Bratrstvo neohrožených

Bratrstvo neohrožených https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/4056/bratrstvo-neohrozenych-4056.jpg 5 450 82

Autor se v knize věnuje pozurohodné jednotce americké armády - rotě E 506. pluku 101. vzdušné výsadkové divize, tzv. křičících orlů. Mapuje fascinujícím způsobem jejich výcvik a boje od Normandie až po obsazení Hitlerova "Orlího hnízda" v Berchtesgadenu. Je živou reportáží zachycující události přímo v jejich vývoji a oživuje v naší paměti mnoho zážitků ze druhé světové války. Famózní četba pro ty, kteří se zajímají o události druhé světové války.... celý text

Literatura světová Literatura faktu Válečné
Vydáno: , Jota

Band of Brothers , 1992

druzickaster
05.03.2018 5 z 5

Na literaturu faktu, je kniha pozoruhodným vyprávěním války na západní frontě. Od Vylodění až do Orlího hnízda. Krapet jsem se ztrácel ve jménech, ale to se při množství lidí střídajících se v rotě dalo celkem čekat. Sice je kniha psaná dosti tendenčně, kde se glorifikují zásadně američtí vojáci, přesto je to kus poctivé dokumentární práce.

dadako
22.02.2018 4 z 5

Knížka se dobře četla, ale chybí mi tam něco, co se do seriálu podařilo dostat. Nedokážu dos dobře popsat co. Nedokázal jsem se k hrdinům knihy nějakým způsobem připoutat. Je to jako by to bylo celé popisované z dálky a čtenář neměl šanci se přiblížit. Přijde mi, že seriál toto zvládl lépe. Množství postav a rychlé přeskakování z jedné na druhou tomu také moc nepomohlo. Jsou knihy, které mají podobné téma a jsou psány poutavěji.

papajapa
30.01.2018 5 z 5

Famozni
Rozhodne bych zaradila do povinne cetby na skolach. Aspon by se dnesni "slecinky", ktere se nazyvaji chlapi necemu priucili.

bruntal
30.01.2018 4 z 5

Kniha je to bezesporu výborná, ale přesvěčila mne, že nejsem typ pro válečnou literaturu. Popravdě je to zřejmě jediná kniha tohoto žánru, kterou jsem četl, ale určitě nějakou dobu potrvá než - a jestli vůbec - po tomto žánru opět sáhnu. Kdo však tuto literaturu rád má, bude z knihy nadšen.

danny_21
28.01.2018 2 z 5

Bohužel tak tohle mi nesedlo. Na rozdíl od vynikajícího seriálu HBO je tento suchopárný deníkový popis těžko stravitelný a opravdu zaujme jen skalního milovníka válečné literatury faktu, troufám si tvrdit, že pro běžného čtenáře zabloudivšího do této oblasti znamená jediná možnost jak se neztratit mezi těmi všemi jmény, číslech pluků, rot a hodností je vést si svůj vlastní poznámkový blok. Glorifikace výsadkářů je perfektně americká, za mořem museli mít radost, tím ovšem nechci snižovat zásluhy a ztracené životy při osvobozování Evropy (nejen) zámořských vojáků - 40 %

Gari89
19.01.2018 5 z 5

Skvělá kniha, čtivá a dobře napsaná. Určitě doporučuji všem které toto téma zajímá.

Bugs69
31.12.2017 5 z 5

Výborne a pútavo písaná kniha, vôbec neheroizuje americkú armádu, skôr poukazuje aj na jej tienisté stránky. Prečítal som ju za pár dní. Jednoznačne doporučujem, je výborným doplnením detailných informácií o dni D alebo o operácii MARKET-GARDEN.

Vlk.kh
30.12.2017 5 z 5

Je to perfektní kniha, ke které se budu určitě znovu vracet. Pan Ambrose je nejen skvělý odborník na Druhou světovou, ale zároveň umí vše poutavě "prodat". Není to jen nějaké suché líčení událostí z pohledu historika, ale naopak kniha obsahuje mnoho osobních postřehů a popisů událostí přímo z výpovědí přeživších veteránů. Nevím, jestli bych si bez shlédnutí seriálu dokázal tak dobře představit některé popisované operace a bitvy, ale to bohužel nemohu objektivně hodnotit, protože seriál jsem viděl, jako první.

rejža77
25.11.2017

Naprosto skvělá kniha .

Panda92
26.03.2017 4 z 5

První jsem viděla seriál, potom četla knihu a jsem za toto pořadí ráda :-) V seriálu si hrdiny zamilujete a knížka je příjemným rozšířením jejich zážitků. Hvězdičku dolů za malý prostor pro zdravotníka Eugena Roea, na kterého jsem se těšila.

Dolik13
24.03.2017 4 z 5

Na začátku musím říct, že mi dělalo velký problém vstřebat všechny ty jména. Popisovat každého vojáka od křestního jména až po příjmení. Vyvolává to v čtenářovi zmatek. Nicméně kniha byla rozhodně zajímavá, stejně jako seriál. Občas jsem měl z některých pasáží husí kůži, o to je to děsivější, když si člověk uvědomí, že se to opravdu stalo.

josef5899
23.02.2017 2 z 5

Obsah dobrý, forma hrozná. Je to napsáno jako americký televizní dokument, až mě to během čtení rozčilovalo.

Hary
30.01.2017 5 z 5

Skvělý příběh o přátelství, které jsem naštěstí nemusel prožít ale aspoň jsem se k němu přiblížil.

jakub87
21.01.2017 5 z 5

Výborná kniha o hrdinství. Viděl jsem i seriál. Kniha rozhodně lepší.

midloch
06.10.2016 3 z 5

Seriál znám už hodně dlouho - v podstatě od jeho vzniku, ae pravda je, že jsem už posledních let žádný díl neviděl. Nicméně, seriál si pamatuji jako velmi povedený. Když jsem se tedy dostal k této knize, těšil jsem se na ni. O to víc jsem zklamaný - první polovina knihy je v zásadě povedená, druhá je o poznání horší. Možná je to tím, že po té půlce čtenářovi teče vojenská limonáda z uší. Tím myslím to, že autor neustále zdůrazňuje kladné charakterové vlastnosti vojáků (kamarádství, odolnost apod.) stejně jako neustále připomíná, že vojáci roty E nepáchali žádné nekalosti apod. Je mi jasné, že napsat historii objektivně je velmi komplikované, možná až nemožné a každý autor historických knih, obzvlášť z období druhé světové války (kterou ještě někteří pamatují a která byla velmi krutá), se nechá ovlivnit subjektivními pocity. Ovšem tady je toho až příliš mnoho. Na druhou stranu se, pokud se čtenáč obrní před tou vojenskou limoádou, pak se jedná o slušnou knihu popisující bojové nasazení 101. divize a speciálně roty E na evropských bojištích. Za mě tři hvězdy, právě kvůli výše zmíněným věcem.

falken944
15.09.2016 5 z 5

naprosto fantastická kniha i seriál

marcelzb
11.08.2016 5 z 5

jedna z nejlepších kníh z 2. sv. války

Tvefisto
15.07.2016 5 z 5

Kniha doplní informace seriálu. Nicméně oboje je skvělé.

Market = )
14.06.2016 4 z 5

V kombinaci se "seriálem" super, číst to jenom tak by mě asi nebavilo (resp. v čistě popisných částech bych se ztrácela), díky knížce jsem si uvědomila spoustu souvislostí. Zpracování HBO u mě vede, ale ráda budu všechny otravovat připomínkama "v tý knížce ještě psali..." :-).

lenka70
17.03.2016 5 z 5

Bezvadná kniha a stejně se mi líbil i film!