Čary a veštby - Mágia v ľudovej kultúre Slovenska

Čary a veštby - Mágia v ľudovej kultúre Slovenska https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229115/bmid_cary-a-vestby-magia-v-ludovej-kultu-229115.jpg 3 8 2

Čary a veštby. Mágia v ľudovej kultúre Slovenska opäť začiera do nevyčerpateľnej studnice našej tradičnej kultúry, pričom svojsky nadväzuje na tematiku prvého diela - Slovenský rok. Čary a veštby spolu s magickými prostriedkami a formami ľudovej liečby boli vždy významnou zložkou duchovného sveta našich predkov a prirodzenou súčasťou dedičstva slovenskej ľudovej kultúry. Autorka predstavuje mágiu v rodinnom zvykosloví, vo výročných obyčajach, v ľudovom liečení, mágiu v službách ľúbosti a erotiky, magické rastliny či mágiu čísel a času. Krok za krokom približuje miesto mágie v živote človeka uplynulých storočí a zamýšľa sa aj nad jej presahmi do dneška. Text dopĺňajú a konkretizujú ukážky ľudovej slovesnosti a sprevádzajú invenčné ilustrácie Martina Kellenbergera.... celý text

freejazz
17.09.2018 3 z 5

očakávam trochu viac, preto ma toto vydanie sklamalo. je to také „bleskovo-plusjednodňové“ balenie pre tých, čo radi listujú leporelami. príliš populárne, príiš rýchlikové, príliš široký záber. miš-maš.
najcennejší je prehľad použitej literatúry.

Ninash
06.03.2018 3 z 5

Autorka sa sústredila na obrovské množstvo rituálov a povier Slovanov v predkresťanskej a kresťanskej viere. Je to miestami máličko chaotické pretože ide informácia za informáciou ...je to súhrn všetkých starých zvykv