Čekání na smrt

Někdy zkrátka vůbec nezáleží na tom, jak rychle utíkáte... Některá místa mají špatnou pověst nezaslouženě. Medvědí brod mezi ně ale nepatří – ten si zlověstnou reputaci zasloužil. Zde totiž příběhy o sériových vrazích nejsou pouhými legendami. Ne, v Medvědím brodu se opravdu vraždí a umírá. Už zase. Tentokrát se vrah skrývá v nočních stínech a sleduje místní teenagery. Vyčkává na správný okamžik, na správnou oběť. Detektiv Regan Pescoliová mezitím počítá dny, kdy bude moci odejít na mateřskou. Je naprosto vyčerpaná, cloumají s ní emoce, a poslední, co potřebuje, je další sériový vrah. Zvláště teď, když se její dcera Bianca ocitla uprostřed mediální bouře. Je nalezeno další tělo... a další. Pescoliová cítí, že se smrtící hrozba přibližuje k jejich domu, a tak se rozhodne jít nebezpečí naproti. Neexistuje jiný způsob, jak vraha zastavit. V temném lese je však příliš mnoho míst, kde se dá skrýt... a ještě více míst, kde se dá zemřít....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/346132/cekani-na-smrt-CrG-346132.jpg 3.766

Alvarezová & Pescoliová (7.)

Expecting to Die (2016)

Detektivky, Dobrodružné, Pro ženy
Vydáno:, Domino

Kniha Čekání na smrt

Janysa193

Knížka relativne ok, ale díky ní, jsem začala být velmi silně alergická na slovo “teenager” a “teenageři. Temeř na kaźdé stránce se vyskytovalo, někdy i vicekrát. Zkazilo mi to celý dojem z knihy. Nevím jestli je to zasluha prekladatele ale rozhodne je to prinejmensim ubohe.

pepa4081
29.12.2018

Po předchozí knize L. Jackson jsem se bál, aby to nebyl zase spíš román pro ženy s detektivní zápletkou. Jsem rád, že tomu tak není. Jde o celkem napínavou detektivku se zajímavým prvkem (bigfoot). Bohužel se mi opět zdálo, že autorka je placena od počtu stran (o 200 stran méně a mělo by to daleko větší spád) a osobní trable Pescoliové (i když souvisí s vyšetřováním) mne už začínají dost štvát. To nemohl tu mrtvolu najít někdo jiný. Nápad s reality show se mi také moc nelíbil. Konec byl podle mne tak nějak laciný a bojím se, že nejméně polovina další knihy bude opět o Biance. Hodně se rozmyslím, jestli ji budu číst (pokud ji L. J. napíše).

Mischone
01.12.2018

Knížka je jako vždy velmi čtivá už od začátku. Od knih L.J. vím, že nebudu mít ani ponětí jak to dopadne, kdo je vrah a co bylo pointou. Se všemi knihami jsem byla vždycky nad míru spokojená. Nyní ubírám hvězdičku jen za to, že bylo moc vražd, ale přeci jenom je třeba čtenáře zmást. A taky ubírám za to natáčení o "bigfootovi", reality show nemám ráda a tady se to probíralo furt dokola. Ale to je věc názoru :)
Každopádně je kniha prostě skvěle napsaná, máte ji přečtenou raz dva a Pescoliovou a Alvarezovou musí mít rád snad každý :)

x.capricorne
27.11.2018

Knížku jsem nakonec odložila nedočtenou, strašná nuda...Jediné, co mě na tom zaujalo, byl Bigfoot, to jsem si musela vygooglit, co to je, to jsem v životě neslyšela .... :-)

petrzel
10.06.2018

Výborná zápletka, výborný děj a jako vždycky četlo se to perfektně

tchiwawa
18.05.2018

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Napínavý jak má být a hlavní hrdinka je mi sympatická

orinka3
03.04.2018

Protože mám ráda detektiva Pescoliovou, řadím knihu mezi ty lepší. Napětí, spád, tajemný Bigfoot řádící v lese - no jistě, ani já neuvěřila ani vteřinu, že by se takový tvor opravdu objevil. Jen jsem čekala, co nebo spíš KDO za tím bude. Autorka umí psát, i když někdy nedotahuje myšlenky, ale i tak to za 4 hvězdy stojí.

laura
01.03.2018

Bylo to napínavé, práce doma šla stranou, jen abych už věděla... Jenže po přečtení zůstalo hodně nejasností... Jak mohla dívka, která zemře, poslat ze svého telefonu zprávu: Už se nevrátím, když byla už pár dní po smrti? A kdyby to udělal vrah, jak se mohl k jejímu telefonu dostat, když ho našla až policie u mrtvé na nedostupném místě? Tohle tam autorka nějak zapomněla vysvětlit... A těch věcí, které mi na konci tak úplně neseděly, bylo víc, přesto tahle kniha podle mě patří k těm lepším od L. Jackson - a to i přes ne zrovna příznivé hodnocení. Rozuzlení je nakonec překvapivé, taková novodobá A. Christie, dá se říct ;) a její Vražda v ... Hádejte :)

Blaufik
24.01.2018

První setkání s autorkou bylo spíše vlažné. I přes to, že byla kniha čtivá, jsem se nemohla ubránit pocitu, že se hodně věcí točí kolem dcery jedné z vyšetřovatelek, a celý příběh pak působil spíš románově než detektivně. Neustálé narážky na těhotenství se mi taky moc nezamlouvaly... I přes to se časem možná porozhlédnu po dalších dílech.

Januli
23.01.2018

Měla jsem celkem zmatek ve jménech, ale i když se knížka trochu lišila, než na jaké jsem od L. Jackson zvyklá, tak se mi celkem líbila. Možná se mohlo ubrat na pár kapitolách.

oleg
23.01.2018

Opravdu musím souhlasit,tento příběh se moc nepovedl,zdlouhavé,stále jsem čekala, kdy budu napnutá.Když se začalo něco dít,tak to zase rychle skončilo,až pár stránek na konci,takže zklamání a přitom to je jedna z mých nejoblíbenějších autorek.

putpuda
19.01.2018

Mě se tedy líbila. Mám tuto sérii ráda a nevadí mi, že to není úplnej krvák ;). Také jsem se trochu ztrácela v těch (podle američanů 20-letých:o) teenagerech....Jsem zvědavá, co bude dál, jestli Regan pověsí řemeslo na hřebík?! Doufám, že ne.
Rozhodně doporučuji číst sérii od začátku, pak nebudete mít zmatky ve vztazích hlavních hrdinů ;)

evin84
13.01.2018

Knizka se mi libila,nemuzu jinak nez dat 5*

konicekbily
02.01.2018

Autorka přehazuje výhybku a z kriminálního žánru se přesouvá do sféry knížek pro ženy. Hlavně nenápadně - aby nepřišla o čtenářky! Tak se mnou už Liso příště nepočítej!

klarence
02.01.2018

První kniha od této autorky v této sérii. Nebylo to vůbec špatné, i když měla jsem trochu zmatek ve jménech u dětí a místem mi to přišlo zdlouhavé.. a trochu mi vadili neustálé narážky na těhotenství...

Pavlnka
30.12.2017

Dobré pokračování. Tuto sérii mám ráda.

Didi15
21.11.2017

Za mně fajn, mám ráda Medvědí Brod:)

karantena
19.11.2017

Všechny knihy od Lisy Jackson mám přečtené,ale tato kniha byla nejhorší!Neskutečně nudné!Neustále se řeší těhotenství Pescoliové,její náctiletá,pubertální dcera,která je na facku a o jejím bývalým ani nepíšu.Takže časem zapomenete jaký zločin se vlastně vůbec stal,kdo je kdo apd.Nelíbila se mi!

jana3099
12.11.2017

Knihy Lisy Jackson mám určitě moc ráda a přečetla jsem jich již docela spousty, ale tahle mi nijak zvlášť nesedla .... je dost zdlouhavá, až zbytečně moc rozvláčný děj a ani nijak zajímavá .......

Martiiiik
31.10.2017

Kniha mě moc nenadchla, z celé série Alvarezová&Pescoliová byla podle mě nejslabší. Několikrát jsem měla pocit, že se nic neděje už docela dlouho. Oceňuji, že vrah není pouze jeden, jak to obvykle bývá.. A osobní příběhy hlavních postav, v této knihe hlavně Regan Pescoliové, byly romanticky naplňující :-)

Ajuszka
25.10.2017

5* je jasna volba,ani jsem necekala ze bych po precteni dala jiny pocet.Lisa opet nezklamala a porad ji radim mezi top v detektivkach

bekule
13.10.2017

Velké zklamání. Jako by to snad ani nepsala Lisa Jackson, rozvláčné, dlouhé nudné scény z natáčení pseudodokumentu.Knize by prospělo být o 200 stran kratší. Finále je sice hodně napínavé, ale konečné vyřešení tří vražd je vyloženě odbyté v pár větách. Co provede za šílenost Štístko jsem kupodivu uhodla dlouho dopředu. Kam se ubíral jeho a Michelin příběh je snad to jediné co mě potěšilo. A samozřejmě simpaťák Santana.

zuza58
03.10.2017

kniha nebyla špatná, ale spisovatelka napsala už o hodně lepší . . .moc mě to nebralo . . .bohužel