Vetřelec vs. Predátor - Armagedon

Ve vesmíru zuří nelítostná bouře a nad osudem celého lidstva se stahují čím dál temnější mraky. Ani spojenectví s mocnou a tajemnou rasou predátorů možná nebude stačit na odvrácení dlouho plánované pomsty, diktované záští skupiny, která si říká Rozlícení. Její invazní síly zahájily rozhodující útok na Sféru lidí a postupují do jejího srdce, k planetě Zemi. Jsou neúnavné, nezastavitelné, nesmiřitelné a disponují nepřemožitelnou zbraní, nejděsivějšími tvory v celém vesmíru – obávanými xenomorfy! Zdá se, že budoucnost lidstva spočívá v rukou androida jménem Liliya… * Vetřelec vs. Predátor – Armagedon je závěrečný díl trilogie navazující na filmový, komiksový, knižní a herní vesmír mimozemských monster – vetřelců a predátorů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/289791/vetrelec-vs-predator-armageddon-Y88-289791.jpg 4.356

Bouře ve vesmíru (3.)

Alien vs Predator - Armageddon (2016)

Horory, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Baronet

Azmodan

V prvním díle jsem byl rád, že se někdo nesnažil vysvětlik původ vetřelců. V druhém jsem si povzdechl, že někdo nechtěl to samé udělat s predátory. No a ve třetím mi vyloženě vadilo, že to někdo neudělal s tajemnou rasou jejíž přeživším jedincem je zázrak. Tohle zahalení do tajemna v mých očích degradovalo celou serii vysloveně na ne příliš zajímavé mlácení se tří ras a i když mě první dvě knihy bavili ta třetí pro mě byla zbytečná. Nic nového a ani nečekaného se nekonalo. Nekdo vyhrál, někdo jiný umřel a prostor mezi těmito dvěma body je vyplněn nekonečným a mnohdy beznadějným bojem lidí proti válečným biologických "strojům" v podobě vetřelců. A to mě trošku mrzí, protože potenciál na velkou, překvapivou a zajímavou myšlenku tam rozhodně je! Za mě mírné sklamání....
Pokud ale serii (stejně jako třeba ShamanElder, příspěvek podemnou) srovnám s filmem musím být nadšen tím, že aspon zde se to nezaseklo na mrtvém bodě a příběh není vycucaný z prstu jen proto, aby se prodalo o jednu knihu víc. Nejsem si však jist, jestli mi zrovna tohle má stačit k tomu, abych celou serii knih doporučil a byl z ní nadšený...

ShamanElder

Opět, Tim Lebbon dokázal skoro nemožné. Tam, kde se filmová série totálně zasekla a začala se vracet zpět nesmyslným filmem Covenat, mistr Lebbon nám sem z hlouby vesmíru poslal čiré zlo. Zlo tak dokonalé a tak vžité, že jen snad samo peklo by se nebálo.
Dokonce i nejmenovaná filmová společnost prohlásila, že by klidně podle Lebbonových knih natočila jeden film ročně. Tak na co kurva čekáte!!!!!

Nymphetamine
20.12.2017

Na závěrečný díl jsem se těšila a byla jsem zvědavá, jak se s ním autor vypořádá. Zvlášť když i druhý díl se mu povedl... Tim Lebbon nezklamal.
Děj je nadupaný akcí. Je to masakr. Doslova. Lepší výraz jsou už snad jen jatka. Zaplavila mě v tu chvíli beznaděj a stejně se cítili i hrdinové. Vetřelčí jednotky jsou jedna ohromná smršť a když dostanete jednoho, dalších deset nastoupí na jeho místo. Z těchto pasáží mi bylo hodně smutno, protože vidíte, že nemají zkrátka vůbec žádnou naději a ani predátoří prvek moc nepomáhá celou situaci zvrátit. A taková nálada panovala na všech frontách. Co mě ale fascinovalo, je technologie Rozlícených. Tady mě hodně mrzí, že některé informace autor nerozpracoval víc. Technologie je to úžasná a troše historie o záhadných civilizacích se nebráním. Na druhou stranu autora chápu, že se do toho nepouštěl, ale štve mě to. Jako kdyby se bál, že tím něco zkazí a tak radši napíše, že se o záhadné civilizaci mnoho neví (něco málo autor řekne, ale ne tolik, aby to uspokojilo mou zvědavost). Což je v tomto případě vážně škoda.
Vygradování děje se mi líbilo. Hodně věcí se seběhlo ve finále rychle, ale to už tak bývá. Závěr nebyl úplně předvídatelný, autor měl více možností, jak to celé zakončit. Ale je pravda, že v některé varianty jsem doufala více než v jiné.

yaoiyuri
13.08.2017

No… tahle série mě nenadchla. Do posledního dílu jsem se začetla až v druhé polovině, a i tak to nebylo žádné terno. Celé to na mě působí jako tvorba někoho, kdo se neobtěžoval načíst a nakoukat to, co už bylo předtím, a hraje si s celým „vesmírem“ podle svého.
Čekala jsem vetřelce a predátory a dostala jsem hlavně lidi, Rozlícené a androidy – navíc mi chyběla nějaké neohrožené testosteronem nabušená mužská postava, která by výrazně zasáhla do děje, těch ženských tam na mě bylo už trochu moc.
Lebbon nedokázal využít téměř nic, co tohle universum nabízí, a hlavně se nedrží původní mytologie. Chyběly mi odkazy na původní díla, stále netuším jak a jestli vůbec tohle zapadá do původního „světa“ tvořeného filmy, komiksy i staršími knihami.
Nelíbilo se mi ztvárnění predátorů, dost často je autor vykreslil jako tupé násilnické tvory, kterým jde jen o zabíjení – myslím, že jako vyspělá rasa dokáží rozlišovat mezi zábavou lovu a totální válkou, ve které se o trofeje nehraje. Chyběl mi jejich pohled na celý konflikt i na lidstvo jako takový. Nevím, proč si jako hlavní reprezentantky rasy vybral dvě „ženy“ (dosud jsem se s predátorkou setkala jen v jediném komiksu), když vůbec nenastínil, jak se liší od „mužů“, které přece jen známe o něco lépe. Podobně jako vůbec nevysvětlil nic ohledně jejich klanů (ani se nezmínil, že by příslušníci různých klanů měli na čelech a maskách vypálené různé značky), vůdců, technologií… ničeho. Zdálo se mi, že si na to netroufá a „zbaběle“ to okecává přes lidské postavy ve stylu „nevěřím predátorům“, „nikdy je nepochopíme“, „netuším, na co myslí“, i když mohl využít toho, co před ním stvořil třeba Steve Perry.
U vetřelců mi chybělo opravdové hnízdo, královna, facehuggeři a oběti… ono tajemné, plíživé nebezpečí v temnotě. Pořád jsem čekala, že tak nevyzpytatelné entity, se svým podrobitelům vymknou kontrole.
Problémem je i samotný způsob vyprávění – velké množství pohledů mnoha postav, které jsou však velmi povrchní a mnohdy bez nějaké hlubší spojitosti i výrazného vlivu na hlavní dějovou linku. Autor měl buď navýšit počet stran a jednotlivé kapitoly více propracovat nebo se vykašlat na tolik postav a věnovat se jen pár, ale mnohem podrobněji.
Konec příběh uzavřel, ale vzhledem k dírám a spoustě nevysvětlených věcí, si můžeme domýšlet, jak to mohlo pokračovat (tuším, že z každého „obyčejného“ vetřelce se při vhodných podmínkách může stát královna, takže po zničení androidů mohlo být na obsazených světech opravdu veselo).

Israha
29.06.2017

Stejně jako první dva díly je i tento závěr trilogie žánrová lahůdka. Akce nikdy nekončí, děj se posouvá kupředu rychlostí warpového pohonu, a má přesně tu vhodnou dávku "gigerovské" divnosti a znepokojivosti. NICMÉNĚ - těch dějových linií a postav je tolik, že je všechny Lebbon ve snaze to celé ukočírovat nedokázal plnohodnotně rozvinout. Chtěl bych si přečíst víc o bojích na Weaverii, o jednáních Třináctky, o Zázrakovi, o společnosti rasy Yautja, atd. Trilogie tak končí sice velmi přehledně a budí dojem ucelenosti, ovšem ten prostor na ještě větší rozmáchlost a velkolepost tam byl. Proto dávám jen 4 z 5, i když prvním dvěma dílům jsem dal plný počet.

burianek
27.06.2017

Nemůžu než hodnoti 5ti hvězdičkami.

ThomasRuhe
18.06.2017

Armageddon měl být velkolepým završením trilogie. Jenže není. Jednotlivé boje, opět v různých částech galaxie, kdy lidé společně s Predátory válčí tváří v tvář proti vetřelcům jsou fajn.
Ale popisy toho, jak jedna vesmírná loď vystřelí laserem nebo plazmou na druhou loď nejsou nic zvláštního.
Lebbon mě překvapil tím, že umožnil vetřelcům pohyb ve volném vesmíru jen tak, vůbec jim nevadil veliký mráz ani vakuum? Prostě si vesele útočí na celou vesmírnou stanici. To přehnal.
Ani moc neprozradím, když napíšu, že závěr je hodně laciný. Ještě těsně před koncem to vypadá, že Rozlícení nakopou Sféře lidí prdel a pak jedno lusknutí prsty a všechno je jinak...

st18321
30.04.2017

Skvělá kniha, velmi dobré zakončení trilogie.

achilles
10.04.2017

Výborné čtení a super vyvrcholení. Trilogie mě moc bavila. Technické detaily, nekonečný vesmír a možnosti, které se lidstvu nabízí jsou reálné, žádné sci-fi.

mrliš
07.04.2017

Skvělé zakončení trilogie Bouře ve vesmíru. Opět od prvních stránek až po závěr samá akce. Nemůžu si vcelku na nic stěžovat, jen trochu zamrzí, že jsme se nakonec nedozvěděli více o záhadném zázraku. A to by mohl být impulz pro napsání další série knih ze světa AvP!

Tazz1
28.03.2017

Kniha super, stejně jako celá trilogie. Strhující zakončení, akce střídala akci. Jen doufám, že budou ještě nějaké knihy z prostředí AvP

derikm
23.03.2017

Pěkné zakončení trilogie spokojenost.

Terva
22.03.2017

Celá Galaxie je v plamenech.

Dřív než zahájil každý den, klekl generál na kolena a uctil svého Boha.

Můj nový Bůh je Tim Lebbon.
Spisovatel, který dokázal vzkřísit legendu o Vetřelcích a Predátorech.
Pokračuje tak ve stopách Hanse Ruediho Gigera a Ridleyho Scotta.

Toto je v řadě již šestý novodobý příběh na téma A v. P a třetí příběh pod značkou Bouře ve Vesmíru.

Z hlubin Vesmíru přichází velké a nebezpečné zlo. Zlo tak zlé, že se dokonce i Predátoří obávají svého osudu. Spojí tak, v dějinách vesmírného cestování poprvé, své síly s lidmi, aby bok po boku bojovali společně za záchranu celého Vesmíru.

Tim Lebbon překonal i Asimovovu Nadaci a nebojí se jít i dál. Respektive, to co si možná ani Isaac Asimov nedokázal představit, dokázal Tim Lebbon vymyslet, zdokonalit a použít.

Dokonalé zakončení této ságy v níž spisovatel použil i několik známých ikon. Například jedna z planet naší Galaxie se jmenuje Weaverie. Určitě v tom hledejte jednu z nejikonovatějších ikon ze světa Vetřelců a tím je Sigourney Weaver, představitelka Ellen Ripleyové.

Malá ochutnávka:
Skupinou lidí se prodírali dva divní ježatí tvorové. Byla tam spousta krve, stříkala na jasně zelenou trávu. Zaznívaly pronikavé výkřiky a prudce umlkaly. Ocasy sekaly, hlavy se koulely, končetiny odpadávaly, vnitřnosti se vyvrhovaly z těl a byly zašlapávány do země drsnýma ostrýma nohama...... Vyrazila tlama se zuby a zakousla se někomu do hrudi.......

Celé toto šílenství pak obohatil mluvčí společnosti 20th Century Fox. Dne 13. 3 2017 prohlásil, že si filmová společnost v 18:20 místního Los Angelského času uvědomila sama sebe a prohlásila, že je připravena a ochotna v letech 2018 až 2024 natočit každý rok jeden film o Vetřelcích. Tim Lebbon zajásal a srdcaři této ságy určitě také. Je se na co těšit.

Než to celé začne doporučuji si přečíst tuto šestici knih - Probuzení, Odplata, Peklo, Vpád, Invaze a Armagedon. Budete tak připraveni na bouři století, která brzy zahltí celou naší Galaxii.

Z hlubokého Vesmíru jsem z vetřelčí kyseliny vylouhoval patnáct citátů a vleptal jsem je do Lebbonovi Galaxie.

Pokud příroda stvořila Vetřelce jako dokonalé stroje na zabíjení, pak byli Predátoři jejich dokonalými protějšky.

…................Různé spojnice v kvadrantu Gamma, listopad 2692.............................

genie
18.03.2017

Lebbonovo závěrečné vyprávění je plné akcí i emocí (přestože si vojáci hrají na tvrďáky). S (lidskými i "nelidskými") hrdiny trilogie jsem se dost sžila a jejich příběhy prožívala. Některých (co to "nedali" do konce) mi bylo skutečně líto ... Strhující.

Karelvovsik
17.03.2017

Souhlasím s komentářem Andreanis , určitě je tahle kniha skvělé završení celé trilogie. Všem fanouškům Predátorů a vetřelců mohu jen doporučit.

Andreanis
16.03.2017

Tak toto je jednoznačně nejen dokonalý vrchol celé série, ale i naprostý vrchol autorova umění.
Od prvních slov po poslední tečku tato kniha přetéká dokonalou a napínavou akcí, silnými momenty a vším co dělá tuto sérii jedinečnou a milovanou.
Několikrát mě mrazilo. Kniha mě chytla a nepustila.
Jestli snad s koupí této knihy váháte, tak nemějte obavy! Tato kniha Vám nesmí ujít.
Už nikdy nezapomenu na slova: Narozena jako android, zemřela jako člověk.

space opera

Tim Lebbon