Čas zapomnění

Čas zapomnění https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/315691/bmid_cas-zapomneni-rH7-315691.jpg 4 211 79

Strhující a dojemný román o naději, že je možné přemoci smrt, ztrátu a zapomnění. Noah je chytrý čtyřletý chlapec, ale přesto je z něj jeho maminka Janie zoufalá. Její syn tvrdí, že jeho matkou je někdo jiný, na svůj věk má nepochopitelně rozsáhlé znalosti a nevysvětlitelný strach z vody. Po řádce specialistů, kteří si s Noahem nevědí rady, se Janie nakonec rozhodne navštívit dr. Andersona, odborníka na reinkarnaci a život před životem. Doktor Anderson dokončuje na toto téma knihu a v Noahovi vidí poslední důležitý kousek skládačky. Pátrání je zavede až před dveře ženy, jejíž syn se už sedm let pohřešuje…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Forgetting Time , 2016

Denisa232623
05.01.2018 1 z 5

No,.. Od téhle knihy jsem očekávala přinejmenším víc. Nedočetla jsem ji celou, ale pro mě velmi zdlouhavé čtení a v podstatě o ničem. Možná se ke knize někdy vrátím, ale teď ji za sebe ohodnotit moc dobře nemohu.

inkatenysek
31.12.2017 5 z 5

Na knihu mě nalákal komentář Jodi Picoult, mé oblíbené autorky, který je natištěn na její obálce. Řekla jsem si, že tak známá spisovatelka by asi hned tak něco nechválila. Zároveň mě zaujalo i tajemné téma reinkarnace, takže jsem neváhala a knížku si koupila. Zpracováním mi příběh připomíná právě knihy výše zmíněné autorky. Silné ústřední téma, v tomto případě reinkarnace, zpracované do nejmenších detailů a doplněné o psychologicky propracované hrdiny. Děj mě úplně pohltil. V textu jsem pro sebe objevila i několik hlubších myšlenek. Ale ještě více, než smyšlený příběh o Noemovi, se mi líbily úryvky z knihy Život před životem. Když jsem si uvědomila, že se něco takového může opravdu odehrát, tak mi z toho šel mráz po zádech.

parvitas
17.10.2017 2 z 5

Tí, ktorí veria v reinkarnáciu, budú nadšení. Ale ja som skeptická a nepomáhajú ani citácie z knihy Život pred životom. Nakoniec mal príbeh aj hlavu a pätu, ale bolo tam... no... niečo. Mne nesedel ani chlapec, ani mama, aj keď ku koncu, keď sa dej zrazu zrýchlil a bol trolinku akčnejší, som k nej začala pociťovať sympatie a súcit... aj keď nie k Noahovej, ale skôr k Tommyho mame. Naj postava je doktor. Takže, nedajte sa odradiť a ak máte meditatívnu náladu, tak sa do knihy pustite. Ja ju s radosťou vraciam do knižnice, nie je to moja knižná srdcovka a ani nikdy nebude.

Dandy1
27.09.2017 4 z 5

Kdyby kniha skončila o pár stránek dřív, dala bych hvězdiček pět.

pajunček
30.08.2017 4 z 5

Téma reinkarnace je určitě zajímavé, ale mě osobně nejvíc zaujal příběh Denise. Její ztráta syna a snaha se s tím vyrovnat. Ta nejistota, zda žije.. případně kdy a jak zemřel... Připomnělo mi to román Pevné pouto, z jehož filmového zpracování jsem se dlouho nemohla vzpamatovat.

Petule.k93
28.07.2017 4 z 5

Zajimave tema. Sice jsem knihu cetla delsi dobu,ale libila se mi a nejak si nedovedu predstavit, ze by se neco takoveho mohlo stat.

micha-ella
26.07.2017 4 z 5

Protože knížku na obálce doporučuje Jodi Picoultová, sáhla jsem po ní bez prolistování. Líbila se mi. Příběh všech postav je dobře napsaný a jde o téma, které mě zajímá - ráda bych věřila, že se životy opakují. Jen konec knížky mi připadal jako nastavovaná kaše, možná by bylo lepší nechat ho otevřený ať si čtenář jednotlivé osudy domyslí sám.

katka.oo
19.07.2017 4 z 5

Zajímavé nevšední téma, čtivé, za mě ano a doporučuji.

Chytuš
16.07.2017 3 z 5

Vzhledem k tomu, že téma reinkarnace je pro mě už od malička úplně normální a spadá do mého vidění světa (spíš nechápu, proč je tohle téma pro dost lidí neuvěřitelné), děj jsem proto nepovažovala za nijak šokující. Víc než na příběh jsem se tak soustředila na formu a ta mi (alespoň ze začátku) moc nesedla. Oceňuji pěkné poselství z konce knihy, konečně hlavní postavy přišly na to, co je skutečně důležité - ne babrání se v minulých životech (nebo v základní otázce jestli vůbec byly nebo ne), ale to, jak prožíváme své životy právě teď...

Beky
09.07.2017 4 z 5

Příjemné, napínavé čtení s originálním námětem "reinkarnace". Pro mne velice příjemné čtení a hodně překvapivý konec ...

Anička.pa
07.07.2017 4 z 5

Samotný příběh se mi velmi líbil, některé kapitoly mi však přišly zbytečné (především o Andersonovi). Jinak mohu jen doporučit :-)

Vanouska
28.06.2017

Doporučuji :-)

Jitkarka
23.06.2017 4 z 5

Nebudu se tu zbytečně rozepisovat. Příběh pěkný, zajímavý... Bavilo a doporučuji :)

dominikB951
26.05.2017 5 z 5

Pro mě to bylo neobvyklé téma, ale příjemně překvapila!

Liduka
09.05.2017 3 z 5

Samotný děj knihy se mi moc líbil. Autorka ale často odbočovala od hlavní linie a doplňovala ji nezáživnými kapitolami z života jednotlivých postav, což mě nutilo k tomu, abych je přeskakovala. Hlavně mě nudily kapitoly o Andersonovi. Další případy reinkarnace se mi však líbily. Konec mi přišel trochu moc roztahaný a autorka jej měla ukončit dříve. Více jak tři a půl hvězdičky dát nemohu.

janina pako
25.04.2017 5 z 5

Velmi zajímavá kniha, nikdy bych nevěřila, že si může někdo pamatovat svůj předchozí život, hlavně teda děti, jak pak poznají, že to byl on, že tam bydlel, že měl rád t a to. Zároveň obdivuji maminky, nechtěla bych být v kůži anio jedné. Nedovedu si to představit. Knihu doporučuji

Reňulka Š
20.04.2017 3 z 5

Líbil se mi příběh, jehož prožitek však až rušily příběhy z "výzkumu reinkarnace", které jsem ke konci úplně přeskakovala, jelikož byly všechny téměř totožné.

Šárka5875
11.04.2017 3 z 5

Musím říct, že jsem z této knihy tak trochu nešťastná. Velmi jsem se na ni těšila, ale nenaplnila tak docela má očekávání. Téma reinkarnace je bezpochyby zajímavé a neotřelé, ovšem zpracování příběhu mi úplně nesedlo. Ústřední příběh se pochopitelně točí kolem Noemka a jeho zvláštních zážitků. Další kapitoly se okrajově věnují doktoru Andersonovi. Nejenom jeho práci, ale také osobnímu životu. A poslední část věnuje autorka Denise, matce chlapce, o kterého před lety přišla. Kapitoly jednotlivých postav se v románu střídají. Dále jsou do knihy zapracovány příběhy z Andersonova vědeckého výzkumu, týkající se reinkarnace. A právě tyto příhody mě tak nějak moc nebavily. Možná by stačil jeden, dva, pro dokreslení děje. Přišly mi v podstatě hodně podobné a docela mě rušily ve vnímání Noemkova příběhu.
Zkrátka jsem se s knihou dost prala. Nejsem člověk, který tvrdí, že je reinkarnace nemožná, protože co my víme, co je mezi nebem a zemí. V těchto soudech bývám opatrná. Takže pro mě bylo toto téma velmi zajímavé, ale ke konci knihy mi přišel příběh čím dál méně uvěřitelný. Obsahoval pasáže, při kterých mi bylo až do pláče a mrazilo mě, potom ale také části, které mi přišly trochu přitažené za vlasy. Takže jsem celkově z knihy rozpačitá. Netvrdím, že je špatně napsaná, jen mně konkrétně prostě úplně nesedla.
Přestože já sama nejsem z knihy úplně nadšená, zkuste si ji vy přečíst. Pokud nejste zapřísáhlí realisté, a nad reinkarnací jste třeba někdy přemýšleli, pusťte se do knihy a udělejte si svůj názor. Možná vám příběh sedne víc než mně. Námět je rozhodně originální, neotřelý. Snad jsem jenom já sáhla po knize v nevhodnou dobu.

hajrys
03.04.2017 5 z 5

Věřím .... Věřím, že se vše děje podle nějakého plánu. Věřím, že si děti vybírají své rodiče, Věřím, že si každý musí prožít své a dokud to nepochopí, dál se neposune. Já věřím ..... ale vás nikdo věřit nenutí ....

Lkova
27.03.2017 5 z 5

"Váš čtyřletý syn má vzpomínky na věci, které nezažil, a chce zpátky k mámě... jiné, než jste vy." Nepodívala jsem se na anotaci, nehledala jsem recenze, prostě mi stačila tahle jedna věta, a měla jsem jasno. Očekávala jsem zajímavou a neobvyklou knihu. To jsem taky dostala a k tomu ještě něco navíc. Takže jsem spokojená, doporučuji.

reinkarnace psychologické romány psychologické příběhy

Autorovy knížky

Sharon Guskin