Dům na jezeře

Dům na jezeře https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379089/bmid_dum-na-jezere-Zgb-379089.jpg 4 167 50

Časová schránka série

< 2. díl

Mladá Američanka Anna žije klidným a spořádaným životem v San Francisku a o kořenech své rodiny nic netuší. Jednoho dne se však dozví šokující informaci: pochází z aristokratické rodiny, která za druhé světové války přišla o vše, a její dědeček musel na útěku zanechat v rodinném sídle jakýsi nesmírně cenný artefakt. Nyní si přeje jediné – aby milovaná vnučka ztracený poklad našla a přivezla mu ho. Jaká věc může být pro starého pána tak důležitá, a proč právě nyní? Jak to, že se o Annině původu nikdy ani slůvkem nezmínil? Anna se vydává do Německa a při hledání odpovědí se setká s Wilem, mužem, který jí pomáhá vyřešit dávnou záhadu a který ji neodolatelně přitahuje. Společně s ním zjistí, že tajemství její rodiny je úzce spjaté s opuštěným bytem v Paříži a že celá minulost je mnohem komplikovanější, než si uměla představit.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The House by the Lake , 2016

sabca
25.09.2019 5 z 5

Až po přečtení knihy jsem zjistila, že šlo vlastně o pokračování knihy Uzamčená minulost. Vzhledem k tomu, že Uzamčená minulost nemá moc kladné komentáře, tak tento díl vynechám. Dům na jezeře si mi četl moc dobře. Příjemné byly obě linky jako historická, tak současná. Doporučuji těm kteří mají rádi romantické příběhy.

LindaB
23.09.2019 5 z 5

Kniha se mi četla mnohem lépe než Uzamčená minulost. Pravděpodobně je to tím, že je tu dán větší prostor historické časové lince, která je tím pravým lákadlem ke čtení této knihy. O to přece jde především, co se tenkrát stalo?
Zároveň mě zaujal reálný základ, jenž byl součástí i první knihy, ale teprve teď jsem se dostala k tomu zjistit něco víc o spoustu let skrytém apartmánu Marthy de Florian, vidět v knize ikonický obraz mladé Marthy a pár fotografií tohoto úžasného bytu. A také přečíst si maličko o opravdovém životě Marthy a jejích potomků. Za toto děkuji autorce nejvíc. Za knihu, která ve vás probudí zájem o něco dalšího. Je to vlastně trochu jako čekání na další díl série knih oblíbeného autora, akorát člověk se musí posnažit sám. ????

sissque
12.09.2019 3 z 5

Přiznám se, že z počátku mě trochu odrazovalo nižší hodnocení.

Ač byl průběh i konec předvídatelný a nebyl to příběh, který Vás něčím zaujme natolik, že byste na něj později vzpomínali, bylo to příjemné oddychové čtení.

Prolínání dvou časových linií se mi u knih vždy moc líbí, rodinná historie taktéž.

Na jednu stranu se mi to líbilo, původně jsem čekala, že to bude takové "přeslazené", ale pokud mám hodnotit podle literární kvality, musím být trochu přísnější.

Martina023
19.08.2019 5 z 5

Tato kniha se mi líbila. Mám ráda dvě časové linie a tato kniha mě pohladila. Neříkám, že by to byl můj top, ale jsem ráda, že jsem si jí přečetla. Taková klidná, pohodová knížka.

alnahu
19.05.2019 4 z 5

Čtivý román s pěknou obálkou.Kniha je psána ve dvou časových obdobích ,první v roce 2010 a druhá mezi lety 1934-1940. Příběh Anny -vnučky Maxe Albrechta ,která pátrá po tajemství rodiny a dědečkovy dávné lásce Isabell ,které rozdělila válka.Dobře se četla.

michaela7087
26.04.2019 2 z 5

Takové strašně jednoduché, předvídatelné, plné prázdných vět, prostě nic moc.

mata57
24.04.2019 5 z 5

Dílko o poznání povedenější než Uzamčená minulost.

Misha224
11.04.2019 4 z 5

Pěkný zajímavý příběh, kde se prolíná minulost se současností.

jana79
24.02.2019 5 z 5

Uzasny pribeh,zajimave rozuzleni,podlozeno skutecnou udalosti. Proste zajimave,nevšední,uchvatne a taky i smutne. Proste zajimava kniha

katynais
13.02.2019 4 z 5

Krásný romantický příběh, plný napětí

marketa4469
07.02.2019 5 z 5

Přečetla jsem oba dva díly a velice se mi líbily. Vážně moc hezké oddechové čtení.

zazvorka
20.01.2019 1 z 5

Anotace mne zaujala, knížku jsem si rezervovala v knihovně - no, škoda deseti korun za rezervaci. Zklamání. Málo prokreslený charakter postav, dlouhé pasáže téměř bez obsahu, nuda.

Len2očka
03.01.2019 4 z 5

Kniha se mi četla lehce a pohodově,
a příběhu bych věřila se vším všudy.

any37
01.01.2019 4 z 5

Doporučuji jako oddychovku. Konec po pár stránkách se 70% odhadnete, ale i přes to je tam do toho přidána spousta překvapivých momentů - které se avšak konce nedotknou. Hlavní hrdinka, Anna, mi přijde lehce naivní, což se nakonec ukáže jako užitečné.

MagdalenaSlaba
20.12.2018 3 z 5

Docela příjemná četba, nenáročná, ale s dojemným příběhem, inspirovaná skutečnými událostmi. Jen mě to nějak nestrhlo. Nevím proč.

JaKa1974
15.12.2018 5 z 5

Nádherná kniha, přečetla jsem ji jedním dechem, jsem moc ráda, že se mně dostala do ruky. Dva krásné příběhy spojené do jedné knihy, opravdu krásné a dojemné...Doporučují její přečtení. Je to kniha, která ve Vás něco zanechá a budete o ní přemýšlet.

pavlinkaa
15.12.2018 3 z 5

Naprosto souhlasím s komentářem od adriane9 a Hanisek
Na knihu jsem se těšila, jelikož tento druh čtení mám moc ráda, bohužel jsem zklamaná. Nedokázala jsem si hlavní postavy oblíbit, přišlo mi to vše takové neosobní. Příběh by to byl určitě nádherný, jen v trochu jiném podání.

eva-lupen
13.12.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila. Byla čtivá, napínavá a milá. V rámci žánru super, žádná přeslazenost. Trochu mi vadilo to časté přeskakování v čase, protože to bylo vždy utnuté, když to bylo napínavé, ale to mne právě nutilo číst dál a dál, abych zjistila jak to bude dál. Je pravda, že je to trochu nevěrohodné, protože potomci málokdy vědí tolik podrobností ze života rodičů, ale jinak fajn.

bábuška
20.11.2018 5 z 5

Poměrně útlá knížka mi přinesla nejen příjemné chvilky, ale i poučení a pohled do začátku 30.let, kdy i mnoha Němcům nebyly vhod 'manýry' nastupující nacistické strany a její postupy. Rozbilo to několik rodin, některé pro zapomění našli domov v dalekém zahraničí, v některých zůstala křivda po mnoho let po válce. Takový osud sdílí začátkem nového století vnučka se svým starým dědečkem, který se ve dlouho tajených vzpomínkách vrací do čtyřicátých let na svou velikou lásku v Paříži, kdy je zvůlí nacistického příkazu tento vztah ukončit. Krásná kniha, smutný příběh.

Kačík
11.11.2018 5 z 5

Po dlouhé době knížka, kvůli které jsem byla vzhůru do půlnoci, abych zjistila,jak příběh dopadne. Bylo to napínavé a zajímavé čtení s trochou zamilovanosti. Klidně by kniha mohla být silnější a příběh víc rozpracovan.

pro ženy romantika historické romance

Ella Carey
britská
2018  74%Uzamčená minulost
2018  77%Dům na jezeře
2022  75%Stalo se v New Yorku
2023  79%Ztracená dívka z Berlína
2018  83%Tajomné brehy

Kniha Dům na jezeře je v