Čekat Vaše odpověď

Čekat Vaše odpověď https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51583/bmid_cekat-vase-odpoved-LTG-51583.jpg 4 52 52

Největší potíž má u brilantního románu amerického autora z Clevelandu v Ohiu kritika s žánrovým zařazením - hranice mezi pulp fiction a vysokou literaturou je velmi úzká. Od počátku je jasné, že tři nesourodé vyprávěcí roviny budou do sebe nějak zapadat. V jedné sledujeme příběh Milese Cheshirea, který nepřestává ani po letech hledat svého bratra-dvojče -­­ ten za sebou nechává tajemné, pracně a podivně konstruované stopy a svého bratra vodí z jednoho neuvěřitelného místa na druhé. Ve druhé linii sledujeme příběh vyprávěný očima studentky střední školy, znuděné životem na malém městě, která uteče se svým charismatickým profesorem matematiky do opuštěného motelu kdesi v Nebrasce a která začne tušit, že všechno není, jak se zdálo být. Třetí vypravěč začíná šokující akcí: s uříznutou paží položenou v autě mezi nimi ho ve tři ráno veze jeho otec do nemocnice.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Argo

Await Your Reply , 2009

Pablo70
22.08.2021 5 z 5

„Nechápu, jak se lidi můžou spokojit jenom s jedním životem. Vzpomínám si...(na) báseň Davida Frosta ´Dvě cesty se dělily ve žlutém háji´, znáš to?
´Dvě cesty se dělily ve žlutém háji
a byl bych tak rád nelenil,
šel oběma a zvěděl, co tají,
tu první jsem sledoval očima,
dal jí sbohem, když zmizela v zeleni…´
Ta báseň se mi hrozně líbila. Vzpomínám, jak jsem si říkal: PROČ? Jak to, že se nemůžeme vydat oběma?“
Zachtělo se vám také alternativního života? Moderní doba vám to částečně umožňuje, ale chce to odvahu, protože nebezpečí číhá všude. Konečně, s touto myšlenkou si pohrávali mnozí: Dr. Jekyll a Mr. Hide (R.L. Stevenson), u nás třeba Jacek Jošt (v Katapultu V. Párala) ad. Dan Chanon to navlékl na počítače a z jeho propletence se vám zatočí hlava. Čtěte pozorně, abyste tu brilantní knihu nemuseli číst 2x. Ostatně: „Můžete být kým chcete“, protože „nejsme snad všichni duše?“

Solette
24.05.2020 3 z 5

Celkom fajn.

Crimble
14.04.2018 4 z 5

Já jsem se výborně bavil a ke konci už jsem se nemohl odtrhnout. Jestli je to lehčí múza, nebo náročný román, je mi docela fuk. Důmyslné a vypointované.

Lexand
10.08.2017 5 z 5

Že by z knihy mohl vzniknout úspěšný film? Jak to, kniha je přece nezfilmovatelná?

Knišíl
25.01.2017 4 z 5

Řemeslně dobře odvedená práce, ne nadarmo autor vyučuje kreativní psaní. Příběh se nesnaží zařadit mezi mainstream dnešních thrillerů, detektivek, ale snaží se jít svojí cestou. U knihy jsem se rozhodně nenudil, ale chyběla mi tam větší hloubka, tím chci říct, že v rámci žánru fajn, závěr mohl být sice lepší, ale vymyslet něco naprosto originálního, aby se z toho všichni posadili na pr..l, je dnes v tomto žánru velmi těžké, tedy nemyslím, že přežije v povědomí čtenářů desítky let jako jiné "klasické romány", ale určitě je to zajímavá kniha, čte se dobře a umím se představit, že by z ní mohl vzniknout úspěšný film.

Sparkling
08.01.2017 4 z 5

Velmi čtivý román založený na třech příbězích, které se na konci propojí. Všechny tři dějové linie mě bavily a užívala jsem i styl, kterým byl román napsaný. Pravda je, že nejde o náročnou či nějak hlubokou knihu, ale ani o nic povrchního. Trochu mě zklamalo rozuzlení, asi jsem při tom neustálém napětí a tápání mezi různými náznaky propojení příběhů čekala něco, co mi opravdu vyrazí dech, kniha na to potenciál měla. Na druhou stranu je ale kniha v porovnání s typickou dnešní produkcí malým zázrakem.

Dzunk
16.12.2016 3 z 5

Poměrně rychle zjistíte jak celá kniha dopadne. Neřekl bych tedy, že je kniha spletitá, nebo dokonce že má formát mozaiky - za takové knihy považuji knihy, ve kterých příběh stojí na alespoň zdánlivě nesouvisejících příbězích, které musíte usilovně luštit a pamatovat si detaily z jednotlivých příběhu pro pochopení celku. Kniha se mi líbila, je kvalitně napsaná, autor umí napsat velmi čtivý text, který bych doporučil jako kvalitní zábavu do letadla, na příjemné odpoledne, relaxační čtení, naopak bych knihu nedoporučil těm, kteří hledají v knihách pouze hluboký čtenářský zážitek nebo filosofické podněty (takové knihy mám já osobně radši, proto jsem udělil 3 hvězdy i přesto, že kniha se mi zdá kvalitní).

Janek
14.11.2016 4 z 5

Velmi originální text. Tři příběhy se od samého začátku rozvíjely opravdu slibně, ale samotný závěr jsem bohužel nepochopila.

Radek99
13.08.2016 4 z 5

Čistě postmoderní hra se čtenářem - což je klad, ale zároveň i hendikep podobně koncipovaných postmoderních děl - už dopředu je jasné, že pletenec postav a příběhů, kde všechno souvisí se vším, je postmoderní konstrukt, svědčící sice o inteligenci a umu autora, ale právě v onom konstruktu čtenářsky zranitelný...není dobré, když si coby čtenář u thrilleru na konci řeknu ,,vlastně jsem to čekal"...

poulet
26.06.2016 3 z 5

Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Dobře se to čte, není to nuda, ale závěr mě ( i přes to překvápko) trochu zklamal.

Lost Soul
24.01.2015 5 z 5

Mám ráda příběhy, které začínají nezávisle na sobě a postupně se osudy jejich hlavních hrdinů začnou propojovat.

Ronin Roujin
21.01.2015

Postmoderní koktejl hledání vlastní identity, spikleneckých teorií a post mileniálního trauma.

dobromilnebojsa
30.07.2014 5 z 5

super knižka o hľadaní vlastnej identity uprostred ukradnutých virtuálnych životov s prekvapivým koncom

miuk
04.06.2014 3 z 5

Perfektní knížka, děj má spád, čte se velmi dobře. Zajímavé příběhy, které se prolnou v totálně překvapivý konec.