Zápisník jedné lásky

Zápisník jedné lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/6476/bmid_zapisnik-jedne-lasky-fz3-6476.jpg 4 1271 1271

Calhounovi série

Poutavý milostný příběh se odehrává roku 1946 v Jižní Karolíně. Jedenatřicetiletý Noah Caulhoun, válečný veterán z amerického Jihu, se po druhé světové válce vrací domů, aby začal nový život a obnovil zašlou krásu starého venkovského domu na plantáži. I když mu práce přináší uspokojení, stále ho rozechvívá vzpomínka na krásnou Allie, s níž se setkal před čtrnácti lety a kterou miloval hlubokou a upřímnou láskou. Přestože se mu nepodařilo dívku znovu najít, nemůže zapomenout na jejich společně strávené léto. Pomalu se smiřuje s tím, že bude do konce života pouze vzpomínat, když se jeho milovaná náhle vrací do města, aby se s ním setkala naposledy…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Notebook , 1996

Manyna
17.11.2016 5 z 5

V tomto případě jsem viděla prvně film, který mimochodem miluju. Stejně tak mě učarovala kniha. Je to neuvěřitelně dojemný příběh o lásce, která hory přenáší, o té, po které touží každý z nás. Musím říct, že je to jeden z nejlepších romantických počinů, které jsem četla/viděla.

sarekaslukova
05.11.2016 5 z 5

Škoda že příběh nebyl delší, snad poprvé bych v knížce uvítala více detailů, díky kterým bych si Noaha a Alliu ještě více oblíbila a příběh prožívala s nimi. Opravdu se mi moc líbilo popsaný jejich stáří. To jak Noah jí miloval a každý den čekal na zázrak. Opravdu krásný.

jan-da
13.10.2016 5 z 5

Zamilovala jsem si film a až nyní jsem se dostala ke knížce. A vzhledem k tomu, jak moc mi sedly postavy ve filmu, představovala jsem si ty herce při čtení knížky. Každopádně nemám ráda dlouhé kapitoly, ale v tomto případě mi to nevadilo.. Naopak poslední (a asi i nejdelší kapitola) byla tak napínavá (i když jsem věděla, jak to dopadne), že jsem musela číst a číst a číst... Kvůli slzám jsem si tedy musela dát na chvilku pauzu s tím, že těch posledních 20 stran zvládnu bez slz, ale bohužel.. Knihu určitě doporučuji.. Je přečtená hned, ale žádná oddechovka to není :) Navíc se mi velice líbil pohled na situace a dění jak z pohledu Allie, tak z pohledu Noaha. Je to tak nádherný příběh !!

lucie8355
02.10.2016 5 z 5

Nemám jiných slov než: Zahřeje na duši i na srdci. Znova vidím že existují příběhy které se těžko překonávají a lidé to zvládnou. Jedna osoba již tu psala a ja si to musím vypůjčit: Láska dokáže překonat stáří i nemoc. :)

DasaN
18.09.2016 4 z 5

Tato kniha zahřeje každou romantickou duši. Příběh se mi zalíbil hlavně protože, popisuje osud páru který, se miluje tak, že překoná stáří a nemoc. Je pravda že by kniha mohla být delší a trochu víc přibarvit mládí páru, ale přesto je závěr knihy krásný.

Wiss
14.09.2016 3 z 5

Mám z této knihy smíšené pocity. Na to, jaký měla příbĕh byla kniha dost krátká a něco mi v ní chybělo, ikdyž neumím přesně říct co. Je hezky a čtivě napsaná, ale úplně mě nevtáhla do děje, a tak jsem při jejím čtení zrovna emocemi nesrčela. Myslím, že kdyby byla delší ta část, kde byli Ally a Nathan mladí a ta, kde jsou staří, kratší, určitě by i ten konec byl emotivnější. Dávám 3*

knihomolka111
12.09.2016 3 z 5

Z této knížky jsem lehce zklamaná. Byla velmi stručná a proto obdivuji režiséra, který podle této knihy dokázal natočit dvouhodinový film, který se stal mým nejoblíbenějším romantickým filmem. Knížka byla tak krátká, že jsem si nestačila pořádně oblíbit Noaha ani Allie a celkově mi to přišlo takové "letem světem". Takže v tomto případě rozhodně doporučuji shlédnout film.

Ivan Kučera
27.08.2016 4 z 5

„Je to pustá choroba, prázdna a neživá a ako púšť. Kradne srdcia, duše a spomienky.“ Kým film i bez Alzheimerovej choroby relatívne obstál a bol dobrý i bez nej, knižka by bez nej bola nudná a nezáživná. Našťastie práve veľmi dojemné finále dodáva knižke nadpriemernosť. Každopádne, film je lepší, ako kniha. Kniha má „len“ dojemný koniec. Film je vydarený ako celok.

Jita1313
18.08.2016 4 z 5

Úžasná kniha, na závěr i slzička ukápla.

mija.chalka
03.08.2016 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora a moc se mi líbila. Krásný příběh. Musím si pustit ještě film.

michaela3483
26.07.2016

Ve valné většině se mi kniha, která je zfilmovaná, líbí víc než film. Ale v tomhle případě je to naopak. Z knížky jsem byla zklamaná. Příběh se mi líbil, ale způsob jakým byl napsaný mi přišel trochu zmatený.

Faiglová
12.07.2016 5 z 5

Nic romantičtějšího jsem nečetla.

Leonteenka
27.06.2016 5 z 5

Proč já čtu takhle dojemný knížky? Akorát jsem z toho po přečtení smutná.

Jeanie
25.06.2016 4 z 5

Moje první knížka od Sparkse a musím říct, že mě nijak nenadchla....věděla jsem do čeho jdu a moje očekávání nepředčila. Je to klasický slaďák, kde láska hory přenáší

estra
22.06.2016 3 z 5

Těšila jsem se na příběh ve stylu Madisonských mostů, který mi urve srdce, slzy potečou proudem a duši obestře sladkobol. To jsem asi zrovna potřebovala ve chvíli, kdy jsem po knížce sahala.... no, nekonalo se. Bylo to takové "hladké" ve stylu přijela, odjela po letech zase přijela a zůstala. Noah je velmi oddaný spolehlivý "držák". Hezké, ale nijak to se mnou nezamávalo. Škoda.

IrennCasman
11.06.2016 4 z 5

Jako první jsem viděla filmovou verzi, která mě naprosto nadchla. A až po přečtení dvou Sparksových knih jsem se rozhodla přečíst si i tuto. Neřekla bych, že jsem byla zklamaná, jen je to asi poprvé, kdy se mi více líbila filmová verze než ta knižní. Jak mohl tak dojemný a procítěný příběh sepsat jen na pouhopouhých 159 stran? Myslím, že kdyby kniha měla o něco více stran, byla bych dala bez přemýšlení rovnou pět hvězdiček. Příběh sám o sobě mě přímo uchvátil. Byla radost číst, jen bych uvítala, kdyby kniha byla o něco rozsáhlejší.

moňulína
27.04.2016 4 z 5

Úžasná kniha, krásně a procítěně napsaná, jen škoda že tak krátká. O té úžasné lásce, kterou je kniha naplněna, bych ráda četla mnohem víc. Rozhodně nelituji, že jsem si knihu přečetla, a jen doufám, že také potkám někoho, kdo mě bude milovat tak moc jako Noah.

janesy
18.04.2016 5 z 5

Krásný příběh plný lásky, často jsem měla slzy v očích :), ale film mne absolutně zklamal. Bylo zde spousty nepřesností např. jiné jméno městečka i hl. hrdiny, který v mládí měl špinavě blond vlasy a ve zralém věku (viz fotky v albu) a stáří byl černovlasý...
V knize má hl. hrdina jméno Nathan, ale v anotaci a filmu Noah - chyba překladu, či jak si to mám vysvětlit?

vesead
07.04.2016 5 z 5

Krásný příběh. Nic víc netřeba říct.

Natyna3
06.04.2016 5 z 5

Moje prvni ''Sparksovka''. Jsem moc spokojená. Krásná letní atmosféra z knihy přímo sálá.
Jen škoda, že jsem první viděla film. Kdybych neznala konec, možná by ukápla i slza. :/