Být s tebou

Být s tebou https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476284/bmid_byt-s-tebou-Qg1-476284.png 3 87 87

Příběh dvou mladých lidí z prostředí Bostonu plný bolesti, ztráty a smutku, ale také léčení zničené duše, hledání sama sebe a možná i něčeho většího. Náš život se skládá z mnoha okamžiků. Z těch, které nám vezmou dech. Z těch, které v nás probudí to nejdivočejší já. A z těch, které si budeme pamatovat až do konce života. Dva mladí lidé v Bostonu hledají nejen sami sebe, ale i jeden druhého. Madden je studentem třetího ročníku firemní ekonomiky na Univerzitě Bentley. Má rád box, běh a akce se svými přáteli. Ale vyhlídky na světlejší zítřky mu pokaždé zkazí vyzváněcí tón Billie Jean. Vaja studuje druhým rokem filmová studia na Cambridgeské univerzitě. Za poslední měsíc pro ni ztratilo cokoliv na světě význam. Už nemá sílu dál lhát sama sobě ani všem okolo, že je v pořádku. Podaří se jim sdílet své problémy a obavy, i když mají oba dva zničenou a ztracenou duši? Najdou sílu bojovat a být tu jeden pro druhého, nebo už to všechno ztratilo význam?... celý text

Prince_of_book
28.11.2021 5 z 5

Na začátek mého komentáře bych chtěl říct, že nejsem typický čtenář tohohle druhu knih, respektive jsem za svůj "knižní život" přečetl tyhle "slaďáky" jen dva..teda..teď už tři.

Kniha o nečekané lásce dvou mladých lidí, kteří mají oba své problémy v životě a spojí je "láska na první pohled". Kniha je psána velmi poutavě a tomu a díky zvolenému formátu krátkých kapitol velmi dobře čte, přečetl jsem ji víceméně na dva zátahy v jeden den.

Příběh se velmi dobře čte a zapůsobí na vás. Já při čtení tak nějak tušil zápletku a zhruba 20 stran před koncem jsem si říkal, že mi vlastně postavy nějak nepřirostly k srdci, tak po dočtení knihy pomalu se slzami v očích musím (a velmi rád) uznat opak.

Z počátku jsem se trochu ztrácel v přechodech mezi časovými linkami, ale v moment, kdy jsem se "našel", jsem si tyto "návraty do minulosti" začínal užívat a našel si v nich svou oblíbenou postavu.
Tyhle retrospektivní části krásně dokreslovali atmosféru a gradovali děj knihy tak, že jsem vyloženě čekal na další a další takovou část knihy.

Abych jen nechválil, tak musím říct, že mi určité části tak nějak neseděly. Myslím tím, pár frází z pohledu kluka, jenž by podle mě kluk nikdy takhle neřekl, respektive by je třeba řekl jinak a rozhodně méně korektně.

Ale to jsou opravdu jen drobnosti, které nijak nekazí můj výsledný dojem z této milé knihy.

Velmi dobrá práce.

9,5/10

LiLinka
28.11.2021 5 z 5

Hlavní důvod, proč jsem podpořila tuto knihu, aby v Pointě mohla vyjít, byl příběh zasazený do prostředí Bostonu. Vlastně mi bylo jedno o čem bude, neměla jsem žádná očekávání, co se týče dějové linky.

Ze začátku jsem se moc nemohla vcítit do poatav hlavních hrdinů a děj mi moc neutíkal. I když jsem chápala záměr autorky otevřít vážnější témata, jakoby to klouzalo po povrchu. Ale ten konec. Ten mě dostal a vůbec jsem ho nečekala. To, s čím se hlavní hrdinka Vaja musí vypořádat, je (pro mě) velmi tězké téma. Rozhodně doporučuji všem, kdo si chtějí odpočinout a přitom si přečíst příběh dvou mladých lidí, kteří to nemají v životě zrovna jednoduché.

P.S.: Popisu prostředí bych čistě z osobního pohledu zařadila daleko víc, ale bylo to skvělé uvedení do atmosféry kouzelného  historicky moderního města.

Antonie Nováková
česká, 1997