Boží pěst

Boží pěst https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354069/bmid_bozi-pest-eNQ-354069.jpg 4 514 71

Poté co v létě roku 1990 zaútočil Saddám Husajn na Kuvajt, začaly v Saúdské Arábii přípravy na největší bojovou akci od druhé světové války. Obrovské množství vojenské techniky, kterou západní mocnosti proti Husajnovi shromáždily, nepřipouštělo žádnou pochybnost o tom, jak blížící se konflikt dopadne. Západní tajné služby jsou přesto nadmíru zneklidněny – je totiž možné, že Irák vyvinul jakousi neznámou zbraň hromadného ničení. Pracovníci amerických a britských tajných služeb začnou zoufale hledat informátora, který by vyzradil Husajnovy úmysly. Když se dozvědí o existenci člověka ze Saddámova okolí, jenž již dříve vlastní režim zrazoval, vsadí všechno na tuto kartu – na tajemného muže, jemuž dají přezdívku Jericho…... celý text

Literatura světová Válečné Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Fist of God , 1994

kattyV
14.02.2013 5 z 5

Na Forsythovi mám ráda jak umně splétá realitu s fikcí. Válku v zálivu si celkem dobře pamatuji a v této knize opravdu nejsem s to rozeznat hranici mezi tím co je pravda, ale já se k takovým informacím prostě nedostala, a tím, co si Forsyth vymyslel. Skvělé. Pro mne asi nejoblíbenější autorova kniha. Snad ještě Ikona s ní bojuje o první místo.

Fiza
15.01.2013

Snažím se snažím, ale nedaří se mi. Zatím jsem sotva dosáhl sté stránky, ale knihu neustále odkládám, nutím se do ní a nebaví mě. Je to tak barvitě popsané, že si připadám jako v dokumentu s příliš mnoho informacemi... Snad se to zlomí dřív než mě to přestane bavit zkoušet.

tomas.benus
26.08.2012 5 z 5

Kvalitný komplexný a premyslený príbeh, faktograficky dobre spracovaný, dej vhodne umiestnený "do svojej doby" čo potvrdzuje mnoho dobových faktov

Dera
23.08.2012 4 z 5

Šakal to tedy není, ale stejně jsem si tuto knihu užil. Určitě stojí za přečtení. Kdo má rád tento žánr, tak nebude zklamán.

wallach
14.02.2012

Čtivá a pro mně zajímavá protože jsem v této oblasti dva roky pracovně působil

p.mihoc
14.11.2011 3 z 5

Z faktického hlediska na jedničku. Co se týče příběhu a literárního zpracování celkově tak nic moc.

MoMa
13.09.2011 5 z 5

Super knížka, čte se jedním dechem.

frederik
14.08.2011

Doporučuji,npětí do poslední stránky

frederik
14.08.2011

Doporučuji,npětí do poslední stránky

dalimoni
26.06.2011 5 z 5

Velmi čtivá kniha, prostředí Blízkého východu v roce 1990, kdy Saddám a jeho vojsko vstoupilo do Kuvajtu. Klasický čtivý styl, kvalitní popisy špionážní práce hlavního hrdiny i vojenských operací, které mají reálný základ ve skutečné válce, která proběhla před 20 lety.

anyzek
10.02.2011 5 z 5

Ne že by mě zrovna lákalo vojenské prostředí, ale tahle kniha mi byla doporučena a přečetla jsem jí s velkým zájmem, dobrý, doporučuji.