Boty do nebe

Boty do nebe https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/124679/boty-do-nebe-124679.jpg 4 72 20

Marie Kovandová série

Začal podzim, dozrává ovoce a lesy jsou plné hub. Poklidná idyla v Kapličkách i okolních vesnicích je však narušena, když náhle zemře místní knihovnice a kronikářka a její kamarádka. U obou se na první pohled zdá, že příčinou smrti bylo selhání srdce. zdroj: www.pitaval.cz

Honzin
16.01.2024 5 z 5

Na autorce se mi líbí prokreslení osobnosti jednotlivých postav.
Kniha se čte velmi dobře a ze série o Marii je z těch lepších.

babystar
06.10.2023 4 z 5

V šestém příběhu s Marií Kovandovou mají hlavní slovo střevíčky (boty) do nebe. To je jedovatá květinka rostoucí v mnoha zahrádkách a vrah ji využil k vyřešení svých finančních problémů. Paní autorka se sice snažila případ zašmodrchat, ale podezření na pachatele jsem měla velice brzy. Zajímavé byly osudy jednotlivých postav i to, jak se kriminalistům podařilo případ rozmotat. Autorčiny kniha se mi líbí čím dál víc.

lalela
20.04.2022 5 z 5

Úžasná knížka, úžasná detektivka. Tak skvělá zápletka, jen jsem čekala, kdo a jak to klubíčko rozmotá

Len2očka
31.01.2022 4 z 5

Další suprová knížka a nebude ani poslední,neb celou zelenou sérii se od autorky chystám přečíst a moc se na to těším.

Aleh
25.08.2021 3 z 5

Autorka navodí na začátek příjemnou atmosféru českého venkova, který se pomalu a jistě připravuje na příchod babího léta. Ani se vám nebude chtít věřit, že zanedlouho klidnou idylku na vesnici rozvíří informace o nálezu dvou mrtvých žen. ještě větším šokem bude, když se vesnicí jako lavina šíří zpráva, že obě ženy zřejmě nezemřely přirozenou smrtí...

hanap
13.06.2021 4 z 5

Sérii detektivních příběhů s Marii Kovandovou mám moc ráda. Dobře zpracovaný krimi příběh z
našeho venkova. Doporučuji.

pepa4081
22.05.2021 4 z 5

Pokračování série s Marií Kovandovou. Výborně se čte. Pro milovníky nekrvavých detektivek jasná volba. Vřele doporučuji.
Velmi uspokojivé.

zdenaR
09.04.2021 3 z 5

Příjemná nenáročná detektivka. Vraha lze celkem brzy odhalit.
Oddechová četba v neklidné době.

rafan65
04.11.2020 4 z 5

Další pěkná detektivka od paní Pospíšilové. Velmi mě tedy překvapil závěr jak jsem byl vedle že vrah byl někdo docela jiný. Není to žádné světové dílo ale tato kniha se čte dobře, a dá se říci, že obsah knihy, řešené problémy připomínají i dnešní dobu.

ElleNora
21.08.2020 3 z 5

Taková oddechová detektivka, vraha jsem sice odtušila hned po tom, co jsem se dozvěděla o obětech, ale stejně jsem si knihu užila - především momenty mezi Marií a Klenským. Těším se na další knihy.

Lucissia
31.07.2019 5 z 5

Náhoda mě dostala k této knížce a jsem za to moc ráda. Dobrá, uvěřitelná detektivka a mně zpříjemnila pár letních dní. Určitě se pustím do dalších knih autorky. :-)

knihomolkadorfa
21.05.2019 3 z 5

Příjemná nenáročná detektivka. Vraha jsem odhalila velmi brzy, ale Marie a postavy vyšetřovatelů jsou sympatické. Na volné odpoledne dobrá četba.

knihomolka1197
18.06.2018 5 z 5

dobrá detektivka, ostatně jako každá od této autorky

dagmar5477
21.02.2018 5 z 5

Opět skvělá knížka, která měla vše, co má detektivka mít.

helča5
10.07.2016 3 z 5

Dobře se četla,poznala jsem vraha docela brzy,na léto ok.

Evik30
27.11.2015 3 z 5

Zajímavé téma, sice jednodušší detektivka, ale i tak to mělo spád a četlo se to docela dobře. Obvykle čtu jiné detektivky, ale sem tam si dám i nějakou takovouto oddechovku!! :o))

Alča I.
08.06.2014

Spád děje, jednoduchý příběh, líbilo se mě to.

Keddie
21.11.2013 4 z 5

Pro mne zatím nejlepší díl ze série o Marii Kovandové. Zápletka sice jednoduchá a vrah zřejmý od půlky knihy, ale kniha se četla velmi dobře.

starling
03.10.2013 5 z 5

Zajímavý vražedný prostředek, zahradník je mezi hlavními podezřelými, přečetl jsem jedním dechem.

Daisy2Little
25.09.2013 3 z 5

Kniha je čtivá. Dost se v ní vyskytuje zahrádkářská tématika, ale to se mi na ní líbilo i když obvykle dávám přednost trochu jiným tématům. Přidala bych napětí.