Čaro všednosti

Čaro všednosti https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17510/caro-vsednosti-17510.jpg 4 192 56

Komorný príbeh mladých manželov Magdy a Adama. Hoci obaja boli kedysi presvedčení, že im dvom sa to nemôže stať, čas ukázal, ako sa mýlili. Všednosť a jednotvárnosť, nekonečný a opakujúci sa kolobeh rovnakých rán a rovnakých večerov postupne mení ich spoločný život. Ani si nestihli všimnúť, kedy sa to vlastne stalo, no zrazu akoby v ňom bolo niečo mŕtve. Keď sa Magda rozhodne, že pôjde do práce, ich vzťah sa ešte zhoršuje... Môže mať všednosť aj svoje čaro?... celý text

Petule5
25.10.2015 5 z 5

Další skvělá knížka ze života.

PetraBery
05.09.2015 4 z 5

Asi každá žena na mateřské dovolené se pozná v některých pocitech hlavní hrdinky... Příběh ze života obyčejného manželství... Je důležité uvědomit si včas, co je opravdu důležité.

1casper
28.08.2015 5 z 5

Je to další knížka ze života. Ano, je třeba si vážit všednosti, ona zas tak samozřejmá není.....

luciefeix
20.08.2015 3 z 5

četla jsem ne moc vesele hodnoceni , knihy jsem se proto bála a nakonec hrdinka nebyla tak ufnukaná . jasné ze si stezovala kdyz vse musela delat ona a nemela chvilku klidu ... ale opet dobre zpracovaný klasický vsední zivot tak jak to Tana umí :)

2368
11.08.2015 2 z 5

Tato kniha byla moje první od autorky.Bohužel mě moc nechytla a konec se mi těžko četl.Hlavni hrdinka neni schopná řešit běžné situace a komunikace taktéž není její silná stránka.Celkově je nedospělá a její neustálé vnitřní monology jsou zdlouhavé,nudné,opakující se neustále dokola.

Leniiis
16.06.2015 5 z 5

Přečtená za jeden den. Pěkná.

Kopretina_aku
14.06.2015 3 z 5

Kdo by nezažil to, co hrdinka knihy? Asi každá matka dětí, které končí rodičovská dovolená zažívá stejné pocity. Myslí si, že padá na ústa, že je v jednom kolotoči a stejně ví, že fungovat musí. Myslím, že podobný příběh by dokázalo popsat mnoho žen. Ale nevím, jestli je zajímavé o tom ještě i číst. Nic jiného, než právě tu všednost, jsem v knize neobjevila. Určitě už paní Keleová-Vasilková napsala mnohem lepší knihy.

magsan
11.06.2015 5 z 5

Líbilo

Aneleh
06.06.2015 5 z 5

Další kniha ze života, plná pravdivých příběhů a situací, s kterými se za život potká každý z nás. Poučná a čtivá, po jejím přečtení si každý uvědomí, že právě těch obyčejných všedních dní si máme nejvíce vážit. Autorka umí dobře ukázat, kde jsou ty největší hodnoty v životě. Proto mám všechny její knihy tak ráda a těším se na další.

knihovnaVP
19.05.2015

´Tato kniha mne chytila za srdce,až příliš jsem tam našla kus sebe samé...a také byla poučná a vím,čeho si mám vážit....právě těch krásně všedních dní...;)

janamaxik
15.05.2015 5 z 5

Málokterá kniha se mi libí hned od prvních stránek. Velice čtivý obyčejný příběh, kterým si projde většina z nás. Možná právě proto má kniha své kouzlo všednosti.

Jajina555
11.05.2015 2 z 5

Slabá kniha, moc mě nechytla.

Peace
29.04.2015 4 z 5

"Proč vždycky chceme to, co nemáme? Proč se radši neradujeme z toho, co držíme v rukou?"

Příběh ze života, který se děje dnes a denně kolem nás. Přes každodennost si neuvědomujeme, že bychom si měli vážit zdánlivě obyčejných chvilek.
Co mi trošku vadilo - přehnaná nerozhodnost a rozpolcenost hlavní hrdinky. Jde vidět, že manželství a děti vyzrálost člověka nezaručují.

alnahu
21.04.2015 5 z 5

Příběh Magdy a Adama není vůbec nudný, je to příběh ze života , který může potkat nás všechny. V této knize naštěstí dopadne vše dobře a Magda zamilovaná do svého kolegy, je najednou rozčarována , když přijde na jeho nevěru a uvědomí si , jak blízký člověk je jí její partner a její holčičky, které by nechtěla opustit. A že vlastně sklouzli do všednosti díky denním starostem.
Mně se příběh líbil ,knihu doporučuji a dávám 5 hvězdiček.

Pavouček2
16.04.2015 4 z 5

To mě se právě na knihách od p.Keleový-Vasilkový moc líbí. Píše o ženách ze života, umí nádherně popsat to, jak to upřímně řečeno je skoro u každé z nás. A příběhy v knihách se přece musí lišit. Pro mě to tedy byla chutná oddechovka :-)

Neri
06.04.2015 2 z 5

Tohle bylo opravdu špatné. Zoufalá hlavní hrdinka, která si ani v nejmenším neví rady s běžným životem a střídavě svaluje vinu za vlastní nespokojenost na své okolí nebo vede nekonečně dlouhé a neskutečně otravné vnitřní monology. Nevím, čím mě kniha měla obohatit - snad stokrát mě utvrdit v tom, že to ženy s malými dětmi mají obtížné na trhu práce, že obvykle jedou nadoraz a větší díl domácích povinností leží na nich? Myslím, že to většina z nás dobře zná a často se i polituje, ale číst o tom knihu v rozsahu 240 stran? Bez náznaku vtipu, nadsázky, čehokoliv, co by z knihy učinilo alespoň milé oddechové čtení? Dvě hvězdičky dávám z úcty k autorce, která rozhodně umí lepší příběhy.

nevěra manželství

2011  82%Dva životy