Byla jsem otrokyní

Byla jsem otrokyní https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28435/bmid_byla-jsem-otrokyni-fyU-28435.png 4 233 43

Jde o skutečný příběh dívky z černošského domorodého kmene Nuba ze Súddánu. Mende v něm popisuje nejen své idylické dětství v horské vesnici primitivního kmene, ale i brutální zvyky jakou je například obřízka. Její tragický osud se naplnil ve chvíli kdy vesnici přepadli nájezdníci, pochytali děti a odvlekli je na trh s otroky. Mende stráví v otroctví osm let. Rodina, u níž otročí se vrací do Anglie. Zde se Mende s pomocí súddánské komunity podaří utéct. Avšak těžkosti při získávání azylu a strasti života z daleka neodpovídají jejím snům.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Alpress

Slave , 2007

technolog
05.01.2019 4 z 5

Uz nevim jdo z vas mi tu knihu doporucil, ale docela me zasahla. Nasili na detech je podle me to nejhorsi s cim se muze clovek setkat. Presahuje to muj ramec chapani.

viva71
09.12.2018 4 z 5

Z téhle knížky doslova mrazí při představě, že něco takového se odehrává v civilizovaném světě. A jde především o děti...to bolí.

Hobo
08.11.2018 5 z 5

Z textu dýchá pravdivost příběhu. Syrový děj, který nic neskrývá. O to je čtivější.

VladkaBU
08.10.2018 5 z 5

... čtivý příběh, ze kterého mrazí. Nikdo bychom nechtěli prožít to, co Mende. Ať je v naší zemi situace jaká chce, buďme rádi, že máme svobodu, a že si nikdo nemůže druhého přivlastňovat tímto způsobem. Velmi silný příběh o krutosti otroctví v Sůdánu

Gweny
10.09.2018 5 z 5

Tahle kniha mě opět donutila k tomu, abych byla vděčná za to, kde a komu jsem se narodila, protože už jen pomyšlení na to, že žiji život v kůži Mende, mi nahání husí kůži. Říká se, že otroctví je v dnešní době mnohem rozšířenější, než tomu bylo v historii. A pokud se to děje takovýmito skrytými způsoby, tak bych se tomu ani nedivila.

katie.k09
26.07.2018 2 z 5

Knížek o otroctví, nedobrovolných manželstvích, týrání žen atd. z arabského (chcete-li muslimského) světa jsem přečetla velké množství, tenhle ničím nevybočuje. Kniha se čte svižně, pěkně vykreslené příhody z dětství, avšak nic z toho není moc překvapující, ani konec, který opravdu nepřipomíná happy end.

kannibal28
27.04.2018 5 z 5

Co dodať , príbeh 12 ročnej Mende ktorá zažila doslova peklo v krajine kde ludská hodnota nič neznamená. Je to strašné že sa to deje ešte v dnešnej dobe a už sa ani nečudujem prečo od tade tolko ludí uteká. Kniha sa lahko a dobre čítala a preto davam plný počet hviezdiček a hlavne doporučujem.

Fafyna
08.03.2018 5 z 5

Po knize jsem sáhla jen díky čtenářské výzvě (kniha od více autorů) a musím říct, že vůbec nelituji. Vyvolávala ve mně dost podobné emoce a pocity jako "Bez dcerky neodejdu", bezmoc, lidské pokoření, ztráta důstojnosti, strach, tíseň... a tak bych mohla pokračovat dál a dál. Dokonce jsem při posledních stránkách v metru zaslzela. Je to neuvěřitelný příběh, který rozhodně stojí za přečtení. Tak odhlédněte od nepovedeného (českého) přebalu a pusťte se do ní!

Denisa153
31.12.2017 4 z 5

Knihy s takovým tématem nevyhledávám, spíše se jim vyhýbám. Knihu jsem dostala od známé s doporučením, že se jedná o velice zajímavou knihu. A opravdu, kniha se dobře čte jsou v skvěle popsané různé tradice a různé situace. Přečetla jsem ji za cca jedem den. Musím říci, že mě příběh Mende velmi zasáhl a zhrozila jsem se co se v dnešní době ještě pořád může dít. Knihu rozhodně doporučuji si přečíst.

Len2očka
01.11.2017 4 z 5

Knížka se mi četla dobře,tohle téma ovšem nijak zvláštˇ nevyhledávám.

evago
27.08.2017 5 z 5

tohle mám ráda,kniha se dobře četla

Jirinamac
21.04.2017 5 z 5

Hodně drsný příběh. Nepochopitelné, že toto je ještě možné zažít v dnešní době.

Pajan28
14.01.2017 5 z 5

Je to hrůza, co se někde děje. Kolik lidí, zvláště žen musí trpět pro potěšení ostatní... Kniha s velmi silným příběhem.

Sahaja
19.06.2016 5 z 5

Knihu doporučuji, silný příběh, hrozné, co si Mende musela vytrpět.

Babo
02.07.2015 5 z 5

Kdybych to bylo možné,přála bych Mende,aby další roky jejího života byly nudné ,aby už nemusela psát další knihu. Taky bych jí přála,aby našla v sobě sílu změnit tradice súdánského lidu týkající se obřízky,aby sama pokud bude mít dceru nedopustila,aby musela prožít tu bolest a beznaděj.
Aby nezapomněla,že Velká Británie ji nezachránila jen z otroctví,ale dává ji šanci žít v zemi kde se nemusí bát arabských nájezdníků . Aby to nezapomněla říkat svým dětem
Ne Evropa není dokonalá ,není to ráj na Zemi,ale bezpečí dětí a žen je zde přece jen jiné než v Africe a nakonec je na nás na všech jestli se to nezmění.
Přeji jí , aby nikdy nebyla zklamaná a těch devět let bylo jen zlý sen.

Markysek45
15.04.2015 4 z 5

Kniha, která stojí za přečtení. Z popisu obřízky mi běhá mráz po zádech i po několika letech.

Nejkrutější příběhy bývají skutečné.

xxiixxi
23.06.2014 5 z 5

Již jsem několik knih o týraných ženách přečetla, přesto jsem byla v šoku! Na začátku bylo vykresleno téměř dokonalé dětství, ale pak přišel zvrat. Celou knihu jsem doufala, že to dopadne dobře, zazvoní zvonec a všechny děti budou osvobozeny, ale pravděpodobně je většina z nich právě v tomto okamžiku stále v otroctví. A nikdo s tím nic nedělá...! Je mi z toho zle.

danka13
15.03.2014 5 z 5

Knihu doporučuji, přečetla jsem jedním dechem, je neskutečné, co se ještě v této době ve světě děje.

Leskodka
15.07.2013 5 z 5

Příjemné čtení velmi nepříjemného prožitku...doporučuji přečíst.

Alca007
25.05.2013 5 z 5

velmi srdceryvný příběh. Od knížky jsem se nemohla odtrhnout, přelouskala jsem jí za dva dny.
Ted se těším na druhý díl, už ho mám na noční stolku.

Hrdinka přežila šílené věci. Máme štěstí že žijeme tam kde žijeme.