Čas mezi námi

Čas mezi námi https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176413/bmid_cas-mezi-nami-cas-mezi-nami-2Yi-176413.jpg 4 274 66

Čas mezi námi série

1. díl

Středoškoláci Anna a Bennett se správně nikdy neměli potkat. Ona žije v roce 1995 v malém městečku poblíž Chicaga, on v roce 2012 v San Francisku. Bennett však disponuje zcela výjimečnou schopností: dokáže cestovat časem i prostorem. Tak se dostane i do Annina života a navzdory svému přesvědčení se do ní zamiluje. Jejich vztah se prohlubuje a Bennett postupně odhalí Anně všechna svá tajemství. Zákony času jsou však neúprosné a hrozí, že Bennett nebude moci zůstat v minulosti, do které vlastně nepatří. Podaří se Anně a Bennettovi přelstít neúprosný osud, nebo je čas rozdělí navždycky?... celý text

Sci-fi Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Knižní klub

Time Between Us , 2012

Julinka679
25.07.2015 5 z 5

Taková spíše oddechová kniha o Annie a Bennettovi, který dokáže cestovat časem. U ní se mi líbí, že si vybrala možnost s ním být a také její bojovnost. U něj zase, že do jejího života přidává dobrodružství a jistou dávku cestování.
Upřímně bych takovou formu cestování také brala. Jen si to představte: stojíte vedle muže, kterého milujete, držíte se za ruce a najednou bez létání, odbavování a letenek stojíte na svém vysněném místě. Mohla bych taky poprosit jednoho Bennetta? :D

Karolína18
21.07.2015 5 z 5

Moc se mi líbilo zpracování této knihy. Samozřejmě se mohlo jednat o bezhlavý román s bláznivým cestování v čase sem a tam, ale autorka správně odhadla, že jsou zde potřeba i nějaká překvapení. Líbilo se mi, že i když Anna donutila Benetta udělat něco proti jeho přesvědčení, neovlivnilo mě to natolik, abych ji už po zbytek příběhu považovala za manipulativní potvoru. Trochu mě zklamal konec, kdyby kniha skočila v momentě, kdy to Annu "vyhodilo" z budoucnosti, měla bych alespoň o čem přemýšlet.

sisi koblizc!
19.06.2015 5 z 5

Nápad i příběh se mi moc líbil, ale ten počet chyb je neskutečný. Je jasné že za to autorka nemůže, protože pochybuji že to ona tuhle knihu překládala do češtiny.

LilianaFalcon
19.06.2015 4 z 5

Nemohla jsem se rozhodnout mezi 3 a 4 hvězdami.
Nakonec jsem se rozhodla pro vyšší hodnocení, protože se to četlo samo a kniha vlastně ani neslibovala, že se v ní budou řešit nějaké zásadní filosofické otázky nebo to bude něco víc než romantická oddychovka.

Měla bych k tomu dost výhrad, ale knížku jsem si užila, hlavní hrdinové mi nepřišli nijak zvlášť nadutí a konec byl uspokojivý.

Elmont
06.05.2015 4 z 5

Hezká knížka, ale překvapilo mě to množství chyb v překladu... Za to autorka ovšem nemůže a ubírání hvězdiček by nebylo vůči ní fér.

mmmisulka.r
05.04.2015 4 z 5

Velmi příjemné a romantické čtení... Tak trošku mi to připomnělo film: Zakletý v čase... Taková malá, ale povedená pohádka ;-)
A jak už se psalo níže. Kniha obsahuje opravdu hromadu chyb a nepřesností! Ale za to hvězdy ubírat nebudu.

marky7739
07.03.2015 2 z 5

Opravdu nádherný námět...... ale to je snad vše, spousta chyb, nepřesností, rozporů. Škoda :-(

Mikaaa
23.02.2015 5 z 5

Tato knížka se mi hrozně líbila. Přečetla jsem ji za jediný den, protože se nedalo od ní odtrhnout. Až na pár překlepů mě uchvátila.

Always a reader
13.02.2015 5 z 5

Tahle knížka se mi neskutečně líbila. Také je originální, myslím, že není tak moc knížek kde se takto cestuje časem.

DajaF
08.02.2015 3 z 5

Až na ty příšerné chyby!!! to byla moc hezká knížka

Jajus
16.01.2015 4 z 5

Krásná kniha s krásným příběhem, ze kterého se tají dech. Myslela jsem, že to bude opět takové romantické klišé, ale nebylo. Kniha je moc hezky napsaná. Pěknou formou zachycuje Annin život.
Co za co jsem ale dala 4* je český překlad. Nebo spíše česká korektura. V knize je jich na můj vkus vcelku požehnaně, ale dá se to skousnout :)

ciniminisek
10.12.2014 4 z 5

Spisovatelka vytvořila fantastické dílo s romantickou zápletkou, kde ovšem i neštěstí má své místo. Zajímavý námět a skvěle vytvořené postavy jsou důkazem, že kniha Čas mezi námi za pozornost stojí. Neoriginalitu v tomto případě porazila láska a pohádka se šťastným koncem a pokud toto od knihy očekáváte, budete příběhem velmi mile překvapeni.

greetchen
20.10.2014 4 z 5

Očekávala jsem průměrný dívčí románek se sci-fi zápletkou, dostala jsem ho - ale v mnohem kvalitnějším, nápaditějším a čtivějším provedení, než jsem vůbec doufala. Autorka má lehký, dobře čtivý styl, stránky jsem obracela s nadšením. Příběh má promyšlený, oživený zajímavými detaily, je vidět, že kniha není psána prvoplánově. Hlavní dvojice je sympatická, jiskří to mezi nimi, příběh je uvěřitelný. Myslím, že by to velmi dobře fungovalo i na filmovém plátně. Kniha ovšem vychází v době, kdy se to v knihkupectví jen hemží identickými knihami na téma ona a on, žijící v různých časech, nebo vybaveni mimořádnými schopnostmi (ona mluví s duchy, vidí upíry atd.). Člověk se pak neubrání srovnání. Obrovské mínus knihy je ale neuvěřitelné množství chyb, překlepů a překladatelských paskvilů (slyšel překladatel někdy o zvratných slovesech???), které knihu dost ničí. To je ovšem výtka na vydavatele, nikoli autorku.

Markett
05.09.2014 4 z 5

Velmi originální a pěkná knížka. Když už jsem si četla, o čem knížka zhruba bude, byla jsem docela nadšená a chtěla jsem si ji hned přečíst. A taky jsem tak udělala. Celkově děj je velmi neokoukaný a originální, cestování časem je velmi zajímavé. Líbily se mi i postavy, které jsem si dokázala skvěle představit. Ale dávám jen 4 hvěždičky, poněvadž jsem během čtení našla několik chyb a to trochu kazí dojem. Ale jinak je knížka pěkná, určitě stojí za přečtení a místo v knihovně.

pajka0071
28.08.2014 4 z 5

Od knížky jsem čekala trošku víc, ale i tak se mi příběh líbil a měla jsem knihu rychle přečtenou. :)

muchomurka
30.07.2014 3 z 5

Nápad byl super. Neotřelý, nový, zajímavý. Ale zpracování se mi nelíbilo. Nějak jsem nedákazala uvěřit hlavním postavám. Bennett měl být sympaťák, ale prostě jsem mu to nevěřila, pořád mi na něm něco vadilo. Před touto knížkou jsem četla Střípky duší a Alden byl sympaťák, hrdina, kterého si zamilujete. Bennett mi přišel jako laciná náhražka, jako by to nemyslel upřímně. A co se týče Anny - nejdřív ho donutí změnit minulost a pak mu vyčítá, že to udělal i on? Kdo pak je pokrytec, že... Celkově byl děj takový povrchní, chtělo to víc propracovat, pořešit následky apod. Škoda, mohla to být fakt dobrá knížka.
A co mě neskutečně štvalo (ale to není chyba autorky), bylo neskutečné množství překlepů, hrubek a nesmyslných vět. Četl tu knihu někdo, než byla vydána?

Blanhe
24.06.2014 4 z 5

Tuhle knížku jsem dostala od přítele k narozeninám a udělal dobře! :) super knížka, rychle se četla, zajímavý děj... Taková dívčí romantika na večer :)

Terry.89
24.06.2014 4 z 5

Kniha je spíš pro náctileté, což jsem věděla už při její koupi, přesto se mi příběh zalíbil. Je to klasická romantika s nádechem tajemství. Krásná oddechovka na léto. Autorka píče velice čtivým stylem a kniha se tak víceméně čte sama. A pokud jste navíc nedočkaví zvědavci, máte ji přečtenou během chvilky.

Jediná výtka, kterou ke knize mám, padá na hlavu korektora. V knize snad není dvojstrany, kde by nebyl nějaký překlep, zdvojená slova, chybějící slova, slova špatně skloněná...

Brambram
11.05.2014 3 z 5

Já ráda cestování časem, fakt jo. Ale tady nevím. Nápad celkem dobrý,ale zpracování pokulhávalo, místy zmatečné a ani ta romance nebyla extra propracovaná. Čte se to rychle, jednohubka,ale nijak moc mě to neohromilo.

VercaLukasova
10.05.2014 4 z 5

Milá oddechová kniha, která je ideální na prázdniny. :) Nic jsem od ní nečekala a tím pádem mě nezklamala. :)

přátelství láska cestování časem dobrodružství touha

2013  78%Čas mezi námi
2024  0%Má poslední slova