Být s tebou

Být s tebou https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476284/bmid_byt-s-tebou-Qg1-476284.png 3 87 87

Příběh dvou mladých lidí z prostředí Bostonu plný bolesti, ztráty a smutku, ale také léčení zničené duše, hledání sama sebe a možná i něčeho většího. Náš život se skládá z mnoha okamžiků. Z těch, které nám vezmou dech. Z těch, které v nás probudí to nejdivočejší já. A z těch, které si budeme pamatovat až do konce života. Dva mladí lidé v Bostonu hledají nejen sami sebe, ale i jeden druhého. Madden je studentem třetího ročníku firemní ekonomiky na Univerzitě Bentley. Má rád box, běh a akce se svými přáteli. Ale vyhlídky na světlejší zítřky mu pokaždé zkazí vyzváněcí tón Billie Jean. Vaja studuje druhým rokem filmová studia na Cambridgeské univerzitě. Za poslední měsíc pro ni ztratilo cokoliv na světě význam. Už nemá sílu dál lhát sama sobě ani všem okolo, že je v pořádku. Podaří se jim sdílet své problémy a obavy, i když mají oba dva zničenou a ztracenou duši? Najdou sílu bojovat a být tu jeden pro druhého, nebo už to všechno ztratilo význam?... celý text

marketa6855
25.02.2022 4 z 5

Na tuhle knížku jsem na Pointě přispěla jen proto, že autorku znám osobně a chtěla jsem ji podpořit, ale nebyla jsem si vůbec jistá, jestli se do ní někdy pustím, jelikož jsem podle anotace tušila, že to není úplně můj styl.
Trvalo mi to sice trochu déle, než jsem čekala, protože se o mě zase pokouší čtecí krize, každopádně jsem moc spokojená a mile překvapená!
Ano, knížka je plná klišé a vztah Maddena s Vajou se zrodil nepříliš reálně skoro až rychlostí světla, ale koneckonců, život umí být nevyzpytatelný a osud má svůj plán, takže proč si aspoň na chvíli nepřipustit i takový scénář? :)
Byla to skvělá oddechovka se sympatickými hlavními hrdiny a myslím si, že jako jednodenní rychlovka, je to ideální záležitost.

A protože často ve svých hodnoceních zmiňuji množství chyb v knihách, tak by asi bylo fér zmínit to i v opačném případě. Tady jsem si totiž nevšimla ani jedné... Neříkám, že tam žádná není, korekturu jsem nedělala, ale nic mě nepraštilo do očí, což vnímám rozhodně pozitivně :)

Ocásek
18.02.2022 3 z 5

Jsem moc ráda, že jsem téhle knížce pomohla na svět a splnila tak autorce její sen!
Být s tebou je úplně ideální oddechovka, kterou zvládnete přečíst za jedno odpoledne. Mně se knížka líbila, ale nebylo to nic z čeho bych si sedla na zadek, ale byla čtivá a příběh mě bavil, o to víc mě mrzelo, ze knížka nemá ani 150 stránek!

(SPOILERY!)

Děj mi pak přišel hodně uspěchaný a spousta věcí mi tam chyběla - rozhodně bych ocenila lépe vykreslený vztah mezi Vajou a jejími rodiči, více prostoru pro Maddenovu nemocnou maminku a nebo i lépe popsaný vztah mezi Mattem a Miou.
Madden mi byl od začátku sympatický. K Vaji jsem si cestu trochu hledala, ale našla. Jejich romantické lince jsem úplně nevěřila, což taky tak trochu souvisí s délkou knihy, protože celý jejich vztah byl prostě uspěchaný. Takže jsem si v podstatě oblíbila každého zvlášť, ale bohužel ne oba dohromady jako pár!
Naopak, který vztah se mi líbil, byl vřelý sourozenecký vztah mezi Vajou a Mattem! Mimochodem Matt mi k srdci přirostl ze všech postav asi nejvíce, i když v knize vystupuje jen jako vzpomínka a já jejich dějovou linku odhadla hned!

(KONEC SPOILERŮ!)

I přes všechny tyhle nedostatky jsem si knížku užila a rozhodně z ní nejsem zklamaná. Rozhodně bych si od autorky ráda přečetla i další knížky.

3/5⭐️

AknelkaA
08.02.2022 5 z 5

Tuto knihu jsem si sama nevybrala, přítel mi ji koupil jako dárek v předprodeji. A byla jsem příjemně překvapení. Opravdu rychle se čte, není zbytečně dlouhá, má spád. Je fajn, že se jedná vlastně o tři výpravné linie. Jen jako romantiku jsem zvyklá na styl typu Hora mezi námi nebo Než jsem tě poznala, takže tohle byla pro mě spíše taková oddechovka.

Ďumbierka
31.01.2022 4 z 5

Príjemné prekvapenie.

Asi tak by som v jednoduchosti zhodnotila túto jednohubku, ktorá v sebe skrýva oveľa viac, ako sa možno niekomu na prvý pohľad zdá.

Je tenučká, na začiatku, keď mi kniha domov prišla, ma to celkom prekvapilo (nezisťovala som si vepred, koľko strán má kniha).

A aj keď, mám niekoľko zapísaných poznámok, čo mi tak nejak v knihe/ príbehu chýbalo, alebo nebolo nejak z môjho pohľadu dotiahnuté, nebolo to vôbec zlé čítanie.

Beriem do úvahy aj to, že je to autorkina prvotina a má moju veľkú poklonu a obdiv, že do toho išla. Ja mám všetko len po zošitoch a šuplíkoch.

Pri čítaní som sa nenudila. Hltala som každú stránku a bola vo mne zvedavosť.
To je vždy tak sakra dôležité, pri každom príbehu, že už len toto si ma získalo.
Och, a ešte tie pesničky v knihe a soundtrack, to je skvelé, nie všetka hudba z výberu je moja šálka kávy, ale aj tak sa to skvelo do príbehu hodilo a ja to mám v knihách veľmi rada.

Druhá polovica knihy bola pre mňa ešte lepšia, ako prvá a aj to nabralo hlbší význam.
Milovala som úprimne všetky pasáže, kde Vaja spomínala a kde bol aj Matt.

Popisy emócií, aj príbehu ako takého, v tej druhej polovičke, ma donútili vyroniť aj nejednu slzu a bolo to veľmi pekné a oddychové čítanie.

Príbeh však podľa mňa mal aj určitý presah a nebol teda typickou oddychovkou, aj keď tomu tá dĺžka a počet strán nasvedčuje, a určite sa nájde nejedna citlivá duša, ktorá tam objaví úžasné myšlienky a aj niečo navyše medzi riadkami.

Ak by som mala napísať aj niečo, čo by moje hodnotenie ešte zvýšilo, ale napr. mi to v knihe chýbalo, alebo niečo mi hneď nedalo zmysel, tak:

Všetko sa na začiatku dialo nejak rýchlo a chýbali mi tam také tie “vypchávkové” časti. Ja to mám v príbehoch jednoducho rada.
Viete, také tie časti, kde sa nie vždy deje niečo akčné, či podstatné, ale zároveň čítame ďalej, lebo to dopĺňa príbeh a spoznávame viac aj postavy.
Takže ja by som bola pokojne za dlhšie dialógy medzi Vajou a Maddenom, aj za viac opisov.
Vďaka nim si viem všetko viac predstaviť aj si vybudovať väčší vzťah k postavám.

Niekto písal, že mu vadili časté opisy oblečenia a toho, kto ako vyzerá - mne sa toto naopak veľmi páčilo a bavilo ma to, vždy :) .

Neskôr už príbeh nabral svoju štruktúru a bolo to super.

Pre mňa by mohla byť kniha pokojne hrubšia (300-350 strán), viac opisná, popisná a zameraná pokojne aj na viac detailov, kde by bol priestor napr. na vysvetlenie myšlienkových pochodov hlavných aj vedľajších postáv - tie boli mimochodom úplne super. Bavili ma.

Takto to bola viac-menej taká novela - vedela som si však úplne predstaviť, že by bol z toho urobený výborný film.

Tešila som sa na viac mesta Boston a viac hokeja, to mi tam chýbalo (ja som teda mala väčšie očakávania, takže to beriem na seba) - pokojne aj viac školy, keďže išlo o VŠ študentov, ale v konečnom dôsledku, to nebolo až tak dôležité.
Zároveň sú to však niekedy tie drobnosti, ktoré vedia príbeh a postavy posunúť ďalej :) .

Každopádne, na mňa príbeh fungoval aj takto a nesťažujem sa.

Úprimne som si príbeh užila, hrdinom som fandila a celkom by ma zaujímal ďalší vývoj vzťahu Vaje a Kat a či si to časom vyrozprávali a dali si šancu, ale aj ďalších postáv.

Príbeh ma roznežnil aj dojal a výborne som si oddýchla pri jeho čítaní.

Ďakujem.

kniznistranky
23.01.2022 2 z 5

Uff... No, na začátek asi řeknu, že jsem tušila, že tohle nebude tak úplně pro mě. A tušila jsem správně. Bylo to hodně prvoplánové. Romantické lince mezi hlavními hrdiny jsem nevěřila. Nebyla mi sympatická asi žádná postava, jejich osudy mi byly celkem jedno. Nedokázala jsem si k nikomu vytvořit vztah. Těžko říct, jestli to bylo jen tím, že je kniha tak kraťučká, nebo i tím, že vlastně do teď nevím, jak bych hlavní hrdiny popsala. Jakou měli povahu?
Střídají se tu pohledy vyprávění - Vaji a Maddena. Neviděla jsem v jejich linkách ale žádný rozdíl. Nevím, jestli to dobře popíšu, ale Vaja v Maddenově lince se nechovala jako Vaja v té Vajiné a to samé Madden. Byla jsem z toho docela rozpačitá. Přišlo mi, že nečtu o dvou lidech ale vlastně o čtyřech. Těžko říct, jestli to byl autorčin záměr, aby lépe ukázala tu skrytou stránku každého z nich a tu, kterou ukazují světu (jejich masku). Necítila jsem mezi nimi žádnou chemii a to, že se do sebe zakoukali v podstatě jen lusknutím prstu, aniž by se znali, jsem jim taky nevěřila. Nehledě na jejich seznámení, které mi taky přišlo trochu přitažené za vlasy.
Další věc, která mi tu přišla slabší, byly scény. Občas nelogické chování hrdinů, zvláštní situace, nad kterými zůstává rozum stát a nereálnost. Šablonovité popisy romantiky mezi hrdiny, která je tak nějak všeobecně okoukaná. Bylo zde cítit, že autorce jdou ty dramatičtější části, popisy hloubání v myšlenkách a ta linka z minulosti řekněme, byla taky fajn. Takové zpestření, to se mi líbilo.
Autorka má ale příjemný vyprávěcí jazyk, dobře se čte, což tomu dost pomáhalo. Kdyby to tak nebylo, knihu bych asi nedočetla.
Řekla bych, že se autorka potřebuje ještě vypsat. Dobře se její styl čte, ale děj je slabší. Jako povídka třeba na wattpadu by to bylo super, ale na knihu je to bohužel přece jen trochu slabé.

petulkapeta
20.01.2022 4 z 5

,,Maddene?" ozve se najednou Val. „Co je to věčnost?"
Její otázka mě zaskočí. Zamyslím se a pak prohlásím: „Věčnost je to, co chci s tebou zažít. S tebou můžu být, čím chci. Nemusím si na nic hrát. Je mi s tebou moc dobře, cítím se jako doma. V bezpečí.“

Wau,tak tohle jsem nečekala, paradni příběh od začínající autorky..plny emocí a lásky, jedine co mě mrzí je to že to nebylo delší...

eliska2126
16.01.2022 3 z 5

Po knihách na pointě pokukuju už docela dlouho, ale teprve tuto jsem se rozhodla opravdu podpořit a přispět na její vydání. Být s tebou vypráví příběh dvou mladých lidí - Vaji a Maddena. Sledujeme to, jak se sbližují a také odhalujeme jejich tajemství, protože oba mají pár velkých kostlivců ve skříni.

Přesně z anotace jsem čekala nějaký hezký romantický příběh, něco na způsob Mony Kasten nebo Laury Kneidl. Musím říct, že příběh by měl j potenciál, ale jejím největším problémem je rozsah. Knížka, nebo spíš knížečka, má pouhých 144 stránek. Během těchto 144 stran jsem si absolutně nestihla vytvořit k postavám jakýkoliv vztah. Madden mi byl sympatický, to ano, ale Vaja mě štvala a kolikrát jsem ji nechápala. Možná, kdyby autorka více rozpracovala Vajinu osobnost a dostal by se jí větší prostor, bylo by to lepší. Co se mi taky nezdálo, tak byla Maddenova skoro až posedlost Vajou. Jako opravdu pochybuju, že by se někdo chtěl potkat s někým, kdo mu nastříká do očí pepřák. Dalším problémem toho, že je kniha tak krátká, bylo to, že jsem vztahu mezi hlavními hrdiny prostě nevěřila, moc jsem nepobírala časově skoky, takže vůbec netuším, jak dlouho se hrdinové vlastně znali. V jednu chvíli jsme byli na stadionu, kde má Vaja s Maddenem rande a o řádek dál jsme se posunuli už po zápase někde na piknik.

Ocenila jsem ale vedlejší linky, které oba hrdinové řešili. Bylo zajímavé, jak autorka vtáhla do děje i trochu psychologické téma.

A mrzela mě ještě jedna věc, která s knihou nemá nic společného, ale přece jen ji zmíním (v hodnocení není zahrnuta). Chápu, že autorka pořádala soutěž, aby "natáhla" víc lidí, aby ji podpořilo. Co ale nechápu je, že když jsem se chtěla zapojit, autorka mi odepsala, že to je jen pro lidi, co si knihu koupí ten den. Sice šlo jen o blbou svíčku, ale vůči všem, kteří autorku podpořili už dříve, mi to přišlo nefér.

Vjeerus
10.01.2022 5 z 5

Vím, že je rok 2022 teprve na začátku, ale tohle bylo snad překvapení roku. Má očekávání se tak moc lišila od skutečnosti, až sama nevěřím.
Očekávání: tuctový romantický příběh, kdy se hlavní hrdinové náhodně potkají a vznikne z toho láska na celý život...
Realita: příběh plný bolesti, lásky, silných emocí a sebepřijetí.
Nejvíc na mě působili sny a vzpomínky Vaji. Už od té první jsem čekala něco velkého a zároveň jsem se toho bála. Takže za mě ano, na tak krátkou knížečku je příběh opravdu silný a emoční.

Anna_Malik_Ova
04.01.2022 3 z 5

Teňoučká knížka, která v sobě skrývá velký příběh.
Abych pravdu řekla, čekala jsem lovestory jako blázen.
V anotaci se dočítáme, že obě hlavní postavy (Vaja a Madden) mají své démony, problémy a těžké osudy. A já se nemohla dočkat, až se tihle dva střetnou a začnou proti nim společně bojovat.
Po dočtení musím říct, že (za mě), to byl víc psychologický román než ten milostný. Tady musím znovu odkázat na to, jak je knížka útlá - má 144 stran. A na tak malém prostoru se mi nepodařilo té velké lásce uvěřit. Do čeho jsem se naopak uměla vžít, to byly emoce. Trápení se ze ztráty blízkého člověka, strach z neznámé nemoci. Myslím, že kdyby byla knížka víc rozpracovaná a mohla být delší, ve finále by to všechno lépe hrálo pospolu. Ale pokud se na knihu nebudete dívat primárně jako na milostný román, dostanete zajímavou YA jednohubku, ve které se mladí snaží dát si do pořádku svůj život.
S knihou Být s tebou jsem zažila snad poprvé zvláštní situaci, přesto, jak se mě ústřední dvojice nedotkla jako pár, tak přesto jsem si čtení užila.

jana4084
30.12.2021 2 z 5

Jakože....mi přijde, ze takových příběhu je až až, ale hlavně tohle bylo všechno tak strašně uspěchaný. A ačkoliv je takových příběhů dost, tak mě většina vtáhne a baví. Tohle bylo takový.... neslaný, nemastný. Nic originálního, maximálně že do toho byl vtáhnut děj s Mattem - vzpomínky. Žádný velký boom. Hlavně jak se k sobě okamžitě měli, v jiných se to aspoň víc komplikuje než se vůbec políbí. Ani
jedna z postav mi nepřirostla k srdci a celkově tam byl jednoduší děj. Znova bych si ji rozhodně nepřečetla, asi tak bych to řekla. :-)

Knihožroutka23
29.12.2021 4 z 5

Tohle mě velice mile překvapilo:) Knihu jsem přečetla jedním dechem a vyvolala ve mě tolik emocí co moc knih ne. Je mi teda líto, že má knih tak málo stránek, příběh byl trošku uspěchaný myslím, že by si zasloužil trochu víc rozepsat. Ale i tak knihu moc moc moc doporučuji a určitě by jste si ji měli přečíst. :)

petusska01
29.12.2021 3 z 5

Nebolo to zlé,aj keď samozrejme čítala som lepšie. Príbeh bol zaujímavý, aj keď nie originálny. Skôr mám dojem, že to nebolo dostatočne rozpracované a dalo sa z toho vyťažiť viac, najmä z chémie medzi postavami. Skôr to bolo tak že keď už konečne boli spolu tak sa vždy niečo stalo a tým pádom akoby ani spolu neboli. Okrem toho Val mala teda velmi málo pekných chvíľ a rozumného správania. Madden bol sympaťák, jeho tajomné správanie bolo akoby pochopiteľné, a jeho kamarátky boli fakt otravné a správali sa dosť príšerne veru. A toto všetko sa dalo ešte viac použiť v pribehu. Na začiatok celkom dobré. Len tak ďalej.

NikolSeven
14.12.2021 2 z 5

Na začátek bych chtěla zmínit, že se mé hodnocení po dobu čtení pohybovalo někde mezi dvěma a třemi hvězdičkami. Konec mě ale více naklonil ke třem.
Pokoušela jsem se v potaz co nejvíce brát fakt, že se jedná o autorčinu prvotinu, i tak jsem si nemohla pomoct a jsem z četby kapku zklamaná. Vadily mi opakující se scény, opakující se konce setkání. Ani k jednomu z protagonistů jsem si nevybudovala žádný vztah, ačkoli jsem se opravdu snažila – oba mi přišli ale hrozně nesympatičtí, především Vaja. Narazila jsem i na několik maličkostí, jež mi přišly nelogické, ale od toho bych asi mohla upustit.
Styl je opravdu jednoduchý, někdy mi přišel až příliš jednoduchý. Osobně bych se obešla bez popisu, co má která postava na sobě a jaké má vlasy, docela mě to při čtení rušilo. Výhodou však je, že se kniha hrozně dobře a rychle četla. A to i navzdory tomu, že jsem se na začátku kapku ztratila v postavách, bylo jich v jedné chvíli až moc.
Co se týče vztahu Maddena a Vaji – jsem z nich opravdu na vážkách. Kdyby spolu dokázali normálně komunikovat, mohla by kniha být o něco kratší, nebo by byl prostor na jiné zápletky. Trošku jsem nepochopila ty občasné protichůdné emoce na konci jedné kapitoly a na začátku druhé, často jsem nevěděla, jestli jsou za dobře, nebo ne. Vyvrcholení v podobě milostné scény… trošku mi to tam nesedlo (i když asi chápu autorčin záměr, sem se mi to zkrátka nehodilo).
Při kampani na Pointě byla kniha docela dost propagovaná jako pojednávající o hokeji. Ve výsledku jsme se ho ale moc nedočkali, a ačkoli nejsem fanynka hokeje, tady bych ho uvítala více.
Kdybych měla něco vypíchnout – je to asi ve výsledku milé čtení, pokud máte chuť na něco jednoduššího se šťastným koncem. Autorka má ale určitě co zlepšovat. Této knize jsem pomohla na svět, nicméně mě trošku zklamala (a to pominu fakt, že mi bylo zkomoleno jméno v poděkování).

Celkové hodnocení dávám 2,5*.

Mousiiinka88
12.12.2021 1 z 5

Kde začít? Jsem ráda, že jsem knize pomohla na svět a že si autorka splnila svůj sen. Udělala bych to znovu, o tom žádná. Protože romány, Boston a hokej jsou moje slabiny. A tady to bylo všechno v jednom.
Bohužel ne úplně tak, jak jsem si představovala a myslela. Knížka je poměrně dooooost útlá. Má nějakých cca sto čtyřicet stránek. A to byl možná ten hlavní problém (pro mě).
Nebudu říkat, že příběh nebyl čtivý, protože byl. Je to taková jednohubka, kterou smlsnete na jedno posezení a to doslova. Nemluvě o krásné obálce, která pohladí vaše oko, nic náročného a přeplácaného. Jednoduchost, ve které je krása.
Bohužel mě po celou dobu čtení doprovázel jeden zásadní pocit – já jim to prostě nevěřila a tento pocit mě doprovázel od samého začátku až do konce. Možná, že kdyby měl příběh o dalších sto stran víc a ten vývoj byl postupnější, nebo tam bylo popsáno víc emocí, jak se vyvíjí a proč se vlastně vyvíjí, kvůli čemu, co je k sobě táhne a nebylo to jen jako mávnutím kouzelného proutku, tak bych si příběh Maddena a Vaji zamilovala. Čekala jsem taky trošku víc hokeje, když byl okolo příběhu tak propagován.
To se však nestalo. Možná je to tím, že je to myslím autorčina prvotina a jen to chce čas, aby se vypsala a možná změnila své bety. Nevím. Nevím. Příběh mi nesedl a byl pro mě mírným zklamáním, který vyvrcholil u milostné scény. Takže když budu hodnotit, dám 2,5*/5. Věřím, že si příběh najde svoje spokojené čtenáře, ale já mezi ně prostě patřit nebudu.

Marfuška89
05.12.2021 3 z 5

Na tuto knihu jsem se moc těšila :).
Bohužel, mě to trochu zklamalo :(.
Je to dobře napsáno, dobře se to četlo, ale... Přišlo mi to nedotažené. Mrzí mě, že to nebylo více rozvinuté. Třeba vztah Mii a Metta by se mi tam líbil. Více o Mettovi bych tam chtěla. Ano - vím, co se stalo. Ptoto by se mi libilo Minulost/Soucasnost.
Madden a jeho linka - Já nepochopila, co se té mamince stalo, jakou má nemoc. Mohlo to tam být více rozvinuto.
Vaja a Madden - jejich vstah je urychlený, nedotažený, težko uvěřitelný.
3* za za zvraty, těžké osudy hrdinu, ale bohužel, málo rozvinuté.

_Brunetka_
02.12.2021 3 z 5

Pro upřesnění, hodnotím 3,5*.

Tahle knížka je sice autorčinou prvotinou, ale přesto musím říct, že se jedná o povedený kousek a mám k němu jen minimum výhrad. Být s tebou se velmi příjemně četla a děj krásně plynul. Oceňuju krátké kapitoly, ich-formu, střídání pohledů dvou hl. postav a časových linek. Když už jsem naťukla ty postavy, Vaja mi byla totálně nesympatická. Opravdu nemám ráda ten typ toxických hrdinek, které někoho potřebují, ale zároveň tak trpí, že ho od sebe musí odehnat a pak brečí + stíhají být zároveň sebestředné pipiny. Madden byl oproti tomu obyčejný kluk, který by si vás v reálu získal. Námět sice nebyl úplně originální a zápletky taky ne, ale nějaké zamyšlení a oddech u toho proběhly (účel tedy splněn). Líbilo se mi, že sem bylo zakomponované téma ztráty blízkého člověka a nemoci milované osoby, na kterých bylo zároveň ukázáno, že pokud máte toho pravého člověka po svém boku, jde všechno. Poslední výtku, kterou bych tak měla, je, že jsem měla poměrně trošku problém s uvěřitelností, zrychlením a jistou naivitou téhle knížky – člověk totiž v některých situacích ví, že takhle by to v reálném životě v žádném případě nefungovalo. Jinak vám však tohle dílo jako oddechovější čtení můžu doporučit a určitě i další autorčiny knihy, které jistě přijdou a už budou bez chyby.

knihomolka12
01.12.2021 3 z 5

Dlouho jsem přemýšlela, jestli knihu hodnotit lépe, protože se jedná o prvotinu, ale nakonec jsem se rozhodla tak neučinit. Za mě tedy 3/5, věřím že příště bude zase o kus lepší. Zápletky pro mě byly trochu zklamáním, to s čím se oba trápí bylo jasné už od začátku. Navíc jsem absolutně nepochopila, proč Madden neudělal něco se svým problémem podstatně dřív. Přibližně do půlky mě kniha hodně bavila, ale pak jsem čekala nějaký moment, ze kterého bude jasné, že se do sebe opravdu zamilovali a proč. Vaja se při setkáních s Maddenem chovala vždy dost divně a nevidím tak důvod pro který by si ji měl tak oblíbit. Jinak pěkná kniha, jen už bych ji nečetla znovu.

petaSk
01.12.2021 2 z 5

Jedná se o New adult romantický příběh o dvou vysokoškolácích, kteří se perou s vlastními démony. Základní zápletka knihy je hlavně v tom, že se o své těžkosti Vaja, ani Madden navzájem nepodělí. Kniha je psána čtivě, i když místy kostrbatě, a je vidět, že autorka ještě není vypsaná, ale časem se to utřepe. Líbil se mi vztah Vaji a jejího bratra Matta, který mě zajímal víc, než příběh Vaji a Maddena, kteří se spolu seznámili za zajímavých okolností, ale úplně jsem té "lásce" na první pohled nevěřila.
V příběhu jsem také našla pro mě logické chyby, pro které jsem nedostal vysvětlení. Vaja se tady například popisuje jako ta nezajímavá, protože zajímavý byl její bratr. Prostě dívka, které si nikdo nevšímá. Ale pro Maddena a jeho přátele je výjimečná a krásná. V tom případě nevím, jestli se Vaja jen strašlivě podceňuje a byla aspoň tak zajímavá jako její bratr, ale to mi pak na druhou stranu zase úplně boří vše, co jsem se o sourozencích dozvěděla a alternativní vysvětlení jsem nedostala.
Vaja v příběhu projde jakousi proměnou, což bylo fajn, ale Madden mi přišel neuchopitelný, a u některých věcí se mi zdálo, že by je spíše dělala holka. Myslím, že šlo ubrat scén, které se točí v kruhu a moc děj neposouvají, natož abychom se o hrdinech dozvěděli víc. Možná mohlo ubýt Vajiných slabostí a třesů, kterými vygraduje spousta kapitol, a mohli jsme místo toho dostat situace, které děj více posunou a postaví postavy do nových výzev, které nám charaktery pomůžou více pochopit. Na druhou stranu některé části naháněly husí kůži.
Jedná se o začínající autorku, o které si myslím, že má dobrý potenciál.

Katty59
30.11.2021 4 z 5

Autorku knížky sleduji na instagramu a moc jsem se na její dílo těšila.
Příběh vypráví o dvou zlomených duších, které si k sobě našly cestu zrovna ve chvíli, kdy to čekaly nejméně. Vaja i Madden si s sebou nosí těžké břímě. Před ostatními ho skrývají a na oko dělají, že se nic neděje. Vevnitř ale trpí.
Obě postavy příběhu jsem si oblíbila. Vaja byla silná a snažila se vymotat z temnoty, ovšem po neúspěšných pokusech jí docházely síly. Madden se zase nacházel v takovém začarovaném kruhu. Snažil se rozkrájet a být tu pro svou rodinu. Ale nebylo to pro něj vůbec lehké a trápil se. Pak se ale potkali a vnesli si do života naději na lepší zítřky.
Hned jak Madden Vaju poprvé uviděl, měl ji neustále v hlavě a chtěl ji poznat blíže. Ta se z počátku bránila, ale potom spustila své ochranné hradby a pustila ho blíž. Zároveň mu pomohla s jeho trápením, stejně tak on jí. Svěřit se trvalo Vaje déle, ale chápu, že rána pro ni byla stále čerstvá a nebylo to lehké. Líbilo se mi, jak ji Madden podržel a nikam neutekl.
Trošku mě mrzí délka příběhu. Kniha je poměrně krátká, a tak mi místy chyběly větší myšlenkové pochody a rozvedení pocitů. Více bych tak postavy pochopila a vcítila se do nich. To mi tam chybělo.
Ale příběh je velmi čtivý, nemohla jsem ho odložit, a opravdu dobře napsaný.

Arkagas
30.11.2021 3 z 5

V prvé řadě - autorku znám osobně a díky tomu, jaký skvělý člověk to je, mi bylo ctí podpořit vydání téhle knihy a splnit jí tak alespoň jeden ze snů, stejně jako to udělala hromada dalších přátel a známých. Co je ale fakt je to, že kniha je žánrově absolutně mimo můj čtecí rozsah - jedná se totiž o YA román, kterým se většinou vyhýbám obloukem, protože to jsou knihy, které mi přijdou neustále "na jedno brdo" a ničím Vás nepřekvapí. A to je důvod, proč se mi Být s tebou líbila - a to hodně, i přesto, že je, jaká je.Příběh Maddena a Vajy je sice typicky klišoidní a románový a přesto má skvělou přidanou hodnotu v tom, že oba dva mají své soukromé démony, které se snaží z počátku před sebou skrýt, ale když se s nimi svěří, obrovsky se jim uleví. Je to sladký příběh mladého páru a místy mi to připomínalo začátek mého prvního vztahu, který byl taky protkaný démony a Vaje i Maddenovi jsem v podstatě absolutně rozumněla. Kniha má spád, rozhodně se u ní nebudete nudit a kratší formát ji absolutně sedí. Ann ukázala, že spisovatelská poloha ji sedí, není ji cizí a její vyprávěcí jazyk je mnohem lepší než některých autorů bestsellerů, kteří by se od ní mohli učit. Ve společnosti téhle knihy jsem strávila jedno hezké odpoledne a i když jsem měla místy slepené zuby k sobě tou obrovskou dávkou sladkosti a lásky, musím říct, že se k ní ráda ještě někdy vrátím a hrdě ji zařazuji do poličky českých autorů. Moje hodnocení: 7/10 :)

Antonie Nováková
česká, 1997