Pochybnost

Pochybnost https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387874/mid_pochybnost-51i-387874.jpg 4 80 27

Caroline Audenová série

1. díl

Koupit eknihu ČÍM VÍC SE SNAŽÍ O SPRAVEDLNOST, TÍM VÍC SE VZDALUJE OD ZÁKONA… Caroline Audenová získá práci ve špičkové právní kanceláři v Los Angeles a je nadšená z nové výzvy – a vděčná za to, že může zapomenout na svou temnou minulost počítačové hackerky. Její nový šéf ji pověří úkolem zjistit, jestli oblíbená geneticky modifikovaná potravina nezpůsobuje u lidí selhání ledvin. Caroline nemá udělat nic víc než prozkoumat podklady a seznámit nadřízené s tím, co zjistila, jenže její technické dovednosti a intuice ji zavedou mnohem dál, než původně zamýšlela. Když začne tušit, že by mohla existovat souvislost mezi smrtí uznávaného vědce a netransparentním biotechnologickým gigantem, hlasitě se ozve proti zjevné křivdě a brzy se sama ocitne na mušce. Čas se krátí a tisíce životů jsou v ohrožení... včetně toho jejího. Teď musí tahle nezkušená začínající právnička s problematickou minulostí a zálibou v hackerství prokázat, že firma s majetkem v řádu miliard dolarů způsobila smrt tisíců lidí – než dostanou i ji samotnou.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Mystery Press

Doubt , 2016

Hella
22.07.2018 2 z 5

Nebavilo mě to tolik, jak jsem doufala. Příliš mnoho suchopárné právničiny a minimum akce. Poslední třetinu jsem přeskákala rychločtením a konec mi byl už docela fuk. Bohužel.

JustWomen
26.05.2018 4 z 5

Začalo to skvěle, postava Caroline je neskutečná, první den v nové práci, první složitý případ, mafie, konspirace, miliony úkolů, ale ona skvěle vyřeší vše. Pomalu mě to ale už přestávalo bavit a ačkoliv konec byl neočekávaný, chyběla tomu štáva. A všechny mužské postavy jsou negativní, všimli jste si?

JanaDor
19.05.2018 4 z 5

Román z právnického prostředí je čtivý, svižný, má v sobě vítr, který nenechá čtenáře v klidu. Fouká to tam na všechny strany a čeká na nás nejedno překvapení. Je to napínavě ve smyslu, jestli se to podaří, protože Caroline šlape na paty pěkná dealerská mafie.
Caroline jako postava se velmi povedla. Je sympatická, má svoje chyby, ví o nich a snaží se je překonat.

baida
15.05.2018 5 z 5

tak tohle byl skvělý právnický thriller, škoda, že nemůžu dát těch hvězd šest ...

mikika
09.05.2018 4 z 5

pěkné, čtivé, díky tomu, že není jasně řečeno, kolik hlavní hrdince je, by kniha dobře fungovala i jako "New Adult" román - nové prostředí, nejistota, snaha zavděčit se všem sedí pro mladé stejně jako dospělé...

trudoš
25.04.2018 4 z 5

Svižný právnický thriller, který sice nepřekračuje stín Grishamova Případu Pelikán, ale nemá k tomu zas až tak moc daleko. Prostředí funguje skvěle, protagonisté jsou autentičtí a konspirační zápletka dostatečně napínavá, aby těch tři sta šedesát stran příjemně ukrátilo nejedno šedivé odpoledne. A každý, kdo někdy zažil šéfa, jenž rozdává nemožné úkoly s lehkostí reklamních letáků, si prostě musí advokátní koncipientku Caroline Audenovou oblíbit. Všechen ten šílený shon a krkolomné termíny mi byly neuvěřitelně blízké, přestože má vlastní práce si s právničinou zrovna netyká.
Stinnou stránkou jsou však mužské postavy. Zatímco ty ženské fungují dokonale a každá jedna by si málem zasloužila plaketku s oceněním Osobnost roku, pánové tu dostávají jaksepatří na frak. Protože i ti nejideálnější jedinci se dřív nebo později ukážou s nějakým škraloupem na charakteru. Díky tomu jsou nejdůležitější zvraty snadno odhadnutelné, ačkoliv C. E. Tobismanová konstrukci zločinu promyslela docela slušně.

Venda693
23.04.2018