Byt nad Seinou

Byt nad Seinou https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/498463/bmid_byt-nad-seinou-w0D-498463.png 5 152 50

Londýn, 2017: Když Aurelia Leclairová zdědí přepychový byt v Paříži, o němž neměla ani tušení, ohromeně zjišťuje, kolik tajemství její babička skrývala: mezi jiným i sbírku vzácných obrazů a luxusních večerních rób. Jedna zvláštní malba ji dovede až k restaurátorovi Gabrielu Seymourovi a oba společně se rozhodnou odhalit pravdu skrytou ve stěnách bytu. Paříž, 1942: Ačkoli „město světel“ se potýká s německou okupací, okouzlující Estelle Allardová si užívá v salonech nedotčených útrapami války. Když si však nacisté přijdou pro její přátele, spěchá jim na pomoc a nepřemýšlí o ceně, již bude muset zaplatit. Do událostí zasáhne i tajemná špionka s krycím jménem Celine. Obě ženy se srdnatě vrhají proti ničivé převaze, která hrozí rozdrtit je i jejich milované, aniž tuší, že důsledky jejích činů ovlivní i budoucí generace. Tři ženy rozdělené časem, tři osudy odehrávající se v nebezpečné i vzkvétající Paříži. Aurelia, Sophie i Estelle musí najít odvahu, čelit nástrahám měnícího se světa a napsat další kapitolu v historii své rodiny.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Metafora

The Paris Apartment , 2021

pip11
27.01.2023 5 z 5

Dojemný a poutavý příběh z okupované Paříže, který se prolíná se současnou linkou. Kniha je plná smutku, obětavosti a nekonečné odvahy.

lenik284
22.01.2023 5 z 5

Jsem z knížky velmi nadšená, dvě dějové linky součastnosti a minulosti mě baví, Aurelie, vnučka která převezme dědictví po své babičce a vlastně zjistí, že o babičce věděla tak málo a odkrývá tajemství příběhu dvou žen Estelle a Sophie, které spojuje nenávist vůči nacistům,jejich statečnost.Stojí za přečtení a knihu velmi doporučuji a dala by xch klidně víc než 5hvězdicek.

Jiparis
22.01.2023 5 z 5

Skvělý příběh o lidské statečnosti, nesobeckosti, které bylo v době války tak třeba.

Racík
14.01.2023 5 z 5

Příběhů napsaných obdobným způsobem vychází v poslední době opravdu hodně. Byt nad Seinou určitě stojí za přečtení, protože je napsán velmi emotivně a čtivě. Některé dějové linky jsou sice jasné od úplného začátku, ale děj vás vtáhne, občas překvapí. Knížka se mi moc líbila.

veronika4937
05.01.2023 5 z 5

Ačkoliv už jsem knížek z období druhé světové války přečetla poměrně dost, tahle pro mě byla originální především prostředím, ve kterém se odehrává. Žádný koncentrační tábor, bída a zmar, ale nablýskaný hotel Ritz, nejvyšší nacističtí funkcionáři a proti nim tajné organizace a špioni. Nejsem žádná feministka, ale líbilo se mi, že tady důležitou roli sehrály ženy. A to ve funkcích, které pro ně v tu dobu rozhodně nebyly typické. Nechci prozrazovat moc, abyste si příběh naplno vychutnali, tak jako já. Celý příběh je smyšlený, nicméně na konci knížky se dočtete, jakými lidmi a událostmi se autorka inspirovala, něco upravila a poskládala z toho napínavý dechberoucí příběh.

zuzana2599
07.12.2022 5 z 5

Do válečné Paříže je situováno mnoho příběhů. Byt nad Seinou patří bezesporu k těm nejlepším. Již samotné téma sedmdesát let neotevřeného bytu je atraktivní. Co se skrývá uvnitř ? Jaká tajemství a poklady ukrývá ?
Byt nad Seinou je emotivní příběh dvou žen, Estelle a Sophie, které spojuje nenávist vůči nacistům. Třetí žena Aurelia odkrývá v současnosti osud těchto dvou hrdinek. Knížka se mi moc líbila, příběh vykresluje obraz vysoké společnosti, obětavosti i intrik a je současně dojemný a plný naděje. Moc pěkné čtení !

Šánka
25.11.2022 5 z 5

Další z mnoha současných románů, jejichž děj se odehrává za války v Paříži. Dvě časové linky, byt v Paříži, který odkáže babička po své smrti vnučce i s tajemstvím ukrytým v něm po desítky let. Mladá dvojice, jež v současnosti odhaluje střípky dávného příběhu odvahy, statečnosti a ztrát.
Silné ženské hrdinky a krásné závěrečné propojení všech nitek příběhu.
Skoro bych ale chtěla napsat, že jsem těchto podobných příběhů v poslední době již četla mnoho a jsem jimi přesycená, ale současně musím spravedlivě dodat, že Byt nad Seinou patří k těm nejlépe napsaným, kde obě linky byly velmi vyrovnané a poutavé.

intelektuálka
22.11.2022 4 z 5

Byt v Paříži by jako dědictví potěšil nejednu ženu ....
A tak je to i s Aurelií - jenže tento byt ukrývá spoustu uměleckých děl .... a také tajemnou minulost ....

V pomalu se rozvíjejícím příběhu se vracíme do Paříže ve válečných letech ....
A také s dalšími postavami statečných žen .... Estelle a Sophie .... a jejich boj proti německé okupaci a zachování kulturních hodnot ....

Pěkné a zajímavé čtení - a vzpomínka na odvahu těch, kteří se nesklonili před nebezpečím fašismu ..... doporučím.

001Terka456
15.11.2022 5 z 5

Na tuhle knížku jsem byla hodně zvědavá, slyšela jsem na ni samou chválu a musím souhlasit. Mám moc ráda Paříž a příběhy z válečného prostředí, které se v ní odehrávají, mají své kouzlo. Tenhle je jedním z nejkrásnějších, které jsem zatím přečetla.

Ilsa2
14.11.2022 5 z 5

Nádherný, i když smutný příběh.

zdehan
03.11.2022 5 z 5

Moc pěkná kniha která se čte sama.

nada3314
10.10.2022 5 z 5

Další famózní kniha! Metafora mi poslední dobou dělá velkou radost.
Příběh je rozdělen, jak už to známe do dvou časových linií a to současnost (rok 2017) x minulost (druhá světová válka).

Téma je mi blízké, velmi často sahám po těchto příbězích. Tento byl skvěle napsaný, nedalo se od knihy odtrhnout. O malinko víc se mi líbila linka ze současnosti, ale opravdu jen o ždibínek. Sympatické hlavní postavy, dědictví po babičce v podobě bytu v Paříži okořeněné špetkou zamilovanosti, tajemství skrývané po celý průběh války, přesně to co mám ráda.
Moc jsem si čtení užívala, ať by se už mohlo zdát, že těmito příběhy už je trh přesycen – naopak já si je moc ráda přečtu. Těším se, až autorka napíše něco dalšího.

Klidně bych se nebála knihu darovat k narozeninám nebo Vánocům. Opravdu stojí za to! Moc doporučuji!

alexis818
09.10.2022 5 z 5

Moje oblíbené téma.Pribeh krásný,bylo tam vše,válka,láska,odvaha,strach...Kniha byla krásné napsaná.

Andrea7272
08.10.2022 5 z 5

Jediným slovem krásné !!!
Krásný příběh, kde bylo napětí , smutek, umění a i láska. Opravdu doporučuji :-)

xena2711
05.10.2022 5 z 5

Krásný román z válečné Paříže. Moje oblíbené téma. Autorčina prvotina a určitě povedená. Přidávám do oblíbených a těším se na další knihy.

oblakaknih
30.09.2022 5 z 5

Ať už to byla Nefritová lilie nebo Skříň plná Diora, knihy s historickou tematikou z nakladatelství Metafora mě baví čím dál víc.

Teď se mi do ruky dostala kniha Byt nad Seinou, na kterou jsem se moc těšila a doufala jsem, že bude alespoň z poloviny tak dobrá, jako ty dvě předchozí. A zklamaná určitě nejsem. Celá kniha se nese v dost podobném duchu jako Skříň, takže pokud se vám líbila, tato by vás neměla minout!

V této knize se proplétají osudy tří žen. Dvě z nich se zmítají v nelehké době, ta třetí na všechno nahlíží ze současnosti. Toto propojení linek mám v knihách moc ráda. Máme tak možnost do hloubky poznat jednotlivé hlavní postavy a ještě lepší je, když se tyto linky postupně propojí.

Od samého začátku jsem byla v příběhu plně ponořená, zajímaly mě osudy postav. Kniha se četla lehce, přestože mnohdy nepopisuje ty nejveselejší okamžiky. Styl psaní mi velmi vyhovoval.

Nejednou jsem byla při čtení dojatá.

V takovýchto knihách velmi oceňuji nějaký doslov, vysvětlení toho, proč si autorka dané téma vybrala a třeba i to, že ne všechny detaily stoprocentně sedí s tím, jaká byla skutečnost. Zde jsem se toho dočkala a na knihu jsem si tak mohla vytvořit ucelenější názor.

Jak už tomu bývá, ani tady nechybí jakási romantická linka. A ačkoli obrovský čtenář romantiky nejsem a nejspíš nikdy nebudu, v tomto případě to jen hezky doplnilo celý příběh a linka nebyla nijak vynucená.

Shrnula bych to jako další z povedených historických knih, na kterou jen tak nezapomenu.

bookcase
29.09.2022 5 z 5

Tohle bylo... neskutečné. Na první pohled variace na jiná díla týkající se odboje ve válečné Francii, přesto chytí za srdce. Upřímná, dojemná, plná lásky, odvahy i umění. Potěší příznivce Natashy Lester.

Jenny46
27.09.2022 5 z 5

Jsem tak nadšená z knihy zhltnete na jeden zátah stejně jako já...

Pařížský byt je klíč k odhalení tajného života z druhé světové války , který se odehrává v létě 2017, kdy Aurelia zdědí byt a umělecké díla - obrazy, sbírky....

Paříž 1942 -ženská síla a odhodlání za války mě vždy dostane s každou postavou jsem soucítila i brečela
Fantastické čtení, doporučuji!!!!

veruptackova
26.09.2022 5 z 5

Byt nad Seinou je neskutečně čtivý historický román, který je vyprávěn z pohledu několika osob. Střídá se minulost a současnost, děj skvěle navazuje, příběh se umí dotknout na citlivých místech a je zpestřen i o náhled do života špiónů.

Knihu rozhodně doporučuji nejen fanouškům Natashy Lester, ale všem milovníkům čtivých historických románů, které umí vzít za srdce a podnítit zájem pro hledání dalších souvislostí.

ydnac
25.09.2022 5 z 5

TAJEMSTVÍ MINULOSTI...

Špionka a odbojářka.
Ženy, které bojovaly za své ztráty. Za svobodu. Proti útlaku, krutosti a nadřazenosti.
Ženy, které byly chytré, odvážné a musely využívat namyšlenosti Němců ve svůj prospěch.
Ženy, které ukrývaly zraněné lidi.
Ženy, které mají opět můj obdiv.
Usmívat se na nepřítele, protože potřebujete informace. Dávat jim dary, aby jste se jim vlichotily, neudělat chybu, nenechat se odhalit.
A PŘEŽÍT...

Minulost se prolíná s přítomností, ve které Aurelie zdědila byt v Paříži po své babičce.
Jsou v něm velice cenné obrazy, nacistické časopisy, drahé šaty a Aurelie zjišťuje, že hodně věcí o své babičce nevěděla...

Velice čtivé.
Krásná obálka :-)