Čemu jsem věřila

Čemu jsem věřila https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/255566/bmid_cemu-jsem-verila-255566.jpg 4 261 54

Gwen Castleová si vždycky představovala, jak jednoho krásného dne opustí ostrov, na kterém vyrůstala. Ostrov, kde se mimo letní sezonu nic zajímavého neděje, kde potkává stále ty samé tváře a kde se nic neutají. Ovšem toto léto bude vše jinak, protože na ostrov přijíždí na letní brigádu Cassidy Somers, kluk, kterého Gwen nechtěla už nikdy vidět. Zatímco on je neuvěřitelně pohledný a pochází z bohaté rodiny, její rodiče se celý rok dřou, aby dokázali splatit účty za léčbu Gwenina bratra. Zdá se, že nemohou být odlišnější – navíc mezi nimi jako bouřkový mrak visí událost, která se stala na jaře a na niž by Gwen nejraději zapomněla. Ale společná brigáda a dlouhé léto dokáží zázraky.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

What I Thought Was True , 2014

Danča:))))
14.02.2016 2 z 5

Moc mě to nenadchlo. Po knize Můj život u sousedů která mi taky nějak nesedla jsem čekala podle anotace trošku víc. Bylo to o ničem - příběh žádný. Nevěděla jsem co si mám myslet o hlavní hrdince i o ostatních postavách.
Za mě tak 50%.

EvaSupovic
08.02.2016 4 z 5

Ale jo, nakonec jsem dočetla, ikdyž jsem ji na chvíli odložila, ale pak jsem se celkem začetla a i se zasmála :-D Ale Můj život u sousedů se mi líbil více :-D Proto dávám 4*

rarášek
01.02.2016 3 z 5

Moc se mi to líbilo. Líbila se mi Gwen, která měla tak moc ráda svého bratříčka Emyho, Cass, který mi připadal milý a zábavný a Gwenin bratranec Nic s velkou ambicí. :) Krásné prostředí ostrova. Příběh byl dobrý, ale musím říct, že se mi víc líbil Můj život u sousedů. Jako vždy to skončí šťastně . :)

Annie23
20.01.2016 4 z 5

Příběh se mi hodně líbil.
Nebylo to náročné čtení a taky se hrozně těším až vydají další knížku od Huntley, která se jmenuje "The boy most likely to" ve, které vystupují postavy z knížky " Můj život u sousedů"
Připadá mi to jako opravdový román pro holky.
Vřele doporučuji !

AnnieMarie
01.01.2016 3 z 5

Musím říct, že jsem od knihy čekala víc. Myslela jsem si, že kniha bude víc akční a to, co jsem očekávala ve třetině knihy, se objevilo až na konci. Hrdinka mi moc nesedla. Obzvlášť mě udivil její milostný život. Zkrátka a dobře 3*. Kniha mě dokázala udržet, jelikož jsem pořád očekávala nějakou akci, takže trochu lepší, než průměr. Mrzí mě má negativní kritika, ale jak jsem už jednou zmínila, očekávala jsem něco víc.

Komu ale nevadí málo akční knihy, klidně si to přečtěte a nechte mou kritiku za hlavou. ;)

Knihomolice
27.12.2015

Pěkný jednoduchý příběh, který mě nezklamal, ale to bude asi také tím, že knihy úplně žeru a moc si na ně nestěžuji. Stoprocentně doporučuji :))

terezasvejdova
22.12.2015 4 z 5

Připadalo mi, že děj se strašně táhnul, celou knihu měly mezi sebou hlavní postavy stále stejný vztah, který začali řešit v podstatě až na konci knihy. Taky tam bylo mnoho otřepaných frází a dějových zvratů, u kterých jste už rovnou věděli jak skončí. Celkem mi neseděla hlavní hrdinka a její "milostný život" musím říct, že jsem od knihy čekala víc, ale rozhodně není špatná, taková milá oddechovka i když jí nedoporučuji číst v zimním období jako to udělala já, protože se pak těžko vcítíte do prostředí. Musím říct, že u knížek své emoce nedávám najevo, ale u téhle jsem se i několikrát zasmála :) dala bych tak něco mezi 4 až 5 hvězdičkami :) Celkově je to takový typický young adult románek, ale rozhodně ne nejhorší :)

ARosen
14.12.2015 2 z 5

Tahle kniha mě vůbec nenadchla... Pořád jsem byla zmatená a děj mě ani trochu nedostal :-/...

Terka18
30.11.2015 5 z 5

Hezká oddechovka. Knížka samotná je hezká, nic náročného, pěkný jednoduchý příběh. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla, nezklamala mě.

Sušenka1556
16.11.2015 3 z 5

Kniha mě vcelku nebavila ,protože se v knize vyskytovaly dlouhé popisy nezajímavých věcí. A stalo se mi opravdu jen párkrát ,že jsem se probudila u nějaké pasáže ,která byla zajímavá. A když už ,tak to byly pasáže s Cassem. Můj život u sousedů byla kniha promyšlenější ...

katerinad
05.11.2015 2 z 5

Já opravdu nevím, byla jsem dost zmatená se všemi těmi kluky tam a co kdo s kým a ani mě to nebavilo pomalu. Čekala jsem, že se to rozjede a druhá kniha autorky bude lepší, ale opravdu nebyla.

muchomurka
20.09.2015 4 z 5

Knížka se mi moc líbila, byla taková lehká, letní, líná a milá. Ale je pravda, že se toho v knize příliš nedělo, přišlo mi, že spousta věcí byla pouze nakousnutá a nedořešená, že se autorka zaobírala nepodstatnými detaily. Vůbec jsem nechápala chování jejího otce a doufala, že se to nějak vysvětlí, a vůbec všech dospělých, kteří spíše působili jako pozadí. Brigáda u paní E. byla fajn, ale i zde, jako skoro v celém příběhu, je nevyužitý potenciál. Mohly tam být zajímavé, vtipné scény, což sem tam i byly, ale šlo z toho vyždímat více. Přesto se mi knížka líbila, že plynula tak líně a neměla v sobě nějaké příšerné zvraty a obraty a když už, tak byly ve formě vzpomínek.

dubakm
15.09.2015 3 z 5

Plně souhlasím s JanaDor. Kniha rozhodně nebyla jenom špatná. Byl to v podstatě klasický YA čajíček, chvíli sladký a pak hořký atd . Co mně osobně vadilo byl ,, piknikový košík". Ne, nejsem puritán, a vlastně nejde ani o ten samotný ,, košík " ,jako spíše o zdravý, 17-ti letý pohled na něj. Gwen udělala ve svém mladinkém životě pár kroků vedle a i když jinak vyznívala celkem rozumně, tenhle svůj -problém- se snaží hodit na jiné a to opakovaně. Prostě v určitém věku je vhodné své chyby přijat a postavit se jim čelem a né kopat kolem sebe jako batole ve snaze vypadat před sebou samým co nejlépe . A po dočtení knihy mám pocit, že tenhle morální odkaz autorka zcela odignorovala a nenechala Gwen morálně dozrát, narozdíl od Casse, který se i s chybama choval úžasně.

JanaDor
11.09.2015 3 z 5

Kniha se mi až na pár výhrad líbila. Určitě bych ji doporučila mladým slečnám do dvaceti let. Dle mého jim padne do oka se vším všudy. Je to román o jedné obyčejné holce, která udělala pár chyb a špatně se s nimi vyrovnává. O uvědomění, že peníze nejsou vše a že rodina je na prvním místě. O nedorozumění s klukem, které se časem vysvětlí. A pokud máte více jak dvacet let a chcete ji zkusit, proč ne? Jen líbivost knihy je nejistá. Jenže, kde máte zaručen výsledek? Určitě si některé osoby zamilujete a věřím, že se vám děj bude líbit víc jak z poloviny. Protože už jen to, že se pouštíte do čtení dívčího románu je předpoklad, že jste naladěni na stejnou notu jako já. Nelituji, že jsem ji četla, ale vracet se k ní nebudu.