Cabin Porn - Chaty na konci světa

Cabin Porn - Chaty na konci světa https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/361192/bmid_cabin-porn-chaty-na-konci-sveta-jEh-361192.jpg 4 85 35

„Každý z nás v sobě nosí představu domova, který čeká jenom na to, až ho postavíme.“ To je hlavní myšlenka publikace Cabin Porn. Tento domov může mít podobu chatičky, srubu nebo přístřešku. Je však něčím víc - je to náš úkryt před světem, naše útočiště, kde je klid a kam můžeme zvát své nejbližší a sdílet se s nimi. Kniha dokumentuje příběhy 200 chat, srubů a přístřešků, postavených z materiálů nalezených v jejich bezprostředním okolí. Deseti z nich je věnován obsáhlejší materiál, jak textový, tak obrazový. Inspirace pro všechny, kdo se chtějí vracet do lůna přírody.... celý text

Cestopisy a místopisy Hobby
Vydáno: , Grada

Cabin Porn , 2015

zdenur
20.10.2019 4 z 5

Až neuvěřitelné příběhy o lidské vůli a touze. Oddechové čtení o domečcích s příběhem proložené mnoha obrázky lidských obydlí napříč světadíly.

TheAneta
02.09.2019 3 z 5

Kniha obsahuje velmi krásné fotografie klasických i nevšedních chat. Přečtenou jsem ji měla za krátkou dobu, protože neobsahuje velké množství textu. Čekala jsem od ní trochu něco jiného, ale i tak jsem si čtení a prohlížení užila. Knihu si umím představit jako moc pěkný dárek :-).

Kattulli
13.06.2019 5 z 5

Knihu jsem dostala darem k narozeninám a nadmíru mě potěšila a nadchla. Jako milovník přírody a v posledních letech i chalupaření je pro mě velkým potěšením a inspirací v ní listovat, prohlížet si obrázky chat a chalup po celém světě a číst si příběhy lidí, kteří tato magická místa vytvořili. Název mluví za všechno. Je to opravdové "chalupové porno". Slintám blahem.

bagel
12.03.2019 4 z 5

Krásné fotografie chat v přírodě. Zajímavé je, že většinou jsou ze severněji položených zemí. Preferuji být sama, ale takové bydlení bych nedala :-)

iampatrik
22.02.2019 5 z 5

Je třeba hned na úvod říct, že se jedná spíše o obrazovou knihu a přehlídku všemožných chalup, chat a přístřešků z celého světa, které autoři vybrali do konečné knižní podoby Cabin Porn.

Příběhu a tedy textu je zde málo. Ten je zde v podobě příběhů ke každé kapitole a tedy k jedné vybrané stavbě. Musím říct, že jsou však krásně napsané, zobrazují smyšlení, životní směr či samotný život lidí, kteří se k budově pojí.

Kniha je zejména pro milovníky fotografie, přírody a chat všemožných typů. Má svou atmosféru, své kouzlo a určitě se přistihnete v myšlenkách, že i vy byste nějakou takovou chatu chtěli.

PS. Pokud vám knižní výběr fotografií nestačil, mrkněte na stránky cabinporn.com (případně třeba instagram se stejným jménem), kde je mnohem vetší galerie.

PS2. Nedávno autoři oznámili nové vydání, tentokrát zaměřené na interiéry. Už se nemůžu dočkat.

Jandýs
08.02.2019 5 z 5

Smekám před každým šikovným a zapáleným člověkem, který dokáže něco takového vytvořit vlastníma rukama a se souzněním s přírodou. Právě ty chatičky v lesích z přírodního materiálu se mi líbily nejvíce.. Úžasná sbírka fotografií.

Swahill
08.11.2018 5 z 5

Nejlepší :)

Sandalkar
27.05.2018 5 z 5

Tohle není úplně knížka na čtení, spíše taková ta "dívací" lahůdka Vaší knihovny, kterou si čas od času prolistujete, naladíte se a zase ji odložíte. Fotografie mají nádhernou atmosféru...

Bustedka
21.05.2018 4 z 5

Tohle je jedna z těch knížek, která se Vám asi bude v knihovně celkem vyjímat. Nečekejte žádné sáhodlouhé povídání, rozhovory, postupy apod. z 80-90% je to jen a jen o fotkách, které ale stojí za to.

"Kniha dokumentuje příběhy 200 chat, srubů a přístřešků, postavených z materiálů nalezených v jejich bezprostředním okolí." - na základě této věty v anotaci jsem ale čekala asi trochu něco víc.

Pár chat, o kterých se detailněji v knize hovoří je jen z USA - v tomto případě bych ocenila aspoň něco neamerického, ale to už bych byla moc náročná :-)

Další věc, fotky chatiček (tedy, některé z vyfocených bych takovým slovem ani nenazvala ) jsou jen z venku, často z dálky. Ocenila bych navíc i detailnější záběry, nejlépe rovnou interiér.

A co se týče inspirace - já nejsme zrovna lesní tvor, který by chtěl nedejbože jen přenocovat někde v přírodě bez elektriky. Ale aj tak mám chuť vyrazit poznávat svět :-D

erik385
08.05.2018 3 z 5

Super obrázky, inšpiratívnych, ale v podstate nedostupných sídel... očakával som trochu viac než len obrázky... takto kniha zaváňa trochu trendy hipsterinou, ako časák ktorý si prelistujete pri lattéčku niekde v kaviarni s paletami namiesto stoličiek...

Aleen
14.03.2018 5 z 5

Nikdy nepostavím dům, ba ani chatičku, ba ani kadibudku v lese, nebo jiné divé přírodě, nikdy v takové nebudu ani spát, protože nejsem holka do nepohody :-)). Ale....tahle kniha je velmi precizně zpracovaná a autoři si na ní OPRAVDU museli máknout jako blázni. Divím se, že nestojí tři tisíce (ta kniha:-))....A mně jako vážně velice moc bavilo prohlížet fotky a číst si o "bláznech", kteří se pustili do projektů, do kterých bych se nikdy neodvážila jít. Je to nádhera, zjišťovat, jak lidé žijí a kolik dávají energie do zlepšení života sobě, nebo jiným.

magnolia
14.02.2018 4 z 5

Po knize jsem se pídila, snažila se ji vypůjčit a nechtělo se mi čekat... takže jsem si ji koupila, protože mě přitahovala magickou silou. A nalákalo mne titulní foto a také první věta anotace, která je převzatá z úvodu této pororuhodné knihy o chatách, boudách a chýškách. Kniha je krásná, má přesně ten druh papíru, písmenek, fotografií a barev, které mám ráda u naučných knih. Uvnitř najdete zajímavé příběhy lidí, kterým závidím odvahu, vůli a schopnosti. A za ně, za téma i zpracování knihy dávám plné hodnocení. (Popisy a vyobrazení obydlí s příběhy mohly být podrobnější, zvláště některé.. potom by stačilo jen sehnat vhodné místo, prkna, hřebíky, kameny... )

ochwey
05.02.2018 5 z 5

That's my kind of porn!
Chatičky jsou skvělé. A já si užívám okamžiky na naší chalupě, jsem milovník tohohle života, takže bylo celkem jasné, že se mi to bude líbit.
Trochu škoda, že příběhy jsou snad všechny z jůesej a fotek domečků je na můj vkus málo evropských, ale ještě nemám prohlídlý web, třeba je to tam lepší, i tak jsem narazila na dost chlaloupek, ve kterých bych chtěla bydlet.
A je to děsně inspirující! Chci u chalupy stavět saunu a kdyby tam tekl potok, udělám tam průtokovou hot tub v kádi.

pajaroh
04.02.2018 5 z 5

Taková bible svobodného člověka, který rád tráví svůj život v přírodě nebo o tom za okny paneláku sní... Zajímavé příběhy chatek, domků, úkrytů a jejich stavitelů (neškodilo by více detailů), velmi inspirativní a rozmanité fotografie. Výborně vše vystihl v komentáři Dejf_ano.

Dejf_ano
01.02.2018 4 z 5

Na první pohled velmi sympatická knížka, která musí nalákat každého, kdo je v srdci trošku dobrodruh, cestovatel nebo pouze člověk s láskou ke svobodnému životu.

Kniha je rozdělena do devíti kapitol s přibližně stejně dlouhým rozsahem a celkem se dostáváme na úctyhodných 317 stran. Nicméně knihu přečtete na jeden dech úplně v pohodě, pokud disponujete volným odpolednem. A z literárního hlediska se opravdu nejedná o nic zásadního.

FOTKY
Ano fotky, to je svatý grál knihy, spoustu krásných fotografií nejrůznějších chatek a příbytků, které Vás vezmou na pouť doslova po celém světě, respektive do těch nejodlehlejších koutů světa.

INSPIRACE
Druhý silný moment knihy, jsou příběhy lidí, kteří mnohdy z ničeho a pouze s vlastním snem vybudovali něco úžasného, po čem jsem okamžitě zatoužil i já. Tohle je skutečně inspirace příkladem a důkaz toho, že když se chce tak jde cokoliv.

Jediný bod dolů opravdu za to, že knížka po textové stránce vydá skutečně na jedno propršené odpoledne, takže moc dlouho nevydrží :) 

příroda divočina domov samota chalupy a chaty samoty

Autoři knihy

Zach Klein