Čtyři poslední věci

Čtyři poslední věci https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212430/mid_ctyri-posledni-veci-212430.jpg 3 398 51

Cale série

Druhý díl bestsellerové série Levá ruka Boží: Po zradě a nuceném návratu do svatyně vykupitelů se Thomas Cale od lorda vojevůdce dozví, že lidstvo musí být zničeno: je to jediná možnost, jak napravit největší Boží omyl.

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Last four things , 2011

Badger
05.03.2024 3 z 5

Tah na branku není jako v první třetině/díle, ale i tak to nebylo vůbec špatné a já vím, že tenhle mač dohraji až do konce. Sic mě konec nenavnadil jako u předešlé knihy, tak jsem stejně zvědav jak se to vše nakonec semele.

Lucas.94
17.09.2023 2 z 5

Z téhle knihy mám hodně smíšené pocity. Z děje, o který jde, jsem nadšený, ovšem nebylo mu věnováno tolik, kolik by mělo. Měl jsem pocit, že v 70% jsou jen popisy, války a věcí, které s tím souvisí. V příběhu jsme se posunuli skutečně jen málo..

tichoslapek_
29.06.2021 2 z 5

At´jsem dělala, co jsem dělala, druhý díl mě vůbec nebavil...a to jsem se na něj tak těšila, a tak dlouho jsem ho sháněla. Čeká na mě ještě třetí díl...tak snad ho dám....a snad mě mile překvapí.

MatoPalkes
27.01.2021 3 z 5

Mám pocit že kniha mala na viac než reálne dosiahla. Čo je škoda, lebo potenciál tam bol.

josef2900
30.12.2020 3 z 5

Dobré pokračování na první díl

ludek.n
29.09.2020 2 z 5

Trend postupného úpadku kvality, který provázel předchozí knihu cyklu, bohužel pokračuje i v jejím nástupci a je snad ještě očividnější. Čtyři poslední věci už se totiž nemohou pochlubit ani slibným začátkem, ale rovnou padají do tůně zmaru. Násilí, ohavnost a brutalita jako hnací síly příběhu prostě nejsou těmi pravými elementy, za které by stálo dát ruku do ohně. Zvláště pokud je jich tolik a jsou používány tak bezúčelně, jako se to děje v této knize. Hoffman tentokráte osedlal koně, který evidentně kulhá na všechny čtyři nohy. Brodíce se potoky krve s do nebe volající lhostejností a těžkopádností, opouštíme všechny indicie, které by mohly vyprávění posouvat smysluplně dopředu a ovíjeni bohapustým blábolením s rádoby mravokárnými bonmoty se celou dobu plácáme na jednom místě. Hromada narážek a odkazů, které evokují jen vyčpělé prázdno, rezonuje s podivně hluchými dialogy a vzbuzují pocit, že Hoffman chtěl být papežštější než papež. Korunu všemu pak nasazují dějové zvraty, které jako by vypadly z deníčku schizofrenika.

evincz
14.05.2020 4 z 5

Temný příběh, poutavě napsáno, občas jsem si přála, aby už dobojovali a stalo se něco běžného. Na konci knihy se děj zase rozběhl a chci si přečíst i poslední díl.

Siwan
19.01.2020 2 z 5

První dvě třetiny mě nebavily, protože se jedná víceméně o popisy bojů. V poslední třetině se víc rozvíjí děj, ale pořád tu je ta citelná neschopnost sžít se s postavami, autor se tomu prostě věnuje míň, než všemu ostatnímu. Jinak je tu spousta myšlenek, nad kterými můžete přemítat. Škoda, že tu není větší prostor pro rozvinutí charakterů. Autor psát umí, určitě si přečtu i závěrečný díl, i přes všechny nedostatky mě zajímá, jak to dopadne. Linka s Kleistem asi nakonec nejzajímavější.

gabice4
15.01.2020 3 z 5

Tento díl bych řekla, že pro mě byl horší než předchozí, kdybych chtěla číst popisování války asi bych si vybrala knihu z válečnou tématikou.
Jsem zvědavá na další díl a to ohledně Kleista a jeho ženy.

čef
30.11.2019 3 z 5

Rozhodně doporučuji nejdříve přečíst předchozí díl. Pokud se i potom rozhodnete číst další díly, tedy i tuto knihu, tak jste zřejmě obdivovatel fantasy literatury a tato kniha je určená přímo vám. Rozhodně jste vyzbrojen velkou dávkou trpělivosti, dostatkem času, vysokou inteligencí a umíte si tedy vychutnat všechna ta moudra, kterými je tento příběh napěchován. Bohužel takový nejsem a navíc jsem chybně začal tímto dílem a byl jsem proto dvojnásobně zklamán a to zejména svým nepromyšleným výběrem. Uznávám však nepochybné literární kvality tohoto příběhu, nicméně to není můj žánr a příště si při výběru dám skoro jistě větší pozor.

denniys
20.11.2019 4 z 5

Čtyři poslední věci jsou a nejsou slabší než první díl..s hodnocením opravdu váhám..bavilo mě to, i nebavilo..fantasy prvky v podstatě nejsou vidět, kdežto filozofie si bere téměř hlavní slovo..v patách jí jsou náboženství, válka, taktika a psychologie postav..není to špatné, ale člověka pomalu naštve, že nechybělo až tak moc a mohlo to být skoro výborné, protože autor je očividně velmi inteligentní člověk inspirovaný mnoha historickými osobnostmi a událostmi..

Agrim
08.07.2019 5 z 5

Dobrý počin,vzal jsem útokem všechny tři a jsem spokojený????????????????

nadenka13
04.08.2018

skvělé

DavidKeller
02.01.2018 5 z 5

super fantasy..ještě jsem si nepřečetl poslední díl ale chystám se na to

Katnissia
02.01.2018 3 z 5

První díl jsem četla před delší dobou, ale velice mě zaujal. Bohužel to samé nelze říci o tomto díle. Přijde mi, že se nestalo nic zajímavého a děj se táhl. Jediná část, co mě zaujala byly poslední stránky. Třetí si přečtu asi jen z principu. Nemám ráda nedokončené příběhy.

Peťule159
03.12.2017

Knihu odkládám....děj je moc zdlouhavý..až nudný a mě už nebaví číst ty dlouhé kapitoly. Určiě skvělý příběh..a dobré pokračování prvního dílu...ale ne pro mě...:(

michal3736
02.05.2017 4 z 5

Pro mě podstatně lepší než první díl, už teď se těším na finální část :-)

NemmamSlov
27.04.2017 3 z 5

oproti jednotke to bol o moc slabsi diel, ale stoji za precitanie.....

jan14s
21.03.2017 5 z 5

Ne tak akční, přesto chytlavý díl.

hjoo
03.02.2017 4 z 5

Druhý díl byl dějově o něco slabší, neustále prostředí války se mi zas tak nezamlouvalo ale skvěle navazuje na první díl takže to asi tak muselo být :D postupně jsem si našel cestu k Kleistovi ("kamarád" hlavního hrdiny) a říkal jsem si chudák Kleist to co zažíval bylo hrozné. Ale jedná se asi o nejslabší díl serie