Byla jsem otrokyní v satanské sektě

Byla jsem otrokyní v satanské sektě https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32017/mid_byla-jsem-otrokyni-v-satanske-sekte-DfE-32017.jpg 4 265 83

Angela vyrůstá ve zdánlivě vážené a spořádané rodině. Její rodiče jsou ve skutečnosti členy satanské sekty a dceru "půjčují" k sadistickým hrátkám, sexuálnímu zneužívání a vymývání mozku...

Literatura světová Romány
Vydáno: , Alpress

Vater unser in der Hölle , 2008

viva71
18.11.2019

Nedokážu dát žádný počet hvězdiček. To téma je opravdu těžko přijatelné. Je v pořádku, že se o takových věcech píše, ale jen málokdo je schopen to číst a neotřásat se odporem. Zároveň si kladu otázku "Tohle se opravdu děje a není to vidět?!" Z té bezmoci je člověku zle.

Jaehyun
22.09.2019 5 z 5

Chvíli mi trvalo než jsem tuhle knihu strávila a byla schopná napsat na ni nějakou recenzi. Rozhodně je to zajímavé čtení, navíc když si člověk uvědomí, že je to podle skutečného příběhu. Už jsem jednu knihu o rozdělené osobnosti četla a dost mě to zaujalo. Je to prostě zajímavé kolik v sobě člověk dokáže vytvořit dalších naprosto odlišných osob. Abych to trochu odlehčila, je to hodně dobře napsané a je až neuvěřitelné, co lidé dokážou se svým mozkem udělat aby se udrželi naživu. Rozhodně je to kniha která stojí za přečtení i když asi není určena pro slabší povahy jelikož se tu vyskytuje dost nepříjemných situací.

VeruRomanská
05.09.2019 5 z 5

Strašně silné a brutální. Asi jen pro silné povahy a někoho, kdo se trochu orientuje v poruchách osobnosti a nejsou mu cizí naučné pasáže. Pro mě samozřejmě za 5*. Z knihy až mrazí.

Babo
15.07.2019

Zjišťuji ,že nemám na to, abych tuto knihu dočetla. Přečetla jsem sice již několik knih o týrání dětí, ale ne o sexuálním zneužívání těch nejmenších těmi nejbližšími. Myslím, že nejsem žádná útlocitná květinka , která by si snad myslela, že život je jedna procházka růžovou zahradou, ale co je moc je moc.
Když si představím, že by se něco podobného mělo stát mým vnučkám , tak se mi otevírá kudla v kapse a kastrace je na světě.
Je to prostě čtení pro silné povahy , bez ohledu na to jestli je kniha pravdivá nebo se jen pravdě blíží .

Radka1911
27.06.2019 3 z 5

Hrůzné téma, ale nesedl mi autorčin styl psaní.

lucerna7
12.02.2019

Kniha se velmi pravděpodobně nezakládá na pravdě, tak se neděste. Mne ta kniha svého času taky vyděsila, ale teď se cítím spíš trošku "podvedená". Pokud čtete anglicky, určitě si přečtěte Lawrence Wright "Remembering Satan". Někdy na konci 80. let se, především v USA, velmi rozšířil jev tzv. SRA - satanic ritual abuse - stěžovalo si na to svým psychiatrům a terapeutům strašně moc lidí - uváděly se údaje, že několik desítek tisíc lidí tyto satanistické kulty ročně obětují atd. Výzkumy ale uvádějí, že v naprosté většině případů šlo o vzájemné, neúmyslné, ovlivňování ze strany terapeutů. Případně se ty "oběti", většinou velmi sugestibilní lidé, často z řad fundamentalistických církví, "inspirovaly" v literárních zdrojích o SRA, které se však později ukázaly jako zcela smyšlené. TJ., ne, že by ti lidé lhali, ale nebyli schopni rozlišit různé typy vzpomínek atd. Ta Wrightova kniha konkrétně je o jedné rodině, kterou to totálně zničilo (the Paul Ingram case). Nicméně tato kniha, ke které je tato diskuse, myslím nikde neuvádí celkový kontext. Jde nejspíš jen o to, aby se lépe prodávala.

Crozz
11.02.2019 3 z 5

Kniha ve mě zanechá šok, hnus, zděšení, protože to co se člověk dozví je naprosto neuvěřitelný na to, že je to pravda.
Kdo má děti, tak si musí uvědomit, že nejhorší co lidi dělají, je když ubližují dětem.
Jinak je kniha těžkopádná na čtení, zvláštní styl až bych řekl nepřehledná, zejména pro začátek.

Dominika_a
27.12.2018 5 z 5

Náročnější knihu na přečtení jsem v rukou ještě neměla. U pár částí jsem se přemlouvala k tomu, abych pokračovala ve čtení. Lidé dokáží být přímo odporní. Nikdy nepochopím jak člověk může být něčeho takového schopný. Nikdy. Nemyslím si, že knihu ještě někdy budu chtít číst, protože na ni jen tak nezapomenu.

Sidonka3
09.10.2018 1 z 5

Autorka nám nenabízí žádný literární skvost. Podle mě nemá novinářka talent ani předpoklady takhle těžkou látku správně umělecky uchopit. Zůstává tudíž nestravitelná pachuť "na jazyku", respektive spíše v hlavě, pocit těžkosti a hnusu po líčených sadistických praktikách, brutalitě, zvrácenostech, které nejsou vykompenzované nějakou autorčinou dovedností, která by sdělované vyvážila něčím jiným... A navíc zůstává nezodpovězená otázka: co to je za úchylné osobnosti, které své vlastní děti zapůjčují k mučení a trvalému poškozování? Každý člověk se nedá zmanipulovat nebo vydírat a ne každý pedofil je ochotný nabízet k týrání své vlastní dítě. Tato otázka pro mě zůstala nevysvětlena.
Četla jsem už více knih o různých traumatických událostech a zneužívaných lidech. Velice těžko se věří tomu, že se něco takového skutečně odehrálo, ale protože vím, že někdo má skutečně velice těžký osud a některým obětem se dějí pro běžného smrtelníka nepředstavitelné věci, rozhodně popisované události nehodlám zpochybňovat. Přesto však... Nad některými věcmi zůstává rozum stát, něčemu se opravdu těžko věří. Například jedna z osobností pracovala jako prostitutka pod vedením pasáka., kde s ní nezacházeli zrovna jemně. Manžel si nevšiml, že mu domů chodí žena se zraněními?? Jak mohlo obyčejnému zdravému chlápku nevadit, že se jí v průběhu dne různě mění identita, že jednou žvatlá jako děcko, jindy si o sobě nemocná myslí, že je chlap? Nevadí mu, že jeho žena má často amnezii a neví, co kde dělala před chvílí? Pokud vím, partnera má potíže sehnat i pacient s depresí, natož takhle silně narušená osobnost. O jejím muži se toho vůbec moc nedozvíme, docela bych ho chtěla vidět. Když jsem to přelouskávala, šla mi z toho doslova hlava kolem. Z popisů toho, co prožívá mnohočetná porucha osobnosti a proč hlavní hrdinka takto onemocněla, mi bylo opravdu zle.
Dobře, že na satanské sekty někdo upozornil, ale lehce se to nečetlo. Téma mě původně zajímalo, brutality předčily moje očekávání, těžko uvěřit, čeho jsou někteří zvrácení lidé vůbec schopní a že to není trochu přestřelené. V této formě jsem to ovšem opravdu nedávala. Divná a nehezká knížka. Snad nejhnusnější, jakou jsem zatím četla. Pár stránek jsem v prostředku musela přeskočit. Prostě hrozné a ještě špatně napsáno.

Kat.Ru
10.09.2018

Uf...tak to bylo hodně silné kafe i pro silné povahy :(. Představa toho, že někdo je schopný ublížit dítěti je úplně strašná. A v takové míře, v jaké je to popsáno v knize to je až k neuvěření :(. Jako asi všichni, kteří knihu četli jsem si říkala: to není možné!. Kniha ve mě zanechá stopu asi napořád.

Gweny
07.09.2018 5 z 5

Je až neuvěřitelné, jakých krutostí jsou lidé i v dnešní době schopní. Nikdy nikdo nevíme, kdo bydlí vedle nás. Jak se chová navenek o něm v podstatě nic nevypovídá. Kniha mnou naprosto otřásla a i když je to už spousta let, stále si některé pasáže pamatuji a při pomyšlení na ně mám husí kůži a stažený žaludek.

Leena
28.07.2018

Tato kniha ve mě za prvé zanechala pocit hnusu, jak jsou schopni rodiče takhle zničit dítě. A za druhé bych si pořídila kvér a celou tu zvrácenou rodinku postřílela, od matky, strýců a tet počínaje a bratra konče. Nesnáším násilí na dětech a zvířatech a být tou Angelou, vytvořila bych si další pomstychtivou osobnost a všechny ty úchylný dobytky postřílela. Už by stejně neměla co ztratit, vše v ní stejně zabili už v dětství.

Kopretina
29.06.2018 4 z 5

Letos jsem přečetla několik knih o válce a jejích zrůdnostech. A vždy jsem psala komentář: Ne, nemohu pochopit, jak se lidé mohou k sobě takto chovat. Při čtení této knihy mě napadalo, že to vše byl jen slabý odvar, toto je skutečná hrůza. To je peklo: jak vlastní rodiče mohou totálně zničit život svého dítěte... Se satanem nic nemít společného, ani ze srandy.

mazlak
01.03.2018 3 z 5

Hrozný příběh. Nejhorší pro mne asi bylo vyznat se ve všech těch osobnostech hlavní hrdinky. Celé pojednání knihy se zdá až nesmyslné a vymyšlené, ale opak je pravdou.

Pavlička
20.02.2018 3 z 5

Zajímavé, hrůzostrašné a neskutečné. Nechce se ani uvěřit, že by se něco mohlo takového stát. :(

ujunka
13.01.2018 3 z 5

K této knize nemůžu napsat nic jiného než, že si člověk řekne "To snad není možný" ....

marcolka
31.12.2017 2 z 5

Otřesné, hrozné. Člověk si při čtení této knihy říká, "to přece není možné, aby si jeden jediný člověk v životě prožil tolik zlého a vlastně nic dobrého. Přece nemůžou existovat lidé, kteří by svému dítěti tohle byly schopni provádět. Přece tohle nemůže nikdo přežít." A ejhle, hlavní hrdinka to přežila, ale bohužel nese si sebou taková traumata a problémy, že to ani žádný pořádný život není. Neuvěřitelné, že tohle se opravdu mohlo dít a děje třeba právě nyní někomu dalšímu. Při čtení děkujete, že právě vy se máte tak jak se máte a že máte rodiče takové jaké máte. Témata o mnohačetných osobnostech se mi moc nelíbí a špatně se mi čtou, takže dávám jen dvě hvězdičky.

Fenris
21.10.2017 5 z 5

"Nádherná" kniha. Knihou jsem byla uchvácená, ne jen kvůli nemoci, ale i díky minulosti postavy (postav). Studovala jsem psychologii a porucha mnohočetné osobnosti je stále prodiskutovávána. Je to zajímavá porucha, fungujíci přesto jako obranný mechanismus. Lidský mozek mě nepřestává fascinovat, stejně jako tato kniha. Přečetla jsem ji na jeden nádech, nedokázala jsem se od toho odtrhnout.
Ač tam byly i velice nemilé situace, byly tam schválně!
Jen mě trochu mrzí, že kniha působí trochu lacině, navenek. Při tom v sobě ukrývá něco neskutečného.
Kniha by se určitě měla více propagovat, aspoň co se týče možné prevence.

Venu3
05.09.2017 4 z 5

Hodně drsné čtení... Ale velice zajímavé z hlediska mnohočetné poruchy osobnosti.

Helena378
04.08.2017 4 z 5

Neuvěřitelná výpověď podle skutečné události, knihu jsem nedokázala číst v jednom tahu, musela jsem jí často odkládat. Tolik nepochopitelného zla, krutosti, absolutní zvrácenosti. Bylo mi té ženy neskutečně líto, občas jsem při čtení i brečela, protože tohle by neměl zažívat žádný živý tvor na tomhle světě. Nadto od vlastních rodičů... Zároveň se jedná o výbornou studii mnohočetné poruchy osobnosti, už jen ta samotná musí být k nepřežití. Jednu hvězdičku odebírám kvůli názvu - zavádějící, laciné šidítko.

satanismus sekty sexuální násilí zneužívání znásilnění týrání mnohočetná porucha osobnosti

Ulla Fröhling
německá, 1945