Cena nevinnosti

Cena nevinnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202452/bmid_cena-nevinnosti-LWy-202452.jpg 4 326 68

Tim je obyčejný australský kluk. Pracuje jako kuchař v otcově restauraci, každý den si zasurfuje a dá si pivo. Je se svým životem navýsost spokojený – tedy až do chvíle, kdy ho jeho přítelkyně Lilla vyhodí z bytu s tím, že by měl konečně dospět. Řízením osudu se Tim stává podnájemníkem v obrovském starodávném a trochu strašidelném domě, který vlastní uzavřená a plachá Anna, dívka s traumatickou minulostí, jež už půl roky nevyšla z domu, neboť trpí agorafóbií (strach z otevřeného prostoru) a záchvaty paniky. Bezstarostný Tim se rozhodne, že si Anninu psychickou nemoc nebude připouštět, ale když se v domě začnou dít podivné věci, zalekne se, že Anna už ztrácí rozum docela a že by mohla být nebezpečná – jenomže to už se mezi oběma spolubydlícími, kteří snad nemohou být rozdílnější, rodí křehké, ale silné pouto…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Yoli (ČR)

Sweet Damage , 2013

1JiTkA2
14.07.2015 5 z 5

Skvělá kniha. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. :)

Beerushka
02.06.2015 5 z 5

Naprosto uzasna knížka mužu jen doporučit

Laf
21.05.2015 3 z 5

Četla se dobře, ale jinak ji spíše hodnotím jako takový průměr. Až v závěru to začalo být napínavější.

Sabii14
28.04.2015 4 z 5

Kniha se mi četla dobře. Byla velmi napínavá a i strašidelná což jsem uvítala :)
Nečekala jsem tak překvapivý konec a byla jsem s tím spokojená...

jasmína
20.04.2015 4 z 5

Kniha byla velice napínavá, ale protože jsem milovnice thrillerů, věděla jsem skoro hned, že ta zlá není hlavní hrdinka, a byla krutá, naprosto šíleně, ale to už tak holt u těchto žánrů bývá.

Četla jsem od autorky i Krásné zlo, a jsem ráda, že po letech zase něco napsala, mohla by se polepšit a psát častěji..

Wolfinéria
21.03.2015 3 z 5

Celkem průměrná kniha

Hella
17.02.2015 4 z 5

Nečekaně prima počtení. A připojuji se k těm, kdo si myslí, že příběh byl lepší než předchozí autorčina kniha. Dokonce výrazně lepší.

Lemonie
07.12.2014 3 z 5

Cena nevinnosti nebyla špatná, ale neubránila jsem se srovnání s první knížkou autorky, protože byly v mnoha ohledech podobné. Ať už se jedná o styl psaní, kdy pomalu odkrýváte, co se vlastně stalo, postavy (Katie x Anna, Alice x Lilla) nebo celý ten koncept, který sem nechci z důvodu spoilerů psát. Celkově si myslím, že pro toho, kdo četl i Krásné zlo nebude knížka až tak překvapivá a to i přes to, že je zápletka propracovanější a podle mě i zajímavější.

Půca4
24.11.2014 5 z 5

Naprosto úžasné čtení !!

Lenka.Vílka
18.11.2014 5 z 5

Skvela kniha...od zacatku jsem byla napnuta jako ksandy...zajimalo me, co se deje a kdyz jsem to zjistila? Wau! To na me bylo moc! Az jsem si rikala: to snad neni mozny! Lidi nejsou normalni! Dalsi skvela knizka od skvele autorky, tesim se na dalsi...

luciefeix
15.11.2014 5 z 5

presteno za jeden vecer , kniha se cte sama , strhující pribeh a konec bych opravdu necekala :D na me ale moc zamotany :)

bookcase
29.09.2014 5 z 5

Luxusní psychothriller, který se nedá jen tak odložit.

magnolia
21.09.2014 4 z 5

Kniha se četla dobře, hrdina sympatický, děj napínavý. Jen ten konec a objasnění mě moc nenadchl. Některé děje zůstaly nevysvětlené anebo nejsem v tomto žánru doma. Lilly byla příšerná a ta její manipulace se všemi okolo mě silně deptala. Takže čtení dobré, hlavně pro mladé milovnice tajemných zápletek.

ninive
19.09.2014 5 z 5

Úžasná kniha. Přečteno za jeden večer a ten konec mě dostal. Opravdu mohu doporučit. :)

alnahu
11.09.2014 5 z 5

Právě čtu-je to pěkně napínavé.........dočetla jsem a doporučuji přečíst, mě se moc líbila.

evasamankova
11.09.2014 4 z 5

Příjemná kniha, kterou jsem přečetla, ani nevím jak. Utíkalo to rychle, dobře se to četlo. Žádná přeslazenost, naopak spíše hodně tajemna, až lehkých hororových prvků. Bavilo mě to.

mmmisulka.r
11.09.2014 5 z 5

Musím říct, že tahle knížka byla mnohem lepší než Svůdné zlo. Byla napínavá, zajímavá, chytlavá a přesto, že tam vlastně nebylo zase tolik akce, se četla velmi svižně a dobře. Ale to vám dojde až po přečtení, najednou se zarazíte, že už ji máte dotčenou a zhodnotíte děj. Přijdete na to, že zápletka byla opravdu dobře promyšlená, ale na to, jak dobře se četla, tam vlastně toho napětí ani moc nebylo. Prostě je to vážně dobře psané, takže to vlastně ani nevadí.

Ivy
24.08.2014 4 z 5

V poslední době se odhodlávám a zkouším i nové žánry, které mě kdysi moc nebraly, proto jsem ráda, že jsem si vybrala tuto knihu a nijak mě neodradila od dalších jí podobných knih. Je pravda, že cca prvních stopadesát stran se čtenáři může zdát, že se tam nic moc neděje, ale jakmile tohle překonáte a vydržíte číst dál tak to začne mít pořádné grády. Je to pro mě jedna z knih u které se bojíte otočit na další stránku a zároveň vám to nedá pokoj dokud si nepřečtete poslední větu knihy. Některé scény byly opravdu děsive, nejvíc ta s pavouky zaplavující místnost (vážně nechápu jak tam mohl potom spát, i když se jich zbavili).
Pro mě byla kniha naprosto čtivá, vyvolala a udržela ve mě zájem a napínala mě až do poslední stránky. Navíc celá ta zápletka byla propracovanější než se na první pohled mohlo zdát a její rozuzlení rozhodně překvapilo.

katerinad
16.08.2014

Knihu jsem začala číst, zvládla jsem okolo sto stran a dál jsem se nedostala. Nebylo nic co by mě nutilo pokračovat, nic mě nezaujalo.

Safienka
04.08.2014

Čtivý, napínavý příběh s nádechem tajemna. Zhltla jsem ho za odpoledne.