Cesta do Ixtlanu

Třetí část vyprávění amerického antropologa o současném mexickém čarodějnictví.

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/3139/cesta-do-ixtlanu-3139.jpg 4.672

Castaneda 3.

Literatura světová

Vydáno: , Volvox Globator

Journey to Ixtlan, 1992

Kniha Cesta do Ixtlanu

21.01.2021

Buď je to celé o Don Chuanovi pravda anebo je Castaneda génius, který to sám objevil.

gbrgbr
13.12.2020

Nadčasové dílo. Je v něm mnoho pravdy. Mnoho informací o šamanismu. Povinná literatura pro všechny, které tento svět zajímá.

kamibe
09.10.2020

Pro mne je i tahle další Castanedova kniha velmi poutavé čtení. Indiánští čarodějové mě fascinují a poutá mě i to, že Carlos vytrvale, i když mnohokrát nerad, tou cestou jde a nechává se donem Juanem vést, přestože má strach. Jsem ráda, že píše o sobě tak otevřeně všechno, co se mu dělo, co se s ním dělo, co prožíval a pociťoval. Knihu beru jako seznámení s něčím, o čem nemáme ani ponětí, i když mnozí jiní také nahlížejí do jiných světů. Nakonec se to jejich učení v některých ohledech blíží i k východním naukám.

witiko
17.01.2018

Není moc knih, které by člověka dokázaly změnit tak jako tahle. Vlastně to není kniha, ale iniciační rituál. Pokud se vše stalo a dělo opravdu tak, jak autor píše, je to neuvěřitelné. Pokud si vše vymyslel, pak byl geniální.

FiliaNoctis
09.12.2017

Cesta do Ixtlanu, ktorá nikdy nekončí ...

vejnar
31.05.2014

První polovina se mi líbila, napsal jsem si i pár zajímavých poznámek. Druhá půlka mě ale moc nebavila, už se to dost opakovalo, škoda.

Joges
29.11.2011

Zvláštní to kniha. Zprvu máte chuť ji odložit, pokud však u čtení vydržíte a čtete dál, kniha vás jistě zaujme. Mně tedy zcela dostala. Carlos Castaneda popisuje v knize setkání s novodobým šamanem donem Juanem, který jej svým způsobem učí nazírat na svět.