Nálet bez návratu

První kniha série Wing Commander. Již po celé generace bojují pozemšťané s nebezpečnými Kilrathi. Konečně se zdá, že lidé získali technologickou převahu a mají lepší zbraně, aby dokázali porazit kočkám podobné mimozemšťany. Přesto pozemšťané podstupují veliké riziko: zamíří do nitra nepřátelského impéria, aby namířili na nepřítele past. Pokud vše proběhne dobře, nepřátelé budou zničeni, pokud ne… Vydává se posádka Tarawy na cestu bez návratu? -- zdroj: legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22443/big_nalet-bez-navratu-1j1-22443.jpg 4.329

Wing Commander 1.

Literatura světová, Válečné, Sci-fi

Vydáno: , Klub Julese Vernea

End Run, 1994

Kniha Nálet bez návratu

orson

Fajn scifi military oddechovka. Autor umí dobře psát (četl jsem od něj první knihu o Magicu Gatheringu), mrknu na další díly.

kokrokr
24.05.2020

Celá série je výborná a dávám všem šesti dílům maximum bodů. Kompletní ságu „Wing Commander” mám ve své knihovně a četl jsem ji několikrát. Tahle military sci-fi je vedle „Honor Harrington” to nejlepší, co v tomto žánru můžete číst. Jsou tu krásné popisy bojů a používané techniky. Při čtení téměř cítíte jak vaše lodě zanikají pod náporem nepřítele a vítězství proti přesile stojí víc, než jste ochotni obětovat.

WeeWar
17.02.2017

SUPER. Super space flight fight sci-fi počteníčko. Je tam všechno: marnost/šílenství vojenské mašinerie, blbost zbabělé i zabedněné arogance, ale hlavně je to hodně slušnej koktejl bojové romantiky(SUPER POPISY SOUBOJŮ ATD), opravdové lásky, hrdinského zmaru a patriotismu. Má to prostě koule!

PS: nemáte někdo návod na to, jak přežít ve hře WC z roku 1990 déle jak asi 12sekund? :)

EDIT: též se přikláním k tomu, aby případný čtenář začal celou sérii hltat tím, že si jako první přečte až pátou knihu série.

tequilaking
24.10.2012

Ačkoliv ofišl první kniha série, doporučuju nejdřív sáhnout po "pětce" Na bojové stanoviště, která se odehrává ještě před Náletem.

vic11
25.08.2011

Velmi kvalitní čtení, zapříčiněné umem autora i překladatele... doporučuji přečíst.