Cena nevinnosti

Cena nevinnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202452/bmid_cena-nevinnosti-LWy-202452.jpg 4 324 68

Tim je obyčejný australský kluk. Pracuje jako kuchař v otcově restauraci, každý den si zasurfuje a dá si pivo. Je se svým životem navýsost spokojený – tedy až do chvíle, kdy ho jeho přítelkyně Lilla vyhodí z bytu s tím, že by měl konečně dospět. Řízením osudu se Tim stává podnájemníkem v obrovském starodávném a trochu strašidelném domě, který vlastní uzavřená a plachá Anna, dívka s traumatickou minulostí, jež už půl roky nevyšla z domu, neboť trpí agorafóbií (strach z otevřeného prostoru) a záchvaty paniky. Bezstarostný Tim se rozhodne, že si Anninu psychickou nemoc nebude připouštět, ale když se v domě začnou dít podivné věci, zalekne se, že Anna už ztrácí rozum docela a že by mohla být nebezpečná – jenomže to už se mezi oběma spolubydlícími, kteří snad nemohou být rozdílnější, rodí křehké, ale silné pouto…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Yoli (ČR)

Sweet Damage , 2013

Daenerys
01.08.2014 5 z 5

Čtivé, napínavé.... velmi příjemný knižní zážitek! Vřele doporučuji.

Beni
27.07.2014 4 z 5

Velice zajímavá kniha... nelituji za koupi... líbilo se mi prolínání psaní z pohledu Tima, které bylo psáno v první osobě, a z pohledu Anny, což pro změnu bylo psáno ve třetí osobě... jen mohl být konec více rozvinutý, najednou to bylo celé ukončené... a uvítala bych zavření té proradné mr**y jménem Lilla!!!

IvcaK98
20.07.2014 4 z 5

Hlavním tahounem je bezpochyby zápletka, která je o poznání složitější, promyšlenější i propracovanější než v podobných knížkách tohoto žánru. Možná lehce překombinovaný konec, který mi ale ani v nejmenším nevadil a i když mi přišel lehce přitažený za vlasy, byla jsem s ním spokojená a beru ho jako plus. Postavy mi seděly, příjemné prostředí a nápor emočnosti udělaly z Ceny nevinnosti něco víc než další tuctovou YA. Jedna z věcí, které mi přišly výjimečné, byl vztah mezi hlavními hrdiny. Žádná láska na první pohled, žádné vyznání jako vystřižené z románů Jane Austenové. Přirozený, normální vztah. Proč tedy jenom čtyři hvězdičky? Chyběla mi tam jedna malá, nepatrná, ale důležitá věc - chemie. Nějak to postrádalo tu správnou jiskru, z které jdeme my holky do kolen a kvůli které mám chuť se ke knížce vracet. Asi nemůžu mít všechno, protože je to jediná maličkost, která mi tu scházela.

Neri
17.07.2014 4 z 5

Příjemné knižní překvapení, hodně jsem se obávala, zda příběh nebude jen pro mladší kategorii čtenářů (tam už bohužel nepatřím).
Ale mělo to napětí, spád a opravdu hrozně dobře se to četlo. Ráda knize odpustím jistou míru předvídatelnosti, dokázala mě pohltit, bavilo mě prostředí, hlavní hrdinové, byla jsem zvědavá, jak to celé dopadne. Užila jsem si to.....

VercaLukasova
17.07.2014 4 z 5

Měla jsem maličko jiné očekávání. První polovina knihy mi přišla zbytečně nudná. Nicméně příběh Anny mi přišel nesmírně zajímavý. Naopak Tim mi jako knižní hrdina k srdci nepřirostl. Nejvíc mě štvala jeho posedlost Lilou - expřítelkyní. Ale ten konec mě hoodně překvapil. :)

kneslova
10.07.2014 5 z 5

Dobrá psycho knížka, je to tak za 4,5 hvězdiček, ale dávám 5. Protože má to spád, strašidelný dům , sympaťák hlavní hrdina....

Morsie
23.06.2014 4 z 5

Tak tohle byla u mě naprostá sázka do loterie! Když jsem si tu knížku přinesla domů, sama nad sebou jsem se podivovala a nemohla jsem pochopit, jak jsem si něco takového mohla koupit!

Já a Young Adult? To se musela stát nějaká chyba v Matrixu - při nejmenším.

Nu což ale, knížku už jsem měla doma a já nejsem ten typ, že bych nesnědla, co jsem si zrovna navařila. A ještě že jsem taková, jinak bych se ošidila o tu nejúžasnější večeři o pěti chodech a lahodném dezertu!
Řeknu to narovinu, z téhle knížky jsem ještě teď dost vypláchnutá a vůbec mi to nevadí. Bylo to senzační čtení a já si užívala každou stránku. A co na tom, že už jsem na to trochu moc stará?

Překvapivě propracovaná a vyspělá knížka, která zdaleka nezapadá jen do svého žánru. Autorka mi kápla do noty a doufám, že to nebylo naposled!

ciniminisek
20.05.2014 5 z 5

Děj v sobě ukrývá výborně propracovanou zápletku, do tři čtvrtě knihy, vůbec netušíte, jak by to mohlo dopadnout. I přes konečnou lehčí předvídatelnost, která se této knize vůbec nemůže vytýkat, protože ty kladné stránky převládají, přestanete dýchat až po samotné přečtení a to ještě možná ani to ne. Budete totálně emočně vymáčknutí a zůstanete na poslední větu zírat s otevřenou pusou. Při čtení jste napnutí jak struna a čekáte, kdy se přetrhnete, protože nic jiného Vám v tu chvíli nepřipadá v úvahu. Tato kniha je pro mě zásah přímo do srdce a tak jak rychle tlouklo při čtení tohoto příběhu, tak se střídaly pocity, které jsem u toho měla. Knihu doporučuji vážně všem, protože každý si z příběhu vezme, co potřebuje. Na konec snad jen už to, že mé pravidlo stále platí: dokonalá obálka – dokonalý příběh.