Úniky

Úniky https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360333/bmid_uniky-RQw-360333.jpg 4 227 52

Buchanan-Renard (FBI) série

Allison Trentová nevypadá jako hackerka. Pokud není ve škole a nepřipravuje se k promoci, přivydělává si dokonce jako modelka. Ale za překrásnou tváří se skrývá geniální počítačový mozek. Její největší láskou je programování a schopnost pronikat do cizích systémů. Sní o tom, že napíše nový bezpečnostní program, který bude znamenat převrat v počítačových technologiích. Agent FBI Liam Scott má problém: v jeho útvaru dochází k úniku tajných informací. Potřebuje schopnosti prvotřídního hackera, který by se nezjistitelně naboural do serverů FBI a vypátral pachatele. Nemůže využít nikoho z vlastních lidí a ideálního adepta pro tento úkol nalézá v Allison. Je tu ovšem další potíž - Allison s takovou věcí nechce nic mít společného a jeho žádost odmítne. Liam samozřejmě neví, že Allison má svá tajemství a nechce, aby se k nim agenti FBI dostali. Liam Scott udělá téměř cokoli, aby ji získal ke spolupráci, dokonce poruší několik profesionálních zásad, když je třeba. A těžce bojuje s pokušením, které pro něho Allison představuje: v sázce je totiž jeho pracovní dráha, ale i budoucnost obou.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Oldag

Wired

jinbr
27.03.2020 5 z 5

No, Liam musel dostat k sobě někoho opravdu mimořádného. Allison to naprosto splňuje a její chytrost mě uchvacovala.
Celkově to byla velmi dobrá série, v současné karanténní době bylo potěšení to všechno přelousknout relativně rychle. Paráda

adela2230
29.02.2020 5 z 5

Kniha se velmi dobře čte, příběh je poutavý. Je skvěle propojený svět informatiky s ženským elementem. Hlavní postavy jsou skvělé, a člověk se nemůže odpoutat.

moudivlacek
18.07.2019 5 z 5

Opět jsem se nezklamala svou oblíbenou spisovatelkou. Poutavé čtení, plné dobrodružství, zášti příbuzných vůči hlavní hrdince, chlapovi s charisma a také spoustu přátel. Hlavní hrdinka pro mne byla správně "praštěná", srdce na dlani, někdy až utopista. Každopádně nikde žádné hluché místo. Skvělé vyprávění.
Moc jsem se na tuhle knihu těšila, teď mě jen mrzí, že jsem ji tak rychle přečetla. Určitě se ale k ní budu ráda vracet.

Lofda
24.05.2019 3 z 5

Moje první kniha od autorky a nevím. Asi půl na půl.. Trochu od všeho, napětí i romantiky, ale i tak mi tam něco chybělo?..

Š.Ala
10.04.2019 4 z 5

Moc pěkné, jen někdy zdlouhavé ????

cukrovka
26.03.2019 4 z 5

Příjemná a čtivá oddechovka. Autorka umí skvěle nakombinovat romantiku s napětím. I když zde moc zvratů nebylo, přesto se příběh hezky četl. Hrdinka byla zajímavá svou schopností v IT technologiích a částečnou prací v modelingu.

mishka1976
22.02.2019 5 z 5

Zajímavý a napínavý příběh. I když ten konec byl hodně rychlý a tak nějak mi do knihy nepasoval. Schopná, krásná žena v IT. Super téma včetně klasického mužského podceňování.

mStationka
15.08.2018 5 z 5

Knihy od JG mam moc rada a tato kniha k tem vsem take patri.Doma mam celou knihovnu od JG a pokud nekdo tvrdi,ze se tato kniha nepovedla...myslim,ze ma daleko slabsi knihu nez UNIKY.Dily agentu FBI jsou skvele...tvz novodobejsi nez knihy,ktere mela predtim a uprimne jsem se obavala zmeny,nicmene je stale mou nej autorkou

tess.de.veles
30.07.2018 3 z 5

nic moc

handulli
28.07.2018 2 z 5

Tak tohle nebyl můj šálek čaje. Do čtení jsem se od počátku musela nutit. Hlavní hrdinové mi nebyli sympatičtí, obzvlášť arogantní Liam. Dost zvláštní mi přišel i ten obrat v jejich "vztahu" - od sexu bez závazků vzápětí k manželství...
Celkově mi děj přišel velmi slabý, a jak už tu padlo - rozdrobený.
V podstatě se mi líbily jen ty pasáže vyprávění. Asi už se k této sérii nebudu vracet, přijde mi, že má sestupnou tendenci :-(

zeytin
24.06.2018 4 z 5

Síce dejovo slabšia oproti ostatným častiam, ale aj tak príjemné čítanie na dva dni :-)

LilianaFalcon
18.05.2018 5 z 5

Mně se tenhle díl líbil víc než některé předchozí. Přece jen představa modelky, která je hackerka se mi vážně líbila :-) A celkově její vynucená práce pro FBI a nezbedná rodina, byly hezkými kulisami milostného příběhu.

Fifth Element
08.05.2018 5 z 5

Chtěla bych další, hned... téhle oddechové série se asi hned tak nepřečtu :)))

munka
07.05.2018 3 z 5

Pekné oddychové čítanie. Trochu slabšie oproti predchádzajúcim častiam, ale čítalo sa dobre.

muchomurka
03.05.2018 2 z 5

Knihy od Julie Garwood mám moc ráda, ale tahle byla děsná. Příliš jednoduchá, neustále se opakující myšlenky, pasivita hlavní hrdinky. Hlavní hrdinka m lezla na nervy snad od první stránky příběhu, nevylepšil to ani supermužný agent FBI. Chyběl mi zde humor a lehkost, na které jsem v knihách Julie Garwood zvyklá.

TaLu
16.03.2018 4 z 5

Na další díl série jsem se těšila. Hlavní dvojice rozhodně nezklamala, oba dva byli přitažliví a sympatičtí. Jen mi přišlo líto, že úvodní zápletka nevystačila svou silou až do konce. Uprostřed se mi zdálo, že knize "došel dech". Z dobrodružství a napětí zbyla "jen" romantika. Ke konci se příběh opět rozjel. Celkově mohu doporučit všem romantikům, jež čekají a věří na pravou lásku. Trochu je mi záhadou, jak vždy muži této série poznají, že ona je ta pravá a do té doby to s žádnou nebylo takové :o)
Ale to k tomuto žánru patří.
Některé jiné příběhy autorka napsala s výraznějším dějem a měly větší spád. Čtenáře ale odrazovat nebudu, protože kniha zpříjemní tu chvíli, ve které ji čteme a to není málo. Také se mi líbí obálka - přední i zadní strana.
Moje výhrada k anotaci: Allison nemá bratra, ale sestru. Problémy má s bratrancem, se sestrou si rozumí a byly si vždy oporou, když jejich rodiče zahynuli a musely svůj život začít žít u sestry a strýce právě s problematickým bratrancem. Teď mě napadá, že tato dějová linka tam není moc završená, třeba se něco dozvíme u dalšího dílu. A ten si opět ráda přečtu.

veveronka
10.03.2018 5 z 5

Super,jako vždy přečtené jedním dechem

-Sinéad-
08.03.2018 5 z 5

Tato kniha byla naprosto super. Hlavní hrdinka mi trochu připomínala Felicity z Arrowa. :-)

bafuskyBaf
28.02.2018 5 z 5

Opět super kniha od této autorky. Přečteno velmi rychle.

alzbeta4340
21.02.2018 3 z 5

U čtení Úniků si odpočinete a odreagujete se, takže kniha určitě plní svůj cíl. Potíž je v tom, že tato povedená a početná série si dělá konkurenci sama sobě a tento díl nepatří k nejlepším. Děj je trochu rozdrobený a taky mi úplně nevyhovoval vztah ústředního páru. On ji moc komandoval a ona si to všechno nechala líbit. Nicméně to už je věc individuálního čtenářského vkusu. Četlo se to ale dobře.

Julie Garwood
americká, 1946 - 2023