Tažení

Tažení https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35432/bmid_tazeni-ZrW-35432.jpg 4 36 4

Bratrstvo (Robyn Young) série

Boj templářů ve Svaté zemi za křesťanskou víru a naplnění mystického poslání samotného řádu pokračuje. Příběhy jednotlivých postav jsou dramaticky rozvíjeny v období vymezeném skutečnými událostmi v letech 1274 až 1291. Dlouhodobá strategie udržování míru v této horké oblasti je narušena obchodními zájmy jednotlivců, neshodami křesťanských vládců a zákulisní politikou církve. Kniha vrcholí barvitým líčením pádu poslední templářské državy, města Akkon, dobytého mamlúckými vojsky. Hrstka templářů uniká podzemními chodbami do přístavu...... celý text

petym
03.08.2017 odpad!

Tak bohužel velke zklamání. Nezazivne a zdlouhave. Dočteno pouze na str.125. Pořád se nic nedělo zadna akce jen vyprávění. Tak to vzdávám a třetí díl ani nezačnu číst. Škoda ,přitom prvni se libil a plny pocet hvězd. Tak snad se vám bude líbit kniha více nez mě.

Richie1
30.12.2015 4 z 5

Druhý díl pokračuje v dobré kvalitě příběhu, byť se mi místy zdál poněkud překombinovaný. Zápletky a především činy padouchů byly občas na hranici únosnosti, což trochu sráží dobrý dojem z knihy. Historické reálie jsou nicméně velmi dobře popsané, boje o poslední pozice křižáků ve Svaté zemi jsou přiměřeně napínavé i zajímavé. Uvítal jsem možnost sledovat popisovanou historii jak ze strany křesťanů, tak ze strany mamlúckých muslimů. Je dobře, že na konci knihy jsou vysvětlivky autorky k historickým událostem i popis postav s vyznačením toho, která je historicky doložená a která fiktivní. Četba příběhu z tohoto období byla příjemná, a tak se mohu těšit na třetí díl. 75%

Martin1974
08.08.2013 5 z 5

Výpravne napísaný román o posledných rokoch existencie Templárov vo Svätej zemi, ktorý nadväzuje na prvý diel a v ničom nezaostáva. Povedal by som, že skôr predčí. Opis bitiek autorka profesionálne zvládla a plynulé prechádzanie deja zo strany Frankov na stranu mamelukov taktiež. O Templároch toho v posledných rokoch vychádza neúrekom, ale táto kniha patrí k tým, ktoré môžem odporučiť.

ferda
17.01.2012 5 z 5

Myslím si že pokračování je ještě lepší než první díl A člověk se asi nemůže divit, že křes
ťané byli poraženi, když neustále bojovali o moc mezi sebou . .Ale i jejich protivníci mamlůci na tom nebyli o nic lépe.Pěkně popsaná bitva o Akkon a taky co všechno člověk udělá , aby se udržel u moci Je zde i zmínka o tajemných assasínech.Ale hlavní děj se stále točí kolem temláře Willa a jeho snahy o udržení míru.

Robyn Young
britská, 1975