Vzkříšení krále Skřeta

2. kniha série Čarodějem sobě navzdory.

Zapomenutá kolonie Země… opuštěná planeta telepatických psanců, kde čaroděj sobě navzdory dokazuje, že se věda a magie slučují!

Druhé pokračování příběhů Čaroděje sobě navzdory. Jedná se o přepracované vydání knihy King Kobold z roku 1971.

Přeložil Petr Caha.

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22422/big_vzkriseni-krale-skreta-EdN-22422.jpg 3.929

Čarodějem sobě navzdory 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Polaris

King Kobold Revived, 1984

Kniha Vzkříšení krále Skřeta

ludek.n
04.11.2020

Nebezpečí do království Gramarye tentokrát přichází zpoza moře z velké pevniny, kde sídlí poddaní krále Skřeta. Zajímavostí je, že nepříliš úspěšné původní vydání tohoto románu z roku 1970 sám autor na základě kritických ohlasů kompletně přepsal a my v Česku tak máme možnost seznámit se už s jeho revidovanou podobou. Nazíráno z pohledu předchůdce se každopádně nic moc nezměnilo. Stylově se jedná stále o hybrid science & sorcery a výrazové prostředky, které Stasheff používá, jsou nadále ty samé. Snad jen samotná dějová linka je tentokráte o něco dynamičtější, i když prázdného tlučhubového obžerství si také užijeme plnými hrstmi. Rozprav o tom, co by se udělat mělo nebo naopak, co by se dělat nemělo, je tolik, až z toho jde jednomu hlava kolem. Skoro se zdá, že pro všechny ty diskuze už není místo pro skutky samotné. Bohužel tu není žádná Bredenská pláň, která by vyprávění nakopla jako u předchozí knihy, a tak nezbývá než vzít zavděk alespoň roztomilými taškařicemi malého Magnuse, nebo fenoménem Zlého oka.