Celý svět je jedna květina: 365 kong-anů pro každenní život

Celý svět je jedna květina: 365 kong-anů pro každenní život https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452777/bmid_cely-svet-je-jedna-kvetina-365-kong-Pd7-452777.jpg 5 1 1

Soubor 365 zenových kong-anů (kóanů) s otázkami a komentáři zenového mistra Seung Sahna. Kromě tradičních zenových kong-anů obsahuje také příběhy převzaté od křesťanských autorů a z taoismu. Každý z kong-anů je důležitý a každá z otázek je jako zrcadlo, které učitel žákovi nastavuje. Nejdůležitější je však 366. kong-an. Je to kong-an našeho života.... celý text

Duchovní literatura
Vydáno: , Česká zen-buddhistická společnost Čogje, škola Kwan Um

The whole world is a single flower: 365 kong-ans for everyday life , 1992

Pablo70
14.09.2020 5 z 5

Zenový mistr Seung Sahn po knihách s korespondencí se svými žáky vydal i sbírku 365 kong-anů pro každenní čtení. Jednou z kvalit knihy je její ekumeničnost. Vedle kong-anů korejského a čínského zenu jsou zde kong-any Lao-c´a křesťanských mystiků. Spojení mezi buddhismem a taoismem je tu zřejmé. "Náboženství jsou jazyky, které jazyk přesahují. Na začátku bylo Slovo, ale před začátkem nebyl ani šepot. Když Buddha zvedl květinu, když Ježíš vzal do náručí dítě, oba říkali totéž."
Chodil jsem meditovat do školy Kwan Um.
Kwan Um znamená "vnímejte zvuk" - tzn. vnímat své pravé já. Zkuste ho najít! Každý den vašeho života.

zen kóany

Seung Sahn