Čas se zastavil nad Amazonkou

Čas se zastavil nad Amazonkou https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79353/cas-se-zastavil-nad-amazonkou-79353.jpg 4 2 2

Kniha přes všechnu dramatičnost, napínavost, dějovost, barvitost, exotičnost líčeného prostředí neulpívá jen na povrchu věcí a událostí. Manciet se chce všude dobrat i jejich kořenů, přijít na kloub všemu, co původně přirozené a dobré jevy deformovalo, referovat o pravdivé skutečnosti. Dovede se podívat na problém sňatků mezi bělochy a Indiány, vylíčit vražedné důsledky pití kořalky z cukrové třtiny, projít se s otevřenýma očima po rozpadávající se někdejší metropoli džungle postavené z pohádkových zisků prvních těžařů kaučuku. Nezapomíná na obrovské vodní hady, na lovy v džungli, a jako pravý reportér se dovede i pochlubit loveckými úspěchy i vysmát vlastní lovecké nezkušenosti, která ho mohla nejednou stát život.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Olympia

Amazonie, terre inachevée , 1965

eraserhead
03.04.2015 4 z 5

Nejdřív mi to přišlo takové nic moc, moc se řešila samotná výprava, než to okolí, ale jak došlo na natáčení filmu, čímž se dostalo více na Indiány, už mě to mělo a část o kapybarách (asi mé třetí nejoblíbenější zvíře vůbec) mě skoro až odrovnala. Začátek je tedy trochu zdlouhavý, ale pak se konečně Manciet pořádně rozepíše. nechybí tomu ani humor, ani civilizační střety, ani kritika, ani krutá realita, prostě přesně, jak má v cestopise být.

Skip
16.09.2013 4 z 5

Francouzský novinář napsal takový zcela jednoduchý cestopis. Na nic si nehraje, nedělá ze sebe bůhví jakého odborníka na Amazonii, prostě si jen tak po svém a pro radost napsal knížku o své cestě. Autor je především fotograf, a tak docela zamrzí, že je v knize tak málo fotografií. Text je napsán svižně až rutinně, a i když obsah rozhodně není nějakým velkým obohacením, přesto je to příjemné čtení.

příroda Indiáni Jižní Amerika

Autorovy knížky