Buď tady a teď: pamatuj

Buď tady a teď: pamatuj https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118070/bud-tady-a-ted-118070.jpg 4 8 1

Klasická kniha, která vznikla z kořenů 60. let a poznamenala několik generací od hippie až po tu dnešní. Ram Dass zde představuje tři stupně cesty, kterými prošel: stupeň společenské vědy, psychedelický a jogínský. Mnohé zkušenosti, které tehdy autor měl, byly nesmírně významné pro to, co přišlo později. Chceme se s vámi podělit o část takové vnitřní cesty.... celý text

Duchovní literatura Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno: , Pragma

Be Here Now , 1971

Shindo
19.04.2022 3 z 5

V období vydania (začiatok 70. rokov) kniha určite musela mať medzi cieľovkou veľký ohlas. Dnes ju však vnímam nielen ako isté "poznámky z duchovnej cesty" autora ale aj ako možnosť ospravedlniť si experimenty s drogami mystikou.

Hinduistická filozofia ma nikdy bližšie nezaujala a nerozumiem ani vzťahu "guru - žiak", ktorý mi na môj vkus príde až príliš závislý (akoby bol guru stelesnením samotného boha) a nemá ďaleko od dynamiky akejkoľvek sekty. Aj tak ale bolo zaujímavé sledovať autorovu cestu. Zaujal aj spôsob spracovania knihy.

jóga New Age karma duchovní rozvoj

Richard Alpert
americká, 1931 - 2019
2000  86%Psychedelie / Trilogie o halucinogenech
1996  83%Kniha nejen o duši
2008  88%Buď tady a teď: pamatuj
1994  82%Tanec života
2002  86%Stále tady : přijímání stárnutí, změn a smrti

Kniha Buď tady a teď: pamatuj je v