Byly tady, a už nejsou

Byly tady, a už nejsou https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347656/bmid_byly-tady-a-uz-nejsou-56h-347656.jpg 4 511 165

Audra v sobě konečně našla dost odvahy, aby utekla od násilnického manžela. Teď sedí v autě, na zadních sedačkách jsou připoutány její malé děti, a společně jedou vstříc své šanci na nový, lepší život. Volí trasu po okresních silnicích, aby se vyhnuli nežádoucí pozornosti. A právě když projíždí po pusté cestě kdesi v Arizoně, už velmi daleko od bývalého domova, postřehne ve zpětném zrcátku jakýsi pohyb. Pozornější pohled jí ukáže policejní vůz, který je sleduje se zapnutým majákem. Audra zastaví u krajnice. Je si až bolestně vědoma faktu, na jak odlehlém místě se ona a její děti nachází. Vystoupí z auta – a tím okamžikem se její šťastný útěk mění na nejhorší noční můru, která vysoce předčí veškeré představitelné obavy: netuší, proč ji místní šerif zatkl. Ví jen to, že když se v jeho doprovodu dostala na stanici, policisté jí tvrdí, že v autě žádné děti nebyly...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Here and Gone , 2017

Miro67
05.06.2020 5 z 5

Originální zápletka, napínavé až do konce. Příběh je fikce, nápadem autora. Ale opravdu se někde neděje něco podobného? Neskýtá darknet možnost komunikace a snadné vyhledáváni lidí s podobnými zvrhlými choutkami?

vysokaa
21.05.2020 5 z 5

Výborná kniha, rozjezd byl trochu pomalejší, ale pak se to rozjelo a bylo to napínavé až do konce!

85098211
16.05.2020 5 z 5

Výborná kniha hned od začátku až do skvěle vygradovaného konce. Autor v podstatě rozvíjí dvě dějové linky, jednu ze současnosti a druhou z minulosti Audry, konkrétně z doby, když se seznámila se svým manželem a po nějaké době se jim i narodily děti. Je to opravdu něco hrozného, když je člověkem takto manipulováno, jako se to dělo zde. Audru jsem nějak nedokázala pochopit, že tak dlouho setrvávala ve vztahu, který jí nikdy nedal nic dobrého. A k útěku se odhodlala také až dost pozdě... Pokud jde o zmizení dětí a události s ním související, tak tady nemám co vytknout. Autor všechno dobře popsal a podle mého názoru i vysvětlil. Za to všechno tedy dávám plný počet a knihu doporučuji.

jarin58
30.04.2020 4 z 5

Kniha by si zasloužila plné hodnocení,jen ten závěr.Nějaké vysvětlení tam chybí.

Leena
12.04.2020 3 z 5

Četlo se to dobře.. Ale něco mi tam chybělo, nadšení se nekoná.. Na můj vkus se 11letý kluk choval jak dospělý. Když se vcítím do jeho věku, tak tohle by dítě asi nenapadlo, takhle pohotově uvažovat. Myslím, že ty děti by byly ochromené strachem, ale mohu se mýlit.
A postava Audry? Nejdřív ji autor vylíčí jako loutku ovládanou manželem, která poslušně polyká prášky a zapíjí je alkoholem, a pak z ní udělá Ramba? Tomu se dá jen těžko uvěřit:-)

lucakuca
29.03.2020 5 z 5

Nejdřív jsem si myslela, že je kniha nějak spojená s písničkou od Helenky Vondráčkové. I obal tomu nasvědčoval. Ha! Chyba! Chyba! A překvapivě chyba! Přečteno na jeden nádech. Úžasně napsáno. Při čtení se mi odvíjela kniha jako film. Jednoduchý příběh, žádné složitosti. Vau efekt.

Daenerys
27.03.2020 5 z 5

Souhlas s předchozím komentářem: vynikající! Napínavé, místy až dech beroucí. Parádní téma a velmi zdařile zpracované.

Vabowime
19.03.2020 5 z 5

Vynikající

Erlif
17.03.2020 4 z 5

Nikdy bych se nechtěla dostat do situace jako Audry :-) Matky - ty normální bojují o své děti jako lvice. A jsem ráda, že hlavní hrdinka nebyla ufňukaná labilní ženština.
Kniha se četla dobře, 352 stránek bylo akorát. Jen závěr mi přišel zrychlený, klidně bych si ráda přečetla kousek i z pohledu Danyho v závěru knihy. Ale souhlasím s některými názory, že zápletka a chování je jako z typicky amerického filmu :) Vracení se v čase mi nevadilo, chápu proč to autor zvolil, ale pro mě to bylo rušivé, zajímala mě současnost a né minulost :)

kap66
01.03.2020 5 z 5

Já a můj přítel ze čtenářského mládí Thriller jsme měli minulý rok dost těžký, skoro až krizový. Navzájem jsme si vyčítali spoustu věcí a tuhle to vyvrcholilo hádkou. Že prý já chci po něm pořád logičnost – a vůbec, že jsem prý až nežensky divná, protože mi vadí, když se někdy chce pořádně citově či psychologicky vylít na pouhých pár set stránkách. Já jemu zase připomněla jeho nekritický obdiv k sériovým vrahům s IQ Hawking krát 2, kterým příroda spravedlivě ubrala jen na množství tuku v těle, ošklivosti a fyzické neschopnosti. On mi zase tvrdil, že nikoho nezabije trocha sexu a právě mně jako ženě (a je to tu zas) by měly scény plné slastného sténání vyhovovat. A že nemám ráda ani mozek na zdi a vanu plnou krve, takže už neví, čím by se mi zavděčil. Na to zase já – co třeba pořádným vyšetřováním? Haha, zasmál se jako úchyl - a tím mi připomněl, že úplně postrádá smysl pro humor.
Bylo toho víc a bylo to vážně drsný, a kdybych si nevzpomněla na pár společných světlejších chvil, dala bych mu kopačky. Sice ne úplně stoprocentně, ale celkem dost mě usmířil touhle knížkou, která obsahuje většinu toho, co žádám. Motivy únosců jsou jasné a rozumím jim. Na obou stranách spravedlnosti stojí LIDI dopouštějící se chyb, takže zakončení nespadne z nebe. Děj se žene rychle i díky tomu, že se nevrtáme nikomu v hlavě. Uměřenost, to je vlastnost vítězů.

MilanCFC
06.02.2020 5 z 5

Absolutně brilantní, bylo neskutečně těžké dát knížku na chvíli z ruky, aby se člověk alespoň trochu vyspal. Moc dobře si vybavuji těch několik momentů příběhu, kdy mi doslova spadla brada. V této knize bylo snad všechno. Rozhodně doporučuji. Jen ve zdejší anotaci je menší spoiler, který může připravit čtenáře o ten wow moment, takže doporučuji, ale nečtěte vůbec anotaci!

Chytuš
08.01.2020 5 z 5

Perfektní příklad toho, jak má takový thriller vypadat. Osamocená žena v beznadějné situaci, kdy všechno hraje proti ní, ale ona se přesto nevzdává. Jde jí totiž o tu nejvyšší cenu - vlastní děti. Audru jsem obdivovala za její vnitřní sílu, tohle by jen tak někdo nedal... Za mě velmi povedené - napínavé, čtivé a nervy drásající.

Restang
27.12.2019 3 z 5

Trochu americké, ale čtivé, napínavé místy víc jindy méně. Některé scény trochu jak z akčních přestřelených filmů.. A i na konci..☺ Ale za přečtení stojí, už pro ten námět. Takže plus mínus 3+*

Capkomi
17.11.2019 4 z 5

Skvělý nápad a téma, kniha měla spád a dobře se četla. Ale místy mě přišla dost nereálná a přitažená za vlasy. Závěr mě nijak neuchvátil a na můj vkus bylo vše příliš rychle vyřešené.

klokan.1905
13.11.2019 5 z 5

Byly tady, a už nejsou...
Kniha od Haylen Becka. Další k knih, která se mi dostala do rukou jen díky databázi knih a jejím úžasným uživatelům... Moc Vám všem děkuji, že tady jste a že píšete komentáře ke knihám, tyto hodnotíte, doporučujete... Je mi tady s Vámi moc dobře moji knižní přátelé... ;-)
K samotné knize... Hlavní hrdinkou knihy je Audra Kinneyová... Mladá žena, která má dvě děti - chlapce Seana a holčičku Luisu... Audra se rozhodla, že společně se svými dětmi uteče od svého násilnického manžela Patricka... Momentálně se nachází ve vozidle na okresní silnici v Arizoně, když je zastavena policejním vozidlem... Z policejního vozidla vystoupí jeho řidič - šerif Whiteside... A tímto okamžikem se život Audry změní v nejhorší noční můru... Šerif ji zatýká a po převozu na místní policejní služebnu v městečku Silver Water jí tvrdí, že v jejím vozidle žádné děti nebyly...
Kniha se čte naprosto skvěle... Momentálně je v internetových knihkupectvích ve výprodeji za necelých 80 kaček... Vážení, neváhejte, zakupte a čtěte... ;-) Opravdu to stojí za to... Jediné co mě mrzí je, že nakladatelství Domino zatím nevydalo další knihu tohoto autora...
Za mě jasných pět hvězdiček...

Janík511
10.11.2019 5 z 5

První třetina nic moc, musela jsem se celkem ke čtení nutit. Pak už mě děj vtáhl do sebe a musela jsem ji za víkend dočíst. Rozhodně se vyplatí knihu dočíst do konce a zjistit, jak to s dětmi dopadlo.

georginaa
29.10.2019 5 z 5

Strhující příběh který od začátku až do konce Vás nechá v napětí, strachu a naději. Jelikož se to týkalo hlavně Audry, chápu že o manželovi byla zmínka jen okrajově. Ale docela bych chtěla vědět příčinu proč se tak choval, vůbec nebyly popsány jeho pohnutky. Jinak vše skvěle napsané a škoda, že není pokračování s Danym.

isobel2000
26.10.2019 5 z 5

Bez zbytečností, prostě skvěle rychlý spád. A oceňuji akčnost všech zúčastněných.

Vik40
01.10.2019 5 z 5

Za mne - plný počet hvězd. Hezky napsáno, bez zbytečných kudrlinek - neměl jsem ani trochu tendenci přeskakovat text. A měl jsem ze čtení radost. Takže doporučení k přečtení každému, kdo má rád thrillery s trochou psychologie.

michalon
01.10.2019 4 z 5

Klasická žánrovka. Není tam naprosto žádný náznak odklonu od daného žánru, což lze hodnotit jak pozitivně (autor se naštěstí nesnažil o pseudoumělecký román, protože by ho nezvládnul a bylo by to rozpačitý), tak negativně (opravdu vás vůbec nic nepřekvapí, všechno je na svém místě a všichni ví, jak to dopadne). Autor píše stručně, jasně a docela i filmově.

thrillery rodina domácí násilí únosy dětí zmizení lidí Arizona

Haylen Beck (p)
americká, 1972
2017  85%Byly tady, a už nejsou
2021  79%Najdu tě
2022  83%Dům pod jasany

Kniha Byly tady, a už nejsou je v