdou pro ránu daleko..Garet není tolik průbojná, spíše je úplně obyčejná.Bohužel to platí o jejím charakteru a i o charakteru Willa, oba jsou sympatičtí, ale nijak se s nimi neztotožníte a výrazněji nezaujmou.
V knize je i romantická linka, která ovšem úplně nefunguje tak, jak by měla, není tam ta správná chemie.
Námět slibný, ale autoři se s ním nevypořádali dobře.V knize je málo akce, prospělo by jí trošku zkrouhnout objem 400 stránek a vynechat popisy..Pokud vás baví urbanky s drsňačkami prošpikované pořádnou erotikou, typu Anita Blake, poohlédněte se radši jinde.

bookcase
25.10.2013 4 z 5

Mně se to líbilo. Hlavně popisy do mlhy a tajemna ponořeného NY. Trochu pohádka, trochu romance. Oddechovka, kterou jsem přečetla hodně rychle,až jsem se sama divila :)

Karolkoh
14.09.2013

Knihu jsem po 50 stránkách odložila, přišlo mi to nezajímávý a vůbec ne poutavý... :/ je mi to líto, jelikož jsem se na tuhle knihu moc těšila!

zoew
24.05.2013

Přiznám se, že jsem tuto knihu nedočetla, nezaujala mě a příběh byl příliš překombinovaný. Asi už nejsem pro tento typ románů ta správná cílová skupina.

Andulienka
20.04.2013 5 z 5

Hmmm.....vidím, že kniha zatiaľ nemá najlepšie recenzie, je mi to trošku ľúto :) Po prečítaní knihy som mala aj ja zmiešané pocity, nebola zlá, ale ani najlepšia.....Obálka i anotácia ku knihe je nádherná a to ma asi vopred navnadilo. Príbeh je celkom zaujímavý (hoci trochu mi pripomína knihu Príbeh čarodejnice už len tým, že hlavnými hrdinami je čarodejnica a upír....), no priznám sa, že niektoré opisy boli pre mňa "ťažké" a menej predstaviteľné, napr. opisy mesta NY.......No dobre, kniha teda nebola zlá a určite si prečítam aj ďalšie časti trilógie, koniec tohto dielu ma na to "navnadil" a neodolám :):):)

janey88
26.03.2013 5 z 5

Kniha mi hodně připomínala Alchymistu od M. Scotta, ale vůbec to nevadilo. Je to velmi čtivý příběh a je v ní popsaný nádherný fantasy svět. Těším se na další díl!

upíři víly, rusalky

Lee Carroll