Bukvova hůl - Zápisky a pověsti z Novohradských hor

Bukvova hůl - Zápisky a pověsti z Novohradských hor https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458670/mid_bukvova-hul-shV-458670.jpg 3 7 2

Putovat a listovat, obracet stránky v kalendáři. Jaro, léto, podzim, zima. A také to, co se nedá rozdělit, také půltóny, předčasná období, zpoždění či návraty. Předjaří s nečekanou záplavou sněhu. Kruté polomy a nové naděje. Domino kaluží po letním lijáku. Vůně kopřiv a spařené trávy, vůně kompostu. Babí léto, ale ještě ne podzim. Lampiony kaštanů a javorů rozvěšené po kraji. Vůně jablek v komoře stále svěží. Vůně povidel a hub v kuchyni. Listování, obracení listů v houstnoucím šeru po návratu z Pohoří. Soubor poutnických zápisků, črt a pověstí z novohradska i přilehlého Waldviertlu. První svazek edice Stropnice.... celý text

Lenka4
19.10.2023 3 z 5

Poznámkám z cest chybí prostoupení atmosférou místa. Autorovi jistě evokují pocity, které tam zažil, ale předat je v textu čtenáři se mu nepodařilo. Nevadí, pověsti celkový dojem vylepšují.

witiko
15.08.2021 3 z 5

Velmi pěkné miniatury na pomezí poezie a prózy vystihující génia loci Novohradských hor v proměnách ročních dob a nálad. Ostatní části, hlavně umělé pověsti a pohádky, mě nebavily. Je to třetí kniha, kterou jsem od autora o Novohradských horách četl a zdá se mi, že už nic nového neříká, tematicky i výrazově se to dost opakuje.